Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Do Olympijského parku Pardubice zavítal také bronzový medailista Jiří Prskavec

19.8.2016 | Olympijský park Pardubice 2016 se pomalu blíží do svého finále. Program návštěvníkům parku Na Špici však včera zpestřila další vzácná návštěva. Po předsedovi Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalovi a judistovi Pavlu Petřikovovi do parku zavítal také český olympionik a bronzový medailista z letošních olympijských her v Rio de Janeiru Jiří Prskavec. Po jeho příjezdu na loděnici následovalo společné focení s organizátory týmu, představení na podiu a autogramiáda.

Jiří Prskavec.jpg

Z účasti na olympiádě má vodní slalomář Jiří Prskavec opravdu radost. „Olympiáda byla pro mě velkým snem. Když jsem přijel do Ria, říkal jsem si, jak je to tam všechno obrovské a připravené pro takové množství lidí. Do Ria jsme přijeli relativně brzy před začátkem olympiády, moc jsem si užíval celých 14 dní, které jsem tam strávil. Všichni čeští sportovci si chodili navzájem fandit a tvořili jednu úžasnou partu. Doufám, že se ještě jednou takovéto akce zúčastním,“ popsal atmosféru na olympijských hrách v Rio de Janeriu bronzový medailista, na kterého ve fanzóně v parku Na Špici čekala řada fanoušků. Ti si navíc mohli přinést své podpisové medaile, které za splněná stanoviště v OPP 2016 již získaly, k dispozici však byly také podpisové kartičky a plakáty.

Nejen že si užil pobyt v Riu, stejně příjemný pro Jiřího Prskavce byl návrat zpátky do České republiky. „Přivítání v Olympijském parku Lipno bylo krásné, bylo tam hodně lidí. Na druhou stranu tady v Pardubicích se mi líbí asi o trošku víc. Je tu sportovnější atmosféra, park je rozsáhlejší a moc mě to tu bavilo. Kdybych si měl vybrat, tak jedu do Pardubic,“ sděluje své dojmy z návratu do České republiky a zároveň z návštěvy olympijských parků Jiří Prskavec.

Nadšený byl také celý tým OPP 2016. „Jsem velmi rád, že se Jirkovi v našem parku líbilo. Navíc nám svou medaili půjčil, takže jsme si ji mohli všichni osahat a dokonce se s ní i vyfotit. Celý tým Olympijského parku Pardubice si včerejší odpoledne s naším bronzovým olympionikem opravdu užil,“ chválí si návštěvu Jiřího Prskavce manažer OPP 2016 Pavel Stara.

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016, který potrvá do neděle 21. srpna, naleznete na webu www.pardubice.eu, kde je k dispozici také průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016, a to ve verzi k tisku a prohlížení. Tišteného průvodce už nyní seženete také v Turistickém informačním centru Pardubice. Další podrobnosti najdete i na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je průvodce ke stažení a prohlížení) a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

 

Iveta Koubková

tiskový úsek