Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

logo Pardubic

Schválený rozpočet města se dočká navýšení

24.9.2021

Město Pardubice by v roce 2021 mělo získat navíc až 230 milionů oproti schválenému rozpočtu. Tuto částku budou tvořit daňové příjmy vyplývající ze zákona o rozpočtovém určení daní. Mírné zvýšení příjmů v městském rozpočtu lze očekávat i v následujícím roce.

Stavba roku Pardubického kraje 2021 (foto Tomáš Kubelka)

Objekt MŠ Doubek boduje na celorepublikové i krajské úrovni

23.9.2021

Úterní slavnostní večer v prostorách pardubického zámku odkryl stavby, které jsou v rámci Pardubického kraje hodnoceny jako ty nejlepší. Mezi objekty, které se dočkaly uznání poroty, nechyběla ani mateřská škola Doubek ve Svítkově, která se v nedávné době dostala do finále další ankety, celorepublikové soutěže Stavba roku 2021.

Náměstí

Majitelé historických objektů mohou opět žádat o dotace na opravy

23.9.2021

Město Pardubice v roce 2022 opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy domů v historickém centru. Do začátku listopadu přijímá od majitelů plánujících opravu domů v památkové rezervaci dotazníky, které zároveň plní funkci žádosti o tyto dotace.

Stanoviště pro elektrokoloběžky

Na chodnících se postupně objevují vyznačená stání pro elektrokoloběžky

16.9.2021

Negativní zkušenosti s odkládáním elektrokoloběžek přiměly radnici k dalšímu kroku, dohodě s provozovateli této služby na vyznačení pevných parkovacích stanovišť. Služby města Pardubic tak v současné době označují vytipovaná místa bílými piktogramy s cílem jasně vytyčit, kde je možné sdílené koloběžky odkládat.

DDM Beta

Prázdninové opravy škol přišly na 60 milionů

16.9.2021

Prázdniny byly v pardubických školách tradičně ve znamení oprav. Město do oprav školních budov, vedle běžné údržby, investovalo téměř 60 milionů korun. Zhruba polovinu z této částky muselo vynaložit na opravy střech u čtyř školských objektů. Pardubice zřizují celkem 18 základních a 32 mateřských škol, dvě základní umělecké školy a dva domy dětí a mládeže. V posledních letech do jejich oprav a rekonstrukcí každoročně investují desítky milionů korun.

ZUŠ Ústí nad Orlicí

Město plánuje výstavbu nové zušky

14.9.2021

V Polabinách by brzy měla vyrůst nová budova základní umělecké školy Lonkova, kterou město plánuje postavit v ulici Stavbařů v Polabinách. Město chce nyní prostřednictvím architektonické soutěže najít takový návrh stavby, který bude splňovat již vypracované zadání včetně maximálních nákladů ve výši 150 milionů korun bez DPH.

Rekonstrukce Památníku Zámeček

V areálu Památníku Zámeček už se ladí detaily expozice

10.9.2021

Rekonstrukce pardubického Památníku Zámeček, významné národní kulturní památky připomínající oběti heydrichiády, se chýlí ke konci. Samotná stavba byla zkolaudována na konci srpna, nyní se pracuje na doladění expozice uvnitř památníku, tak aby byl na podzim tohoto roku připraven otevřít se veřejnosti.

Nominace MŠ Doubek na Stavbu roku 2021

MŠ Doubek aspiruje na Stavbu roku

8.9.2021

Nedávno postavená mateřská škola ve Svítkově bojuje spolu s dalšími 32 objekty o titul Stavba roku 2021. Budova, kterou pro město navrhla architektonická kancelář Med Pavlík architekti, dokázala odbornou porotu svou kompozicí i použitým materiálem uchvátit natolik, že postoupila do celorepublikového finále, jehož vyhlášení proběhne 18. října v pražské Betlémské kapli.

Pardubice pomáhají

Sbírka pro poničenou Moravskou Novou Ves končí

8.9.2021

K dnešnímu dni pro veřejnost ukončujeme humanitární sbírku, kterou koncem června vyhlásilo město Pardubice ve prospěch tornádem poničené Moravské Nové Vsi.

Radnice ilustrační foto

Město cílí na zkvalitnění bytového fondu

7.9.2021

Efektivnější plánování rozvoje městského bytového fondu skrze Program rozvoje bydlení, jehož cílem je dlouhodobý rozvoj a modernizace bytů ve vlastnictví města, ale i sociálně citlivé zvýšení nájmů, které radnice nezvyšovala od roku 2013. To vše s sebou nesou změny bytové politiky, které na svém posledním jednání odsouhlasili pardubičtí radní.

1 2 3 4 7 10 13