Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

PF 2019

31.12.2018

Město Pardubice přeje všem svým obyvatelům i návštěvníkům nový rok plný pohody, zdraví, štěstí a úspěchů. Těšíme se na setkávání s vámi i v roce 2019!

znak v dlažbě 2

Pravidla pro nové dotační období jsou již schválena a zveřejněna

29.12.2018

Pardubice budou i v následujícím roce rozhodovat o dotacích hned v několika oblastech, finanční podpora půjde například do sportu, sociálních a zdravotních služeb, volnočasových a vzdělávacích aktivit, kultury a cestovního ruchu či dalších. Zastupitelé na svém posledním jednání tohoto roku schválili zásady a pravidla podávání žádostí o dotaci. Záměr a pravidla pro poskytování dotací v některých dotačních titulech jsou již od 21. prosince zveřejněny na webu města. Žádosti je přitom možné podávat od 21. ledna 2019.

Pardubice letecké kostel

Pardubice mají schválený rozpočet na rok 2019

27.12.2018

Pardubice vstoupí do roku 2019 se schváleným rozpočtem. Město bude hospodařit s částkou zhruba 2,8 miliardy korun. Rozpočet je sestaven jako reálný na příjmové i výdajové stránce. Zahrnuje pokrytí základních provozních (běžných) výdajů města a kapitálových (investičních) výdajů na základě stanovených priorit. Počítá s dofinancováním u akcí spolufinancovaných z veřejných rozpočtů, zejména z prostředků Evropské unie.

město - letecký

Žákům se v příštím roce poprvé otevře šestý ročník Montessori výuky

19.12.2018

V Základní škole Pardubice-Polabiny I od nového školního roku poprvé otevřou šestý ročník zaměřený na výuku žáků formou Montessori metody. Navýšení kapacity školy, při níž v současné době funguje pouze první stupeň tohoto typu vzdělávání, radní města schválili na svém pondělním jednání.

nádraží Pardubice

Město Pardubice koordinuje své stavební aktivity se SŽDC

19.12.2018

Pardubický zastupitel a místopředseda Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Martin Kolovratník svolal tento týden koordinační schůzku zástupců SŽDC a vedení města Pardubic reprezentované Martinem Charvátem a jeho náměstky Petrem Kvašem a Helenou Dvořáčkovou. Za SŽDC byli přítomni ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák a ředitel Oblastního ředitelství Hradec Králové Lubor Hrubeš. Díky vzájemné informovanosti mohou zástupci města i SŽDC efektivněji koordinovat průběh připravovaných stavebních aktivit a minimalizovat tak omezení na obyvatele města a cestující.

mmp-vanoce-01.jpg

Dvacátý Štědrý večer v pardubických ulicích

18.12.2018

Obyvatelé Pardubic se letos opět vydají po vánoční nadílce do města, aby zde společně s přáteli strávili zbytek Štědré noci. Tradice štědrovečerních procházek centrem města vznikla právě před dvaceti lety. Pardubice bývají během sváteční noci stejně rušné jako ve všední dny. Celé rodiny vyrážejí do slavnostně vyzdobených ulic provoněných svařeným vínem a punčem, aby si rozbalily „dárky“, které pro ně připravilo město a subjekty v něm sídlící.

kluziště závodiště

Pardubické závodiště bude od soboty patřit bruslařům

13.12.2018

V sobotu zahájí provoz kluziště na pardubickém závodišti. Veřejnému bruslení bude sloužit od prosince do konce února, po zbytek roku bude závodiště opět patřit převážně dostihovému sportu. V sobotu čeká na návštěvníky od 09:00 celodenní program, kdy se na ledě vystřídají malí hokejisté, krasobruslaři a podobně, vyvrcholením pak bude odpoledne hokejová exhibice. Od neděle 16. prosince bude ledová plocha patřit všem zájemcům o bruslení.

most Červeňák

Pardubice jsou zase blíž k získání Červeňáku

13.12.2018

Pardubice v těchto dnech obdržely od Ministerstva obrany ČR návrh smlouvy na bezúplatný převod podstatné části areálu vojenského cvičiště na levém břehu Chrudimky, tzv. Červeňáku. Město má podle této smlouvy získat více než 19 hektarů pozemků sloužících léta armádě. Samotný převod by mohl být dokončen do poloviny příštího roku.

ZŠ Svítkov přístavba - vizualizace

V základní škole ve Svítkově se začíná stavět

3.12.2018

Od dnešního dne patří část Základní školy Pardubice-Svítkov řemeslníkům, kteří zde začínají pracovat na přístavbě stávající budovy. Svítkovská škola se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostor pro kmenové a odborné třídy, nedostačující kapacitou disponují i školní jídelna a družina. Díky přístavbě tak bude možné navýšit kapacitu školy až o devadesát míst.

Vánoční trhy

Vánoční trhy v novém jsou za dveřmi. Budou chloubou Pardubic

26.11.2018

Už jen pár dní zbývá do kouzelného okamžiku, kdy začne advent a s ním i zbrusu nové vánoční trhy. Rozsvítí se vánoční strom, Pernštýnské náměstí ozáří i nové osvětlení a atmosféru nejoblíbenějších svátků doplní hudba i vůně dobrot, linoucí se z mnoha stánků.

1 2 3 4 5 10 14 18