Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dirigent převezme ocenění města v divadle, skaut na plese

11.1.2008 | V sobotu 12. ledna předá primátor Pardubic Jaroslav Deml v městském divadle šéfdirigentovi Komorní filharmonie Pardubice Leoši Svárovskému Medaili města Pardubic. Ceremoniál bude součástí slavnostního představení muzikálu My Fair Lady s Komorní filharmonií Pardubice a křtu CD s písněmi z tohoto muzikálu. Zhruba o týden později, v pátek 18. ledna, převezme na plese Junáka v Kulturním domě na Dukle stejné vyznamenání Jiří Klaban, který se řadu let věnuje práci s pardubickou mládeží.

O udělení medailí zastupitelé rozhodli loni v září. Město hledalo vhodnou příležitost k jejich důstojnému předání. Zvolilo momenty, při nichž se z významného ocenění mohou spolu s laureáty těšit i ti, kteří jejich práci nejvíce ocení. Medaili město uděluje na návrh veřejnosti za dlouhodobý přínos pro město Pardubice a je po čestném občanství druhým nejvyšším oceněním, které může město udělit.
 
„Leoši Svárovskému byla medaile udělena při příležitosti jeho desetiletého působení ve funkci šéfdirigenta Komorní filharmonie Pardubice, o jejíž umělecký růst se výrazně zasloužil. Filharmonie rozhodně patří k subjektům, které dělají našemu městu dobré jméno v tuzemsku i v zahraničí. Druhý oceněný, Jiří Klaban, se zase takřka celý život obětavě věnuje práci s mládeží v různých oddílech,“ řekl vedoucí kanceláře primátora Michal Zitko.
 
Nataša Hradní
úsek prezentace města