Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Michal Koláček

Pardubice změnily formu nákupu energií. Energetická burza je efektivnějším řešením

20.12.2013

Pardubice změnily systém nákupu energií. Dva roky užívanou elektronickou aukci letos nahradil nákup elektřiny a zemního plynu na energetické burze. Město začátkem prosince pořídilo na trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno dodávky na příští rok a zaznamenalo snížení nákladů u elektřiny o pětinu a mírný růst nákladů na zemní plyn.

Mag cedule

E-aukce energií ušetřila lidem osm milionů korun

19.12.2013

Elektronická aukce silové elektřiny a zemního plynu se setkala s úspěchem. Ačkoliv bylo na přípravu a sběr přihlášek pouze několik málo týdnů, přihlásili lidé celkem 1568 odběrných míst. Během aukce se podařilo ceny elektřiny a plynu snížit o 27 resp. 25 procent a ušetřit tak lidem více než osm milionů korun.

Logo

Pardubice jdou do roku 2014 s vyrovnaným rozpočtem

18.12.2013

Pardubičtí zastupitelé na svém posledním zasedání v letošním roce schválili rozpočet města pro příští rok. Ten bude, stejně jako v minulých letech, vyrovnaný, se zapojením části očekávaného přebytku letošního roku především na investiční akce spolufinancované z evropských dotací.

vánoční strom 2013

Pardubice se chystají na patnáctou štědrovečerní procházku

11.12.2013

Obyvatelé Pardubic se letos již po patnácté vydají po vánoční nadílce do města, aby zde společně s přáteli strávili zbytek Štědré noci. Centrum města během sváteční noci ožije nebývalým ruchem a stovky rodin vyrazí do slavnostně vyzdobených ulic provoněných svařeným vínem a punčem, aby si rozbalili „dárky“, které pro ně připravilo město a subjekty v něm sídlící.

hokejový zápas

Zastupitelé schválili stabilizační program pro hokejový klub

10.12.2013

Pardubické zastupitelstvo schválilo soubor opatření, která by měla přispět ke stabilizaci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a.s. Klub se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty. Návrh vznikl jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií klubu.

Vánoční trhy

Vánoční trhy oživují Pernštýnské náměstí

10.12.2013

Pernštýnské náměstí nabízí v předvánočním čase velký řemeslný jarmark i pestrý kulturní program – koncerty, pohádky, betlém, koledy a hlavně zábavu pro děti. Ve druhém adventním týdnu ožívá Pernštýnské náměstí čilým ruchem řemeslného trhu.

Fortuna

Poslední možnost zakoupit lokální dukát Pardubická fortuna

10.12.2013

Pokud si chcete zakoupit a uschovat na památku lokální platidlo „40 pardubických fortun“, máte poslední možnost! Projekt Lokální dukát v Pardubicích totiž pomalu spěje ke svému konci.

město - letecký

Městům se nelíbí zdražení tepla

6.12.2013

Čelní představitelé Pardubic, Hradce Králové a Chrudimi, kteří jsou členy dozorčí rady Elektrárny Opatovice a.s., chtějí vyvolat společné jednání s předsedou představenstva společnosti. Nelíbí se jim zdražení ceny tepla, které oznámila společnost, ani to, že se o něm dozvěděli ex post.

Kácení

Lesní práce pro letošek skončily

6.12.2013

Město Pardubice na podzim letošního roku zahájilo práce na lesních porostech ve Studáneckém lese. V průběhu několika týdnů byly provedeny výchovné probírky v porostech mladších a starších čtyřiceti let, byly odstraněny souše v porostu mezi zástavbou Dubiny a asfaltovou silničkou a byla provedena mýtní těžba mezi zástavbou a silničkou. Zároveň došlo v lokalitě severně od ulice Lesní a Dašická k plánované mýtní těžbě v několika místech.

obrázek

Pardubice mají finalistu ve Zlatém oříšku

5.12.2013

Pardubice budou mít o tomto víkendu zastoupení ve finále 15. ročníku soutěže Zlatý oříšek. Tento projekt podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti z České republiky. Do finále postoupilo 30 dětí, mezi nimi, jako jediný z Pardubického kraje, i jedenáctiletý Jakub Zeman ze ZŠ Pardubice - Dubina.

1 2 3 4 7 13 19 25