Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

vp-04-taxis-2.jpg

V čele Dostihového spolku nově Vladimír Tlučhoř, jednání mezi akcionáři pokračují

23.12.2011

Dostihový spolek Pardubice má od včerejška nového předsedu představenstva, stal se jím veterinář Vladimír Tlučhoř. Do představenstva by současně kooptován prezident Jockey Clubu Václav Luka. Pokračovala také jednání mezi městem a minoritními akcionáři společnosti.

17-dekujeme-pane-prezidente....jpg

Pardubáci se budou moci rozloučit s Václavem Havlem před divadlem

22.12.2011

Přenos z rozloučení s bývalým prezidentem Václavem Havlem, které se uskuteční v pátek 23. prosince, budou moci lidé sledovat na velkoplošné obrazovce před Východočeským divadlem v Pardubicích. Projekce začne v 11:30 hodin prezentací videozáběrů a fotografií z návštěv Václava Havla ve městě, od 12 hodin pak bude na obrazovku promítán přímý přenos ze smuteční bohoslužby, která se uskuteční v katedrále sv. Víta v Praze.

odpady-1.jpg

Přibudou další „zelené“ kontejnery

21.12.2011

Obyvatelé dalších částí Pardubic v těchto dnech zvažují, zda vedle plastu, skla a jiných druhotných surovin začnou ukládat do zvláštních kontejnerů také takzvaný zelený odpad. Rozhodnout se musí do konce roku, požadavek mohu vznést i prostřednictvím webových stránek města.

800px-1.jpg

Zemřel Václav Havel, truchlí i Pardubice

18.12.2011

Dnes ráno, 18. prosince 2011, zemřel Václav Havel, první prezident, který stanul v čele svobodného Československa a České republiky. Tato smutná zpráva bolestně zasáhla i Pardubice. Občané města spontánně přicházeli k místu, kde v roce 1989 zvonili klíči a v roce 1990 vítali nového prezidenta, k Východočeskému divadlu. Na člověka, který se stal symbolem svobody nejen v Evropě, ale doslova po celém světě, na místě zavzpomínala i primátorka města Štěpánka Fraňková.

dsc-7353.jpg

Pardubice v Setkání s hvězdou

16.12.2011

V neděli večer bude mít v české televizi premiéru další díl cyklu Setkání s hvězdou. Jeho hlavní protagonistkou je Jana Hlaváčová, kterou režisér Jiří Strach obsadil do trojice povídek Petra Hudského. Ve třetí epizodě nazvané Podvodnice „hrají“ také Pardubice, které si režisér pro své natáčení vybral již po několikáté.

kone-5.jpg

Akcionáři stabilizaci nepodpořili, o Dostihovém spolku se bude dále jednat

16.12.2011

Potřebných 66 procent hlasů včera nezískal návrh na navýšení základního jmění Dostihového spolku, a. s. Bouřlivé jednání valné hromady společnosti, která zajišťuje pořádání Velké pardubické a dalších dostihů na pardubickém závodišti, tak do budoucnosti zadluženého spolku nevneslo žádné světlo. Jednání budou pokračovat.

radnice-13.jpg

Komuniké

14.12.2011

z 28. řádného jednání rady města konaného dne 13. prosince 2012

entry-to-the-building.jpg

Kvalitní služby jsou nutností pro rozvoj cestovního ruchu

13.12.2011

Pardubice Region Tourism pořádá pro zástupce subjektů působících v oblasti cestovního ruchu tematické semináře a workshopy vedené profesionály v této oblasti. Hlavním tématem semináře, který se bude konat 15. prosince 2011 od 9 do 16 hodin ve Společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí, bude Kvalita služeb – zásadní podmínka rozvoje cestovního ruchu.

nocleharna-v-azylaku-12-2.jpg

Od ledna čeká Pardubáky řada změn v sociální oblasti

8.12.2011

K 1. lednu 2012 dochází v Pardubicích k řadě změn v sociální oblasti, ať už jde o výplatu sociálních dávek či péči o sociálně potřebné. V platnost vstoupí nový zákon, který výplatu veškerých sociálních dávek převádí z magistrátu a z jednotlivých obvodů na úřad práce. Současně proběhne i vnitřní reorganizace a dojde k přesunu agend v rámci magistrátu i mezi magistrátem a úřady městských obvodů. Zde je stručný výčet těch nejdůležitějších změn:

selb-kostel.jpg

Selb poznává Pardubice i prostřednictvím umění

8.12.2011

Dvě desetiletí již trvá spolupráce mezi Pardubicemi a německým Selbem. Obyvatelé obou měst se poznávají při vzájemných návštěvách i prostřednictvím nejrůznějších aktivit. Právě v období oslav dvacetiletého výročí v selbské galerii Goller vystavuje pardubická malířka Eva Francová. Ta v Selbu představuje průřez svou tvorbou zejména z let 2000 až 2011. Vyvrcholením jubilejního roku aktivního partnerství mezi oběma městy bude série tří adventních koncertů pěveckého sboru Skřivánek v Selbu a okolí.

1 2 3 4 6 10 15 19