Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

CPD a GAMPA poklepání základního kamene

Poklepáno, předáno. Stavba polytechnických dílen a GAMPY může začít

3.12.2020

V jedné části Automatických mlýnů stavbaři již pracují na výstavbě Východočeské galerie, do té další se mohou přesunout od dnešního dne. Zástupci města spolu s dodavatelem poklepali základní kámen a symbolicky tak dnes zahájili práce na stavbě kulturně-vzdělávacích projektů Centrální polytechnické dílny a Galerie města Pardubic.

Primátor rouška

Kdo bude financovat spoje obsluhující okolní obce, ptá se město

3.12.2020

Podle aktuálních informací, které má v tuto chvíli statutární město Pardubice k dispozici, bude muset Pardubický kraj razantním způsobem snižovat finanční prostředky, které ze svého rozpočtu uvolňuje na zajištění regionální dopravy v kraji. Tu přitom objednává u jednotlivých dopravců, včetně Dopravního podniku města Pardubic.

pardubice-logo-1c.jpg

Město převezme do péče další hrob

3.12.2020

Seznam významných osobností, o jejichž hroby pečuje město Pardubice, se rozroste o další jméno. Zastupitelstvo schválilo zařazení místa posledního odpočinku Matouše Jezbery mezi hroby v péči města. Významný specialista v oboru cukrovarnictví a donátor zemřel 22. června 1893 v Pardubicích. Pochován je na Starém městském hřbitově.

Obnova území Červeňák

Do prací na Červeňáku se včera zapojil buldozer

3.12.2020

Bývalý vojenský areál, takzvaný Červeňák, se v závěru roku může těšit z obnoveného mokřadu. Na místo, kde se mokřad původně nacházel, najela těžká technika, aby zde upravila nepropustnou vrstvu půdy a zbavila místo navážky. Pokračují také seče travních ploch a prořezávání křovin.

Podpis memoranda

V Pardubicích by měla být kultura skutečně pro všechny

2.12.2020

Kulturní akce a organizace ve městě se stanou o něco přístupnější, a to zejména pro spoluobčany, kteří se musí vypořádávat s četnými bariérami. Pardubice přicházejí s koncepcí, jejímž cílem je zpřístupnit kulturní a kulturně-volnočasové aktivity osobám zdravotně či sociálně znevýhodněným. Některá opatření jsou zaměřena na lepší informovanost ze strany organizací, jiná na rozšíření kulturní nabídky či bezbariérovost budov.

Polabiny z telekomunikační věže

Revitalizace Polabin bude pokračovat

1.12.2020

Pardubice žádají o dotaci na pokračování regenerace svého největšího sídliště Polabiny. Program regenerace veřejných prostranství v Polabinách „běží“ již od roku 2000. Za 21 let přesáhly investice do tohoto programu 325 milionů korun. V příštím roce čekají úpravy a obnova ulici Karla Šípka.

Parkovací místa vyhrazená pro sociální služby

Vyhrazená parkovací stání usnadní práci sociálním službám

1.12.2020

Radnice se snaží poskytovatelům sociálních služeb usnadnit péči o seniory a klienty s handicapem v domácím prostředí a vyčlenila jim proto několik parkovacích míst ve městě. Ve spolupráci s organizacemi, jež tuto péči na území Pardubic zajišťují, byly vybrány lokality, kde je počet klientů nejvyšší a péče o ně náročnější.

EBA nový terminál

Letiště hledá nového ředitele

30.11.2020

Společnost East Bohemian Airport, která je provozovatelem pardubického letiště, hledá novou ředitelku či nového ředitele. Zájemci, kteří by se rádi přihlásili do výběrového řízení, mají možnost podávat své žádosti do 7. prosince 2020 do 16:00 hodin.

Bezbariérový vstup do kostela sv. Bartoloměje

Kostel sv. Bartoloměje se pyšní novou vstupní rampou

30.11.2020

Řemeslníci v posledních dnech dokončili práce na bezbariérovém vstupu do kostela sv. Bartoloměje na náměstí Republiky. Nyní se tak do objektu díky rampě bez problému dostanou i lidé s handicapem, kteří sem míří například na bohoslužbu či jiný obřad. Radnice na náklady spojené s výstavbou rampy přispěla dotací ve výši necelých 600 tisíc korun.

Evžen Erban

Čestným občanem města je Evžen Erban

30.11.2020

Zastupitelstvo města v závěru roku ocenilo pět občanů za jejich přínos pro město Pardubice. Čestné občanství udělilo plochodrážnímu jezdci a dlouholetému manažerovi Zlaté přilby Evženu Erbanovi. Zásluhy dalších čtyř osobností ocenilo Medailí města Pardubic.

1 2 3 4 6 10 15 19