Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Beksa s filharmonií hrají pro Klárku

5.12.2014 | Spojit sport s hudbou a ještě k tomu pomoci se rozhodli prvoligoví basketbalisté z BK JIP Pardubice a hudebníci Komorní filharmonie Pardubice. Unikátní projekt Hrajeme spolu za Pardubice má za cíl sblížit sport s kulturou a pomoct rodině osmileté Klárky, dívky trpící spinální muskulární atrofií.

Hrajeme spolu za Pardubice

„Příběh malé Klárky, která už od dvou let bojuje s touto neléčitelnou nemocí, nás všechny hrozně zasáhl. Rozhodli jsme se jí pomoct. A proč zrovna basketbal a vážná hudba? Kultura a sport podle mě patří k sobě. Všichni jsme hráči, ať už s míčem, nebo s nástroji. Proto jsme oslovili pardubickou filharmonii a oni se pro ten nápad hned nadchli,“ shrnul start projektu předseda představenstva BK JIP Pardubice Pavel Stara. „Svalová atrofie, to je celoživotní boj. Cílem celé akce je získat co nejvíc finančních prostředků, které Klárce a její rodině pomůžou tuto nemoc zvládat,“ řekl Stara.

Celý projekt začal 10. listopadu. Hráči Beksy od té doby navštívili koncert filharmonie v Sukově síni, filharmonici naopak zavítali na basketbalové utkání do ČEZ Arény. Vznikla i série společných fotografií. „Lidé mohou malou Klárku podpořit hned několika způsoby, například zapojením do dražby na našem facebookovém profilu www.facebook.com/BeksaPardubice. Budeme dražit mimo jiné i jedinečnou možnost strávit utkání BK JIP Pardubice vs. USK Praha přímo na naší střídačce,“ dodal předseda představenstva Beksy Stara.

V sídle klubu na Dukle, v komorní filharmonii na Sukově třídě a během zápasů si lidé také mohou koupit trička a samolepky s logem projektu. Vše vyvrcholí 10. prosince právě utkáním Beksy s USK Praha. Výtěžek z dražby i prodeje triček, samolepek a vstupenek na středeční utkání bude věnován rodičům Klárky.

Pardubičtí basketbalisté se charitě věnují dlouhodobě. „Takových aktivit máme řadu a chceme v nich i nadále pokračovat. Loni jsme z činnosti klubu věnovali na podobné účely 160 tisíc korun. Základem každého sportu je fair play a my chceme pomáhat těm, k nimž osud příliš férový není,“ doplnil Pavel Stara.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek