Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

rekonstrukce radnice

Radnice je připravena pro stavbaře

28.12.2017

Pardubická radnice na Pernštýnském náměstí je s koncem roku připravena na příchod stavbařů. Jejich úkolem je zachránit před zničením jižní křídlo historické budovy, tedy to, jehož okna směřují do historického náměstí. Průzkum tu totiž prokázal napadení dřevěných konstrukcí dřevokaznou houbou. Celkem přijde rekonstrukce město na zhruba 67 milionů korun (s DPH).

Radnice

Dotace města dosahují rekordních čísel

22.12.2017

Město v příštím roce rozdělí více než sto milionů korun do několika oblastí. V rámci své dotační politiky tak Pardubice podpoří jak poskytovatele sociálních služeb, tak subjekty z oblasti sportu, kultury, cestovního ruchu či volnočasových a vzdělávacích aktivit. Část peněz je určena také na podporu ekologické výchovy, bezbariérovosti, prevenci kriminality i dobrovolných hasičů.

Radnice

Zastupitelé schválili rozsáhlou změnu územního plánu

21.12.2017

Zastupitelé Pardubic schválili XVII.b změnu Územního plánu města Pardubice. Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších změn v době platnosti současného územního plánu týkající se pozemků po celém správním území města, s výjimkou katastrálního území Drozdice a Hostovice. Pořizování změny trvalo pět let.

město - letecký

Doubravice a Hrádek by mohla spojit nová cyklostezka

19.12.2017

Pardubice a obec Srch budou spolupracovat na výstavbě nové cyklostezky Doubravice – Hrádek. Na svém prosincovém jednání o tom rozhodli zastupitelé města. Plánovaná trasa by měla být dlouhá zhruba 1,5 kilometru, přičemž část stezky se bude nacházet na území Pardubic, zbývající úsek povede po katastrech spadajících pod obec Srch.

Označení úřadu

Město se zbavuje další bariéry

18.12.2017

V Pardubicích mizí další bariéra, tentokrát v komunikaci na úřadech. Prostřednictvím nové služby Tichá linka zde budou moci své požadavky bez problému vyřizovat také sluchově postižení. Služba, kterou zajišťuje obecně prospěšná společnost Tichý svět, v rámci magistrátu města funguje nonstop bez nutnosti objednání a navíc je zcela zdarma.

logo Pardubic

Rozpočet na rok 2018 je schválen

18.12.2017

Pardubičtí zastupitelé ve čtvrtek schválili rozpočet města na rok 2018. Pardubice budou hospodařit s částkou zhruba 2,4 miliardy korun. Rozpočet města je sestaven, se zapojením uspořených prostředků předchozích let, jako vyrovnaný. Provozní saldo je podstatně vyšší než v letech 2012 – 2017, nicméně v této oblasti je stále co zlepšovat.

Návrh terminálu B

Terminály dostaly zelenou

15.12.2017

O budoucí podobě terminálu B určeného regionální dopravě, který má vzniknout u hlavního vlakového nádraží, je rozhodnuto. Zastupitelé schválili záměr výstavby varianty, která by provozně nezatěžovala ulici Palackého a cestujícím by nabídla větší komfort. Odhadované investiční náklady na realizaci terminálu B činí přibližně 135 milionů korun, přičemž zhruba 50 milionů korun by mohla pokrýt dotace z programu ITI Hradecko-pardubické aglomerace.

Radnice ilustrační foto

Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

15.12.2017

Na čtvrtečním jednání Zastupitelstva města Pardubic rezignoval na funkci náměstka primátora Jan Řehounek. Náměstek, do jehož gesce spadá dotační politika, rozvoj a strategie města, projektový management, veřejné zakázky a kapitálová správa, svou funkci opustí na konci letošního roku.

znak v dlažbě 2

Primátor Charvát: Město nabídku ke koupi autobusového nádraží nikdy nedostalo

15.12.2017

Na čtvrtečním jednání pardubického zastupitelstva se zastupitelé zabývali nově vzniklou situací kolem pardubického autobusového nádraží pro regionální dopravu. Podle slov primátora město nabídku k odkupu pozemků nikdy neobdrželo.

Logo ITI

Město chce pro polytechnické dílny část Mlýnů

13.12.2017

Pardubice se domluvily s majitelem Automatických mlýnů na umístění Centrálních polytechnických dílen (CPD) v areálu na břehu Chrudimky. S přispěním Evropské unie chce město z části bývalého skladu balené mouky vybudovat nadstandardní vzdělávací centrum.

1 2 3 4 6 11 15 20