Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Do Olympijského parku Pardubice dnes dorazil předseda Českého olympijského výboru

17.8.2016 | Olympijský park Pardubice dnes navštívili také předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a český olympionik, judista Pavel Petřikov. Oba hosté spolu s pořadateli a návštěvníky OPP 2016 nejprve ve fanzóně zhlédli videa ze zahajovacího ceremoniálu či z dění v parku a zatímco Pavel Petřikov rozdával autogramy, předseda ČOV se nechal manažerem OPP 2016 Pavlem Starou provést po parku Na Špici.

kejval-petrikov.jpg

„Jel jsem kvůli olympijským parkům přes 10 000 kilometrů, abych se podíval, jak fungují. Včera jsem se byl podívat v OP Lipno a Ostrava, dnes došlo na Pardubice. Na 80 procent obyvatel České republiky se zajímá o to, jak se daří českým reprezentantům v Riu. Chceme toho využít a dát lidem možnost, aby si mohli olympijské disciplíny také na vlastní kůži vyzkoušet,“ konstatoval předseda ČOV Jiří Kejval. Podle jeho slov byly Pardubice první, které na myšlenku uspořádat olympijský park, zareagovaly. „Navíc zde dokonale funguje myšlenka propojit park s příměstskými tábory. Na Olympijském parku Pardubice se mi mimo jiné líbí i to, jak se tu s dětmi pracuje. Nekončí to pouze návštěvou parku nebo účastí v příměstském táboře, pořadatelé se prostřednictví prezentace sportovních klubů snaží nabídnout dětem možnost přihlásit se do těchto sportovních klubů. A právě proto olympijské parky pořádáme, neděláme to kvůli tomu, aby se děti o prázdninách zabavily, ale aby si našly nějaký koníček, kterému se budou věnovat i do budoucna,“ dodal Jiří Kejval.

Olympijský park Pardubice pozitivně vnímá také olympijský reprezentant Pavel Petřikov. „Moc se mi líbí zdejší atmosféra i to, že jsou jednotlivá stanoviště individualizovaná a že jsou zaměřena na konkrétní sport,“ zhodnotil OPP 2016 judista.

Projektový tým OPP 2016 má z návštěvy předsedy ČOV opravdu radost. „Za náš tým mohu říci, že si návštěvy pana Kejvala moc vážíme, je to pro nás obrovský zážitek. Navíc jsem rád, že se tu sešla tak skvělá parta lidí. Jsem na projektový tým hrdý a až si všichni oddychneme, věřím, že se nám po těchto společně strávených dnech bude nakonec stýskat,“ dodal manažer projektu OPP 2016 Pavel Stara.

Autogramiáda čeká návštěvníky Olympijského parku Pardubice také zítra. Dorazí totiž čerstvý bronzový olympijský medailista ve vodním slalomu Jiří Prskavec. Autogramiáda startuje ve 12:00 hodin ve fanzóně v parku Na Špici. 

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, kde je k dispozici také průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016, a to ve verzi k tisku a prohlížení. Tišteného průvodce už nyní seženete také v Turistickém informačním centru Pardubice. Další podrobnosti najdete i na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je průvodce ke stažení a prohlížení) a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

 

Iveta Koubková

tiskový úsek