Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Chodec Lukáš Gdula míří dnes do Ria, s Olympijským parkem Pardubice však zůstane ve spojení

8.8.2016 | Minulý týden navštívil náš Olympijský park Pardubice 2016, dnes už míří do Ria. Chodec Lukáš Gdula bude Českou republiku reprezentovat na letošních letních olympijských hrách v Rio de Janeiru, kam míří celkem 106 českých sportovců. V Riu na našeho chodce čeká závod v chůzi na 50 kilometrů, naposledy Lukáš Gdula ušel tuto vzdálenost za 3 hodiny 54 minut 29 sekund.

gdula1.jpg

„Určitě bych byl moc spokojený, kdybych se přiblížil svému osobnímu rekordu, případně ho i vylepšil.  Myslím si, že když to dobře půjde, mohl bych se umístit třeba i na dvacátém místě,“ říká Lukáš Gdula. Na olympiádu se Lukáš připravuje už dlouho. „Příprava je dlouhá, nezahrnuje jen pár týdnů, jedná se o několik let. Při trénincích kombinujeme víc sportů, není to jen o chůzi, zařazujeme do nich i běh, jízdu na kole, plavání a v zimě i běžky,“ popisuje svou přípravu nejen na letošní olympijské hry pětadvacetiletý sportovec z Pardubického kraje, který se v roce 2013 umístil na sedmém místě na mistrovství Evropy, kde závodil v chůzi na dvacet kilometrů.

S naším parkem však bude ve spojení i v době, kdy už se bude v Riu připravovat na svůj olympijský závod. „Domluvili jsme se s Lukášem, že nám do parku Na Špici bude každý den zasílat pozdrav a pár fotografií z Ria v krátkém vstupu. Závod na 50 kilometrů se uskuteční v pátek 19. srpna, přijďte mu spolu s námi držet pěsti třeba do naší fanzóny v parku Na Špici,“ uvádí koordinátorka projektu OPP 2016 Dana Valášková.

Zítra si v Olympijském parku Pardubice můžete přijít vyzkoušet skateboarding, který bude mít své stanoviště na Zámku Pardubice. Pro veřejnost bude připraven turnaj v beach volejbale a na programu bude také od 16:00 hodin prezentace hokejbalového klubu a od 17:00 hodin exhibice florbalových reprezentantů ČR. Na Happy Season stage se můžete od 18:00 hodin těšit na koncerty kapel Sklepní Rada, Na Rovinu nebo Dechitaki.

Olympijský park Pardubice 2016 potrvá až do neděle 21. srpna. Více informací naleznete na webu http://www.pardubice.eu/urad/radnice/odbory-magistratu/odbor-skolstvi-kultury-a-sportu/olympijsky-park-pardubice-2016/, kde je k dispozici také průvodce OPP 2016 ve dvou verzích – k prohlížení a k tisku. Další podrobnosti zjistíte také na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je průvodce k dispozici) nebo na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

 

 

Iveta Koubková

tiskový úsek