Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dopravní omezení v době konání XV. Městských slavností

7.10.2008 | Z důvodu konání podzimní části XV. Městských slavností dojde v Pardubicích k několika dopravním omezením.

V pátek 10. října bude v době od 12:00 do 20:00 pro automobily uzavřeno Pernštýnské náměstí, ulice Sv.Anežky České a Pernštýnská ulice. Pro širokou veřejnost tu budou připraveny projížďky kočárů, dále se zde sjedou historické vozy, které se následně vydají na spanilou jízdu městem. 
 
Pernštýnské náměstí a přilehlé ulice Pernštýnská a Sv.Anežky České budou pro automobily uzavřeny i v sobotu 11. října v době od 8:30 do 20:00, kdy zde bude probíhat například Běh naděje navazující na běh Terryho Foxe, dětská dílna s možností výroby lampionů. Lampionový průvod se vydá centrem města a zastaví se na břehu Labe na Závodu míru. Zde budou mít návštěvníci městských slavností možnost sledovat velkou ohňostrojovou show. S tou je spojeno i uzavření Wonkova mostu a to v době od 18:00 do 20:00, kdy zde bude povolen vjezd pouze vozům integrovaného záchranného systému a městské hromadné dopravy.
 
„Návštěvníkům doporučujeme sledovat ohňostrojovou show z břehu Labe na Závodu míru a to jak z důvodu jejich bezpečnosti, tak i proto, že ohňostroj je prostorově koncipován právě tak, aby si ho nejvíce užili diváci na břehu,“ uvedl manažer Kulturního centra Dubina a jeden z organizátorů akce Michal Strašek.
  
Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů