Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

PF 2017

29.12.2016

Město Pardubice přeje všem svým obyvatelům i návštěvníkům nový rok plný pohody, zdraví, štěstí a úspěchů. Těšíme se na setkávání s vámi i v roce 2017!

odpady

Poplatky za likvidaci odpadu se nemění

29.12.2016

Poplatek za likvidaci komunálního odpadu se v Pardubicích příští rok nezmění. Stejně jako v předchozích sedmi letech zaplatí v roce 2017 obyvatelé „za popelnice“ 500 korun, tedy zhruba 62 procent skutečných nákladů. Ty jsou vypočítány, v přepočtu na jednoho obyvatele Pardubic, na částku 779 korun za rok.

Kašpar + Bálek

Jan Kašpar zase stojí na pardubickém dláždění

28.12.2016

Socha prvního českého aviatika ing. Jana Kašpara dnes dorazila do Pardubic. Zdejší rodák a průkopník českého letectví shlíží na třídu Míru z místa, kde se v roce 1883, v dnes již neexistujícím hotelu Veselka, narodil. Bronzová socha, jakoby vrostlá do dláždění hlavní pardubické ulice, bude městu slavnostně předána v lednu, již dnes je ale z reakcí kolemjdoucích patrné, že se líbí.

náměstek Řehounek

Náměstek Řehounek: Není to o tom, že bych odmítal splnit usnesení zastupitelstva

22.12.2016

Musím reagovat na kritiku opozice, která mě na posledním zasedání Zastupitelstva města Pardubic nařkla, že neplním jeho usnesení týkající se převodu pozemků v oblasti zvané Červeňák. V budoucnu by v této lokalitě měla být vybudována propojka z Višňovky do Pardubiček.

Budova Automatických mlýnů

Mlýnský ostrov, nová čtvrť Pardubic, se inspiruje strukturou historického města

21.12.2016

Soutěžní workshop Pardubice: Mlýnský ostrov už má svého vítěze. Odborná porota se rozhodovala mezi třemi koncepčními studiemi. Konečný vítěz, pražské studio UNIT architekti, by měl být po potvrzení Radou města Pardubic pověřen zpracováním regulačního plánu pro novou pardubickou čtvrť.

Vánoční zpívání

Projděte se na Štědrý den městem

20.12.2016

Stejně jako loni, i letos si mohou obyvatelé Pardubic zpříjemnit vánoční čas procházkou městem. O Štědrém dnu se otevřou dveře hned několika památek včetně expozic. Navštívit můžete Zelenou bránu, pardubické muzeum či zámeckou věž, Pernštýnské náměstí pro změnu rozezní koledy. Pod taktovkou sbormistra Zdeňka Kudrnky vystoupí na schodech radnice Pardubický dětský sbor, v jehož podání zazní vánoční klasika, Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

rekonstrukce-bytu1.jpg

Radnice nabízí mladým lidem dalších 25 startovacích bytů

20.12.2016

Pardubičtí radní na svém posledním prosincovém jednání nadělili před Vánoci ekonomicky aktivním lidem mladým ve věku od osmnácti do třiceti let nabídku na dalších 25 městských startovacích bytů se zvýhodněnými nájemními podmínkami, jeden navíc se ještě uvolňuje z prvního kola, celkem jich tedy město nabízí 26. Radnice za tímto účelem aktualizovala městský web. Zájemci o výhodné bydlení najdou všechny potřebné informace o možnostech jeho získání hned pod odkazem na hlavní stránce městského webu www.pardubice.eu v sekci „Důležité informace“.

znak v dlažbě 2

Pardubice mají schválený rozpočet na rok 2017

16.12.2016

Zastupitelé Pardubic ve čtvrtek schválili rozpočet města na rok 2017. Ten je sestaven jako vyrovnaný, s celkovými zdroji 2.264.436,6 tis. a celkovými výdaji 2.264.436,6 tis. Kč. Do rozpočtu jsou zapojeny nevyčerpané finanční prostředky minulých let a je kryta splátka jistiny úvěru na modernizaci Aquacentra Pardubice. Rezerva rozpočtu jak pro obecné záležitosti, tak pro řešení havarijních stavů je cca 71 milionů korun.

vizualizace letní stadion 4

Přestavbu letního stadionu „pohlídá“ osvědčený manažer

15.12.2016

Město Pardubice vybralo projektového manažera pro svůj projekt přestavby letního stadionu a přilehlých veřejných ploch. Má připravit plánovanou půlmiliardovou investici od projektu až po zahájení stavby, s níž by město chtělo začít na podzim 2018.

Elektronická aukce energií byla opět úspěšná

Nákupem na burze šetří město miliony

14.12.2016

Centralizovaným nákupem elektrické energie a zemního plynu na komoditní burze šetří město Pardubice a jeho organizace miliony korun ročně. Na aukci energií, která se konala v minulém týdnu na Českomoravské komoditní burze v Kladně, město nakoupilo pro léta 2017 a 2018 elektřinu a zemní plyn za ceny, které přinesou, oproti stávajícím, úsporu 3,8 milionu korun.

1 2 3 4 7 13 19 25