Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

ZŠ Studánka

Na provozu desítek městských budov město hodlá šetřit provozní náklady na energie

25.1.2022

Radnice plánuje v letošním roce opět více ušetřit na provozních nákladech. V průběhu roku rozšíří stávající energetický dispečink ze čtyř na všechny objekty základních a mateřských škol a na další administrativní budovy v majetku města Pardubic. Rozšíření dispečinku na všechny budovy město přijde na čtyři miliony korun, výhledově by měl energetický dispečink dohlížet na spotřebu energií na většině ze zhruba šedesáti budov v majetku města.

Nepořádek kolem kontejnerových stanovišť

Město řeší, co s nepořádkem kolem kontejnerů

25.1.2022

Pardubice v poslední době trápí rostoucí množství odpadků kolem kontejnerů na komunální a tříděný odpad. Město proto ve spolupráci se Službami města Pardubic hledá cestu, jak tuto situaci vyřešit. Jednou z možností je rozšíření kontejnerových stanovišť, které však naráží na prostorové možnosti města a v některých případech i nesouhlas obyvatel, druhou variantou je častější svoz odpadu.

Svatba

Rezervace svateb přes internet je dočasně nedostupná

25.1.2022

Aplikace svatby online, přes níž je možno v Pardubicích rezervovat termíny svateb, je dočasně mimo provoz. Na serveru externího dodavatele došlo v pondělí 24. ledna k poruše, v jejímž důsledku je služba nedostupná a chybí i požadavky, které do ní klienti 24. ledna zadali.

Město letecký pohled

Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

24.1.2022

Nové Zásady pro spolupráci s investory, které přinesou do Pardubic transparentní komunikaci mezi městem a developery a jasné podmínky pro umisťování nových projektů do území, schválili nejen radní, ale minulý týden také Zastupitelstvo města Pardubic. V účinnost dokument vejde na začátku března, tedy po nástupu městského koordinátora developerský záměrů do funkce.

Foto památek EHD 2020

Pardubice pomáhají sociálním službám desítkami milionů korun

21.1.2022

Hned z kraje nového roku se mohou sociální služby těšit na podporu města. Radnice tento týden začala s vyplácením peněz pro sociální a související zdravotní služby na území města a rozdělí mezi jejich poskytovatele z odboru sociálních věcí pardubického magistrátu částku přes 20,4 milionu korun.

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka 2019

Do Hronovické míří další Nejúspěšnější sportovci Pardubicka

21.1.2022

Již za necelý týden budou odtajněna jména dalších držitelů titulu Nejúspěšnější sportovec Pardubicka. Veřejnost radnici zaslala celkem 62 nominací, z nichž bude napříč všemi kategoriemi oceněno dohromady 35 vybraných sportovců včetně dvou nových členů Síně slávy.

Červeňák

Třešňovku na Červeňáku čeká obnova

20.1.2022

V příštím týdnu začne obnova třešňového sadu na Červeňáku. Léta zanedbávané stromy lidé ze spolku Pestré Polabí „vyprostí“ ze sevření náletových dřevin, vzrostlé stromy arboristicky ošetří a mladým semenáčkům dají prostor pro další růst a postupnou obměnu třešňovky.

skatepark ilustrační foto.jpg

Město hledá provozovatele skateparku

19.1.2022

Pardubice zahájily koncesní řízení, na jehož konci by měl být znám nový provozovatel skateparku nacházejícího se v ulici kpt. Bartoše. Zájemce, který v řízení uspěje, se bude o areál starat po dobu sedmi let a jeho úkolem bude zajistit bezpečnost areálu, který je ideálním místem pro všechny milovníky skateboardů, BMX kol, inline bruslí nebo koloběžek.

Terminál B - bez provozní budovy

Terminál B postaví společnost BAK

17.1.2022

Pardubice znají firmu, která pro město postaví dopravní terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu. Ve veřejné soutěži na stavbu terminálu B, který bude navazovat na terminál městské hromadné dopravy před pardubickým hlavním nádražím, v tendru zvítězila pražská společnost BAK s nabídkovou cenou přes 106,3 milionů korun, s daní tedy téměř 129 milionů korun.

znak v dlažbě 2

Pardubicko dokončilo svoji strategii pro cestovní ruch

14.1.2022

Rok práce na strategickém dokumentu týkajícím se cestovního ruchu mají za sebou jeho aktéři v krajském městě i v oblasti Pardubicko. Vývoj dokumentu logicky významně postihla epidemická situace v posledních dvou letech, kdy právě oblast cestovního ruchu patřila mezi nejvíce zasažené epidemií nemoci COVID-19. O to intenzivnější je podle autorů strategie potřeba přistupovat k tomuto ekonomicky významnému odvětví zodpovědně a koncepčně. A právě takový přístup pro příštích 5 let Strategie rozvoje cestovního ruchu pro Turistickou oblast Pardubicko deklaruje. V prosinci ji schválilo Zastupitelstvo města Pardubic a čerstvě také valná hromada destinační společnosti Pardubicko – Perníkové srdce Čech.

1 2