Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice vymění pošťáky za poslíčky

30.12.2009

U dveří některých pardubických bytů mohou po Novém roce zazvonit namísto pošťáků pracovnice magistrátu. Pardubická radnice totiž zahajuje experiment, kdy služby pošty částečně nahradí vlastními silami. Radnice si od zřízení pozice poslíčků slibuje větší úspěšnost při doručování zásilek i finanční úspory.

Přes dvoumiliardový rozpočet musí Pardubice šetřit

29.12.2009

Daňové příjmy města Pardubice budou v roce 2010 zhruba o pětinu nižší, než byly v roce 2008. Přestože Pardubice budou v roce 2010 opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem dosahujícím výše téměř dvě miliardy korun, ponese se nový rok ve znamení šetření ve všech oblastech.

Komuniké

22.12.2009

z jednání rady města konané dne 22. prosince 2009

Třída Míru i Pernštýnské náměstí s přísnějším režimem dopravy

18.12.2009

Od Nového roku začne platit na třídě Míru a na Pernštýnském náměstí nový dopravní režim. Obě lokality v samém centru Pardubic bude možno zásobovat pouze ve vymezených hodinách. Mimo ně mohou vjet na hlavní třídu pouze automobily s povolením. Pernštýnské náměstí, s výjimkou parkoviště, bude v noci pro automobily, včetně taxislužeb, zónou zapovězenou.

Štědrovečerní zpívání na Pernštýnském náměstí

18.12.2009

Ve čtvrtek 24. prosince se Pernštýnské náměstí rozezní tóny tradičního Štědrovečerního zpívání na schodech pardubické radnice.

10.rytir-vojtech.jpg

Vojtěch z Pernštejna se vrátil do štítu radnice

16.12.2009

Poletující sněhové vločky přivítaly dnes na střeše pardubické radnice na Pernštýnském náměstí železného strážce města Vojtěcha. Na své stanoviště ve štítu radnice se rytíř vrátil po půl roce. Socha musela být v červnu snesena ze střechy radnice, neboť hrozilo její zřícení. Po rekonstrukci ji 16. prosince vrátil na původní místo, za pomoci horolezců, Vladimír Červenka z uměleckého kovářství Červenka – Pospíchal, které sochu restaurovalo.

Rosický most opět otevřen

14.12.2009

Most přes Labe mezi Svítkovem a Rosicemi je od dnešního podvečera opět otevřen. Policisté jej uzavřeli v sobotu kvůli dopravní nehodě nákladního automobilu a riziku, že je porušena statika mostu. Jeho konstrukci dnes prohlédl odborník a neshledal na ní známky poškození.

Štědrovečerní setkávání je opět za dveřmi

14.12.2009

Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi i novodobá pardubická tradice společně prožité Štědré noci. Obyvatelé Pardubic letos po sváteční večeři a nadílce opět vstanou od televizorů a stolů plných laskomin a vydají se do historického centra města. Tato netradiční akce, kdy spolu lidé sdílejí sváteční náladu a obdarovávají se vzájemnou přítomností a pocitem spolupatřičnosti, se letos v Pardubicích uskuteční již po deváté.

Komuniké

11.12.2009

z jednání rady konané dne 8. prosince 2009

1 2 3 4 7 13 18 24