Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

město - letecký

Pardubice mají plán, jak rozvíjet bydlení ve městě

16.4.2021

Pardubice do letošního roku vstoupily s novou strategií bydlení, která má městu pomoci při plánování územního rozvoje, se správou vlastního bytového fondu či podporou cenově dostupného bydlení. Pardubicím by měla vydržet na 20 let, tedy do roku 2040, konkrétní opatření jsou přitom plánovaná do roku 2030 a na každý rok bude sestaven ojedinělý akční plán, ten letošní je již připraven.

workoutové hřiště - stavba

Na Špici začala výstavba nového workoutového hřiště pro veřejnost

15.4.2021

Příznivci sportu se už v červenci dočkají nového workoutového hřiště v parku Na Špici. S jeho výstavbou se včera začalo ve volném prostoru v blízkosti řeky Labe a loděnice. Hřiště o plošném rozměru 100 metrů čtverečných bylo navrženo ve spolupráci s profesionálními sportovci, bude sloužit široké veřejnosti od dětí po dospělé, vyžití najdou také lidé s handicapem. Hřiště postaví městský obvod I za výrazného finančního přispění radnice do začátku prázdnin.

Prohlídka MŠ Doubek

Město se snaží motivovat do výstavby školek i starosty okolních obcí

12.4.2021

Pardubice v posledních letech posilují kapacity mateřských škol na území města, nejen třeba výstavbou nové mateřinky ve Svítkově či přístavbami jiných mateřských škol, motivovat k budování nových školek se snaží také starosty okolních obcí.

stojan na kolo

Centrum města je bohatší o desítky nových stojanů

12.4.2021

V centru Pardubic přibyly v posledních týdnech desítky potřebných stojanů na kola. Šestadvacet stojanů slouží cyklistům především na třídě Míru a také v Hronovické ulici. Stejné množství pak bude ve městě instalováno v druhé polovině letošního roku. Nové stojany po Pardubicích postupně přibývají podle koncepce 300 stojanů pro centrum.

MŠ Klubíčko Grusova

Město opět podpoří ekologickou výchovu

9.4.2021

Pardubice po roce opět podpoří ekologickou výchovu dětí z mateřských a základních škol. Na pokrytí 21 projektů v celkové hodnotě více než půl milionu korun uvolní město z Programu podpory ekologické výchovy a osvěty téměř 380 tisíci korun.

Radnice

Pardubické školy a školky budou na děti připraveny

9.4.2021

Neděle 11. dubna bude posledním dnem, kdy bude na území republiky platit Vládou ČR vyhlášený nouzový stav. Od pondělí se tak do lavic navrátí žáci prvních stupňů základních škol, jejich docházka bude ale podmíněna rotujícím režimem výuky a podstoupením antigenních testů. Do mateřinek v souladu s mimořádnými opatřeními nastoupí také předškoláci.

Dubina

Pokračuje revitalizace sídliště Dubina

7.4.2021

Pardubické sídliště Dubina čeká další etapa revitalizace. Město již vybralo zhotovitele stavby, kterým bude společnost MIROS Pardubice. Úprav se tentokrát dočká střední část ulice Erno Košťála. Po téměř půl století užívání se stavbaři pustí nejen do oprav vozovky a výměny chodníků, ale také do úprav veřejného prostoru mezi školním hřištěm a panelovými domy. Náklady na tuto investiční akci přesáhnou devět milionů korun.

Kamera nadjezd Kyjevská

Na rekonstrukci nadjezdu dohlíží kamera

7.4.2021

Dlouho očekávaná oprava nadjezdu v Kyjevské ulici, důležité spojnice centra města s Pardubickou nemocnicí a městskou částí Pardubičky, je již v plném proudu. Na rekonstrukci navíc od samého počátku dohlíží nejen stavební dozor, ale také kamera, kterou město nechalo instalovat na budově krajské nemocnice.

Parkovací dům Mezi Mosty - návrh stavby

Možná podoba parkovacího domu u mlýnů už je na světě

6.4.2021

Pardubice by se při výstavbě parkovacího domu, který plánují vybudovat v ulici Mezi Mosty, mohly vydat cestou automatického parkovacího systému. Přesně takový princip totiž ve svém návrhu využila architektonická kancelář Med Pavlík architekti, která zvítězila v radnicí vyhlášeném soutěžním workshopu na návrh stavby.

Značka

Dvoudenní uzávěra přejezdu na Dašické

1.4.2021

Od středy 7. dubna do čtvrtka 8. dubna bude neprůjezdná východní část Dašické ulice (silnice II/355 od křižovatky Dašické se Staročernskou ulicí). Motoristé projíždějící tudy do, nebo z, Průmyslové ulice budou muset po oba dny využít objízdnou trasu přes Černou za Bory

1 2 3 4 5 6