Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Autocamp u koupaliště má být v provozu již v létě

28.3.2014 | Jediný pardubický autocamp by měl být do léta v provozu. Projekt počítá s obnovou infrastruktury a instalací nových sociálních zařízení včetně přípojek, čímž se vyřeší problém s hygienou v autocampu u koupaliště Cihelna.

koupaliště Cihelna

Projekt rekonstrukce autokempu byl ve výši 3 miliony korun. Výběrové řízení vyhrála stavební společnosti L.M. s nabídkovou cenou necelé dva miliony korun bez DPH. „Ušetřené peníze chceme použít na dovybavení kempu ubytovacím zařízením,“ uvedl námětek primátorky František Brendl. Stavební práce budou hotové do poloviny června tohoto roku a nejpozději do konce tohoto měsíce bude autokemp znovuotevřen, tak aby byl v provozu od začátku letních prázdnin.

Právě kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám byl autocamp uzavřen. „Předchozí vedení města zde navrhovalo několik projektů za desítky milionů korun, ale nikdy na to nenašli peníze. Proto přicházíme s tímto skromnějším, zato realizovatelným projektem,“ řekl námětek. Na místě starého sociálního zázemí vznikne tzv. buňkový systém, který návštěvníkům campu poskytne kompletní hygienické zázemí ve velmi slušném standardu.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek