Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Děti z dubinské školy se vrátí do své jídelny

30.11.2017 | Město dnes převzalo do užívání zmodernizovanou školní kuchyni v základní škole Erno Košťála na Dubině. Pardubice za její celkovou rekonstrukci zaplatily téměř 13 milionů korun. První teplé obědy školní kuchyně vydá již zítra.

kuchyně ZŠ Dubina 2

„Areál školy prošel v minulých letech rekonstrukcí. Modernizace zastaralé kuchyně byla tedy logickým krokem. Dispozice se oproti minulosti nezměnily, ale během pěti měsíců byly zrekonstruovány sklady v prvním podlaží, vyměněny všechny rozvody včetně podlah a obkladů, nové jsou i výtahy  a zázemí pro personál,  kuchyně má zcela nové gastro zařízení,“ řekla Helena Dvořáčková, náměstkyně primátora zodpovědná za investiční akce města.

Rekonstrukce kuchyně na Dubině začala letos v červenci. Náhradní stravování žáků škola po tři měsíce řešila dovozem obědů z Univerzity Pardubice. Od prosince se budou obědy vařit opět ve škole. „Jinak to zařídit nešlo. Takto rozsáhlá rekonstrukce se nedá stihnout během prázdnin. A i když stravování probíhalo v provizorních podmínkách, děti byly, soudě i z reakcí rodičů, s jídlem z univerzity spokojeny,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký. „Rekonstrukce už byla nutná. Navíc, modernizací stravovacího provozu, který vaří denně 550 obědů, se navýšila kapacita kuchyně zhruba o 250 jídel. Máme tedy rezervu i pro případ navýšení počtu žáků školy,“ dodal náměstek.

Dubinská základní škola má v současné době 590 žáků. Její areál je od roku 2010 po celkové rekonstrukci, kterou město z části financovalo z prostředků Evropské unie. V pavilonu kuchyně tehdy rekonstruovalo vzduchotechniku, na samotné zařízení došlo až nyní. Jeho rekonstrukce stála 12,7 milionu korun (s DPH) a celou ji financovalo město Pardubice.

Tiskový úsek