Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pardubické Czech Pointy už rok slouží veřejnosti

30.12.2008

Osm terminálůCzech Point, které začaly v loňském roce fungovat v režii města, má za sebou roční provoz. Služba, díky které mohou lidé na počkání na jednom místě získat výpisy z katastru nemovitostí a z trestního, obchodního i živnostenského rejstříku i úřední ověření podpisu či listiny, v prvním roce své existence neměla o klienty nouzi. Přepážka v infocentru Pardubice Region Tourism na náměstí Republiky například za prvních deset měsíců roku 2008 vydala téměř 5000 různých výpisů a ověřila více než 12.000 dokumentů.

Radnici překvapilo stěhování pohotovosti, nabízí vhodnější místo

19.12.2008

Pardubickou radnici zaskočilo další stěhování Lékařské služby první pomoci (LSPP). K 1. prosinci se přestěhovala ze střediska Rychlé záchranné služby do krajské nemocnice, od pátku 19. prosince sídlí v budově Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Rybitví. S umístěním této služby, kterou je pro své občany povinen zajistit Pardubický kraj, pardubická radnice nesouhlasí. Nabízí Pardubickému kraji vhodnější místo. Vadí jí také, že o problémech pohotovosti nevěděla dřív.

Petice:Chceme v Pardubicích zachovat traumacentrum i onkologii

18.12.2008

Dva petiční archy zaplnily v úterý odpoledne, během jednání zastupitelstva města Pardubice, podpisy signatářů petice za zachování traumatologického a onkologického centra v Pardubické krajské nemocnici. Petice, kterou iniciovalo Sdružení pro Pardubice, je adresována vládě ČR. Má podpořit město Pardubice i Pardubický kraj ve snaze o zachování obou specializovaných center, která chce ministerstvo zdravotnictví zrušit.

Mázhaus bude mít od ledna nového provozovatele

17.12.2008

Galerie Mázhaus již zná jméno nového provozovatele. Na základě výběrového řízení se jím stalo Kulturní centrum Pardubice. Nový provozovatel bude mít k dipsozici výstavní plochy o celkové rozloze 380m2, do těchto prostor patří atrium radnice, Šatlava a vstupní prostor radnice.

Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2009

17.12.2008

Zastupitelé na svém úterním jednání schválili rozpočet města Pardubic na rok 2009. Rozpočet je vyšší než v letošním roce. Předpokládá nárůst příjmů ze státního rozpočtu, počítá s příjmy z prodeje bytů a rovněž počítá s dotacemi z Evropské unie. Celkový rozpočet je ve výši 1,7 mld. korun.

Integrovaný plán rozvoje města – Dukla a Višňovka

17.12.2008

Zastupitelé města schválili Integrovaný plán rozvoje Statutárního města Pardubice sídliště Dukla a Višňovka v rámci Integrovaného operačního programu.

Integrovaný plán rozvoje města Pardubic „Přitažlivé město“

15.12.2008

V současné době probíhá příprava realizace Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) se zaměřením na území středu města, který byl podán jako žádost o dotaci z evropských fondů Regionální radě Regionu soudržnosti Severovýchod na konci září 2009. Integrovaný plán umožňuje čerpání evropských prostředků z Regionálního operačního programu po celé období 2007-2013, což je aktuální programovací období Evropské unie. Vzhledem k intenzivní přípravě na brzké čerpání těchto prostředků vyhlašuje město Pardubice třetí kolo veřejné výzvy pro předkládání dílčích projektů do IPRM „Přitažlivé město“.

trolejbusy--109-.jpg

Velkokapacitní trolejbusy ponesou jména vítězů Velké pardubické

15.12.2008

Pardubice od 15. prosince brázdí Fantom, Brigant, Rudi a Good Morning - čtyři unikátní velkokapacitní trolejbusy, které vznikly ve spolupráci české společnosti Škoda Electric a polské společnosti Solaris Bus a Coach. Jména dostali po prvních vítězích Velké pardubické.

Předvánoční chatování s primátorem

12.12.2008

Naposled v tomto roce mohou občané Pardubic ve středu 17. prosince chatovat se svým primátorem Jaroslavem Demlem. Další setkání na síti se uskuteční až v roce 2009. Hodinový chat začíná jako obvykle v 16:00 na webových stránkách města Pardubice.

1 2 3 4 6 11 16 21