Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Bezplatné parkování návštěvníků magistrátu končí

27.2.2008 | Od dubna přestává platit smlouva mezi městem Pardubice a provozovatelem parkovacího domu Centrum na Karlovině. Návštěvníci magistrátu mohli podle této smlouvy parkovat v tomto objektu dvě hodiny zdarma. Od dubna budou muset i klienti magistrátu v parkovacím domě platit. Při cestách na úřad mohou k odstavení vozu nově využít placeného parkoviště na Tyršově nábřeží, které se od dubna stává parkovištěm záchytným.

„Ukázalo se, že parkovací dům využívá jen malý zlomek klientů magistrátu, což je nevýhodné jak pro majitele parkovacího domu, tak pro magistrát. Je pochopitelné, že město nebude paušálně platit nemalé peníze za službu, o kterou není nijak výrazný zájem,“ řekl vedoucí odboru kanceláře magistrátu Michal Zitko.
 
Parkovací dům Centrum byl otevřen v prosinci roku 2002, od roku 2003 zde měli návštěvníci magistrátu možnost parkovat zdarma. Ani za pět let si však nezvykli ve větší míře této možnosti využívat.
 
Vedení města na tuto situaci zareagovalo změnou parkovacího režimu na nábřeží Chrudimky.  Jednapadesát parkovacích míst Na Tyršově nábřeží bude mít od dubna charakter záchytného parkoviště, na němž občané a návštěvníci města zaplatí za celodenní stání 20 korun. Pro ty, kteří zde parkují kratší dobu zůstanou zachovány stávající poplatky, tedy pět korun za půl hodiny a 10 korun za hodinu.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů