Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Do ulic vyjíždějí kropící vozy

30.5.2018 | Vlna veder, při níž se teploty v Pardubicích šplhají ke 30 stupňům Celsia, přiměla pardubickou radnici s více než měsíčním předstihem vyslat do ulic města kropící vozy. Počínaje dnešním dopolednem (středa 30. května 2018), budou jednou až dvakrát denně kropit ulice v centru. Toto opatření má osvěžit klima ve městě, ale zejména snížit prašnost a intenzitu přízemního ozónu.

třída Míru

„V letních měsících, v případě suchého počasí, skrápíme v centru města komunikace a chodníky operativně i dvakrát týdně, aby se spláchnul prach. Letošní květnová horka už ale město rozpálila, zřejmé je to zejména ve středu města. Proto jsme se rozhodli objednat kropení v centru Pardubic, které vzduch osvěží a částečně sníží i pocitovou teplotu,“ řekl Pavel Bureš z odboru dopravy pardubického magistrátu.

 

Kropit by se mělo denně zhruba kolem jedenácté hodiny dopoledne zejména na třídě Míru, Masarykově náměstí, ulici 17. listopadu a na Palackého, tedy na nejfrekventovanějších místech. Druhý výjezd vozů s cisternami je plánován na odpolední hodiny, rozhodovat ale bude samozřejmě i počasí. Jedno zkropení přijde městský rozpočet zhruba na 3000 korun.

 

Tiskový úsek