Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Cestu k zahrádkám komplikuje uzavírka mostu a stezky pro pěší

17.10.2008 | Majitelům zahrádek Na Ležánkách v těchto dnech komplikuje cestu k pozemkům rekonstrukce mostku v ulici Na Ležánkách i projekt dostavby kanalizační soustavy Labe – Loučná, který pokračuje v ulici Mezi Mosty. Práce omezující provoz v těchto dvou ulicích by měly skončit v jarních měsících.

„Prosíme všechny, kterých se tyto uzavírky dotknou, o nezbytnou míru trpělivosti. Určitě jim na čas zkomplikují život, ale kvůli bezpečnosti jejich i stavbařů to nebylo možno řešit jinak,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.
 
Ve středu 15. října byla kvůli pokračujícímu projektu Labe - Loučná uzavřena stezka pro pěší v ulici Mezi Mosty. „Měla být uzavřena již koncem září, s firmou , která stavbu provádí, jsme se dohodli na posunutí uzavírky na nejzazší možný termín. Stezka zůstane uzavřena do 15. prosince. Přes Vánoce, až do 6. ledna bude chodcům k dispozici, ale mezi 7. lednem a 15. dubnem 2009 je třeba ji ještě uzavřít,“ řekl vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa. Uzavírka stezky je pode něj ve směru od Bělobranského mostu avizována dopravním značkami, ve směru od parku budou informační tabule o době uzavírky a o zprůchodnění stezky rozmístěny v nejbližší době.
 
Zároveň s projektem Labe – Loučná, který je součástí protipovodňových opatření, město rekonstruuje most v ulici Na Ležánkách. Ulice je kvůli opravám mostu neprůjezdná. Práce začaly na počátku října a hotovy by měly být do 30. května 2009.
 
Rekonstrukce mostu, jejíž součástí je i přeložení plynového vedení, přijde na více než 8 milionů korun a financuje ji ze svého rozpočtu město Pardubice. Naopak projekt Labe – Loučná získal podporu EU. Dobudování kanalizační soustavy v Pardubicích a okolních obcích přijde na více než 800 milionů korun, EU je z fondu soudržnosti podpoří 12,5 milionem euro. Stavební práce začaly loni v létě, dokončeny budou v roce 2010.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů