Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

vánoční strom 2019

K tradici Vánoc patří Štědrovečerní procházka

17.12.2019

Štědrovečerní procházka po nočním, slavnostně vyzdobeném městě, koledy, setkání s přáteli, hrneček svařáku či punče, to vše již neodmyslitelně patří k vánoční tradici řady pardubických rodin, k završení Štědrého dne. Letos se v Pardubicích uskuteční již po jednadvacáté.

Radnice

Město podpoří opravu svítkovského stadionu

17.12.2019

Plochodrážní stadion ve Svítkově čeká ještě před začátkem nové sezony oprava tribun. Město na jejich obnovu uvolní individuální dotaci ve výši 400 tisíc korun, které Auto Moto Klub Zlatá přilba v AČR, jenž areál provozuje, využije na opravu jednotlivých ocelových konstrukcí, tak aby vše bylo připraveno na první závod, který se v areálu pojede v dubnu 2020.

logo Pardubic

Pardubice mají téměř třímiliardový rozpočet

16.12.2019

Zastupitelé Pardubic schválili na svém posledním letošním zasedání rozpočet města na příští rok. V roce 2020 bude město hospodařit se zhruba dvěma miliardami 983 miliony korun. Využije jak daňové příjmy a vlastní nedaňové i kapitálové příjmy, tak očekávané investiční a neinvestiční transfery z veřejných rozpočtů. Počítá také se zapojením úvěrových zdrojů na své investiční akce.

parkoviste-za-cp.-974-9.png

Parkoviště u Chrudimky nabídnou celodenní zvýhodnění

13.12.2019

Od Nového roku se změní režim parkování na Tyršově nábřeží v úseku od Jahnovy ulice po lávku přes Chrudimku u Sokolovny a na parkovišti U Mlýnů. Dál zde bude fungovat parkování na časově omezenou dobu, zároveň si zde však bude možno za 60 korun zaplatit parkování na celý den.

Uctění obětí po střelbě v ostravské nemocnici

Pardubice uctily památku obětí útoku v ostravské nemocnici

11.12.2019

Statutární město Pardubice uctilo památku obětí střelby v ostravské fakultní nemocnici vyvěšením černého praporu na budovu radnice. „To, co se v Ostravě stalo, považuji za šílenost, úplně zbytečně vyhasly životy nevinných obětí, jen byly ve špatný čas na špatném místě. Město Pardubice vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým a vlastně celé Ostravě, protože tento hrůzný čin otřásl všemi jejími obyvateli,“ řekl primátor Martin Charvát.

Tisková konference k projektu městského kamerového systému

Kamerový systém pomůže s dopravou ve městě

11.12.2019

Městský kamerový systém (MKS) nově slouží nejen při kontrole veřejného pořádku, Pardubice jej budou moci využívat také při plánování opatření, která by měla napomoci dopravě ve městě. Díky pilotnímu projektu MKS, na kterém radnice spolupracuje s Policií ČR, bylo použito 14 kamer s funkcí automatického načítání registrační značky (RZ) vozidel, jejichž prostřednictvím město získá data o dopravním chování řidičů.

Logo ITI

Rosickou lávku by mohla zaplatit EU

4.12.2019

Vedle rosického mostu přes Labe by měla stát lávka pro pěší a cyklisty. Stavbu, která má v tomto dopravně frekventovaném úseku zvýšit bezpečnost cyklistů a přispět k plynulosti automobilové dopravy, by mohla financovat Evropská unie. Shodla se na tom rada města, která schválila zařazení této investiční akce, připravované šestým městským obvodem, do portfolia projektů žádajících o podporu prostřednictvím Integrované územní investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace.

art-business

Nový projekt cílí na sblížení kultury a soukromého sektoru

27.11.2019

Jak propojit kulturní subjekty a soukromý sektor, to byla otázka, na kterou město spolu s agenturou CzechInvest hledaly odpověď. Výsledkem je projekt s názvem Arts for Business & Business for Arts, jehož cílem je nabídnout prostor k navázání možné spolupráce mezi oběma sférami a rozvíjet kreativní prostředí.

trhy advent

Adventně laděné pardubické trhy doplní krásně ozdobený vánoční strom

27.11.2019

Poslední listopadový den se rozzáří Pernštýnské náměstí a Pardubice po roce znovu navážou na tradici oblíbených vánočních trhů. Nádherná atmosféra na starobylém náměstí bude mít i tento rok svou dominantu v podobě svátečně nazdobeného vánočního stromu, který bude rozsvícen o „železné neděli”, tedy 1. prosince 2019 v 17 hodin za účasti zástupců statutárního města Pardubic.

Stávající podoba sportoviště ZŠ Ressla

Sportovní areál na ZŠ Josefa Ressla dostane na jaře nový kabát

26.11.2019

Další z pardubických školních sportovišť čeká změna k lepšímu. Tentokrát se stavaři vydají na sportovní areál při ZŠ Josefa Ressla, který po rekonstrukci získá nejen nové povrchy jednotlivých hřišť a mobiliář, vyměněno bude také oplocení kolem celého sportoviště. Práce na modernizaci areálu odstartují na jaře příštího roku s tím, že městský rozpočet vyjdou na zhruba 7,2 milionu korun (včetně DPH).

1 2 3 4 5 8 12 15