Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Denní program Olympijského parku Pardubice začíná už v osm hodin cvičením

10.8.2016 | Už jste navštívili Olympijský park Pardubice 2016? Program startuje každý den v 8:00 hodin, kdy je pro vás v prostoru fanzóny v parku Na Špici připravena ranní rozcvička. Od 9:00 do 16:00 hodin si pak můžete na jednotlivých stanovištích vyzkoušet různé olympijské i neolympijské sporty. Jejich kompletní přehled a denní harmonogram naleznete v průvodci OPP 2016, který je k dispozici na webech www.pardubice.eu nebo www.olympijskeparky.cz v sekci Olympijský park Pardubice 2016.

denní program

„Projekt Olympijský park Pardubice je určen rodinám a příměstským táborům. Začínáme ráno od 9:00 hodin a končíme v 16:00 hodin. Vnímáme, že lidé mají zájem, aby stanoviště fungovala i v pozdních odpoledních hodinách. Ze zkušenosti návštěvníků však víme, že není možné si všechna stanoviště projít za jeden den, natož za pár hodin. Pokud si tedy chcete vyzkoušet vše, co tu pro vás máme připraveno, doporučujeme vzít si na pár dní dovolenou, ať si náš Olympijský park můžete skutečně užít,“ uvádí manažer projektu OPP 2016 Pavel Stara, který zdůrazňuje roli sportovních klubů. „Velké díky patří sportovním klubům, které nám tu pomáhají dobrovolně a zdarma, určitě je to pro ně náročné. Navíc pro nás dělají hodně věcí nad rámec dohody,“ podotýká Pavel Stara.

Za splnění deseti disciplín na vás čeká diplom, za dvacet získáte medaili. Pokud svou kartu navíc zaregistrujete na webu www.hracikartaopp.cz, urychlíte tím předávání diplomů a medailí, se kterými se pak můžete vyfotit na našich stupních vítězů.

Stanoviště se sice uzavírají v 16:00 hodin, program olympijského parku tím ale nekončí. Od 16:00 do 18:00 hodin totiž začíná představení a workshop capoeiry, brazilského bojového umění, které můžete zhlédnout v naší hlavní fanzóně. Po skončení workshopu se nezapomeňte přesunout k Happy Season stage, kterou najdete v areálu SMP Adrenalin parku vedle Tyršových sadů. Od 18 hodin zde na vás každý den čeká skvělá hudba v podání regionálních kapel a navíc si můžete vyzkoušet roli porotce díky soutěži regionálních kapel. „Sami fanoušci a návštěvníci Happy Season stage prostřednictvím online hlasování vyberou vítěze soutěže, který vyhraje možnost nahrávat zdarma ve studiu AB Records. Největší hvězdy však vystoupí v rámci pátečních a sobotních večerů. Můžete se těšit na kapely Memphis, Věc Makropulos nebo na charizmatickou slovenskou hudebnici Katarínu Kubošiovou, vystupující pod pseudonymem Katarzia. Se svým zbrusu novým projektem Průvan v hlavě vystoupí i Monika Načeva,“ přibližuje program Happy Season stage Lucie Břízová, vedoucí kulturního oddělení Magistrátu města Pardubic. Například zítra zde vystoupí Wonderground, Dragon’s Brew a Jesterland.

Po koncertu však nemusíte jít hned domů. Přijďte s námi do fanzóny v parku Na Špici fandit českým sportovcům a podpořit je na letních olympijských hrách v Rio de Janeiru. Přímé přenosy vysíláme nejen každý večer, ale také během dne v závislosti na programu České televize.

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, kde je k dispozici také průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016, a to ve verzi k tisku a prohlížení. Tišteného průvodce už nyní seženete také v Turistickém informačním centru Pardubice. Další podrobnosti najdete i na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je průvodce ke stažení a prohlížení) a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

 

Iveta Koubková

tiskový úsek