Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

DED 2020-1

Svátek památek přilákal tisíce návštěvníků

23.9.2020

Druhý zářiový víkend patřil v Pardubicích milovníkům historie a památek. Devatenáctého ročníku Dnů evropského dědictví se zúčastnilo zhruba 3500 tisíce lidí. Je to sice méně než v loňském roce, ale vzhledem k letnímu počasí a epidemiologické situaci, související s šířením z koronaviru, to organizátoři považují za úspěch.

Tablety v domovech pro seniory

V domovech pro seniory platí od pondělí zákaz návštěv

23.9.2020

Pardubické domovy pro seniory U Kostelíčka a na Dubině reagují na zhoršující se epidemiologickou situaci. V obou zařízeních již nyní, na základě platných nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR, platí pro všechny zaměstnance a vstupující osoby povinnost nosit roušku. Od tohoto týdne se k těmto opatřením přidal také zákaz návštěv.

covid

Radnice ruší vítání občánků

16.9.2020

Pardubice kvůli zhoršené epidemiologické situaci opět ruší slavnostní vítání občánků. Slavnostní akty přitom kvůli jarní koronavirové pandemii město zahájilo letos až v září.

Medila Covid

Do Medily na covid testy jedině s rezervací

14.9.2020

Zástupci Statutárního města Pardubic, Městské policie Pardubice a Policie ČR se dnes dopoledne dohodli s Laboratoří Medila spol. s.r.o. na řešení komplikované dopravní situace ve Štrossově a Kyjevské ulici. Pro všechny pacienty bude zavedena povinná rezervace. Od středy 16. září budou v Medile odebírány vzorky na COVID-19 pouze předem objednaným pacientům.

Značka

Od Hradce u Lidlu auta nesjedou

14.9.2020

Od úterý 15. září do čtvrtka 15. října stavbaři zcela uzavřou část kruhového objezdu u Lidlu na Palackého třídě. V době uzavírky nebude možno vyjet touto křižovatkou ve směru na Chrudim a sjet zde ze silnice I/37 od Hradce Králové.

nehoda Sukovka

Pozor na křižovatce u arény!

11.9.2020

Ve čtvrtek odpoledne došlo v Pardubicích k dopravní nehodě na křižovatce Hradecké ulice a Sukovy třídy. Osobní automobil BMV po nehodě skončil na středovém ostrůvku směrem do Sukovy třídy, přímo na sloupku semaforu, který zcela zdemoloval.

Průkaz Senior taxi

Karty na Senior taxi lze měnit jen do konce října

10.9.2020

V březnu skončila platnost karet, opravňující pardubické seniory nad 70 let věku k využívání taxislužeb za zvýhodněné ceny. Řidiči zatím neplatné karty akceptují, jejich tolerance ale v říjnu skončí. Lidé, kteří chtějí nadále využívat Senior taxi, si musí do konce října vyměnit starou kartičku za novou, kterou poznají podle žlutého podtisku.

most Rosice

Rosický most bude do konce října uzavřen

10.9.2020

Rosický most přes Labe bude od 15. září uzavřen. Sloužit bude zase od 30. října. Během uzavírky budou na předpolí mostu prováděny stavební práce a osazena nová konstrukce lávky pro pěší a cyklisty.

Mazuch Město pro byznys

Pardubice zůstávají na krajské špici výzkumu Město pro byznys

9.9.2020

Statutární město Pardubice exceluje v podnikatelském prostředí i v přístupu veřejné správy. V obou těchto hlavních kategoriích výzkumu se v rámci Pardubického kraje umístily na prvním místě. Srovnávací výzkum Město pro byznys, který hodnotí všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice a 22 městských částí Hlavního města Praha, vyhodnocuje analytická agentura Datank. Na druhém a třetím místě se v Pardubickém kraji umístily Přelouč a Lanškroun.

Perčtýnské nám. č.p. 65

Město přijímá žádosti o dotace na obnovu památek

9.9.2020

Město Pardubice v roce 2021 opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy domů v historickém centru. Do začátku listopadu přijímá od majitelů plánujících opravu domů v památkové rezervaci dotazníky, které zároveň plní funkci žádosti o tyto dotace.

1 2 3 4 8 11 14