Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Primátorka

Primátorka: Zpráva kontrolního výboru nerespektuje zákon

27.8.2014

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková kritizuje zprávu kontrolního výboru, která měla být dodatečně zařazena do programu úterního jednání zastupitelstva. Přesto, že zpráva rozeslaná zastupitelům není v souladu se zákonem, a přesto, že se jí zastupitelstvo nezabývalo, neboť skončilo poté, co zastupitelé neschválili program jednání, nechá primátorka prověřit závěry kontrolního výboru interními auditory.

Senát PČR a Dětský parlament

Dětský parlament čeká velká obměna

26.8.2014

Dětský parlament, který s nadcházejícím školním rokem vstoupí do 14. funkčního období, čeká velká obměna. Zhruba polovina z více než třiceti dětí ukončila povinnou školní docházku a v poradním orgánu rady města je nahradí mladší. Někteří z odcházejících však předem avizovali, že po prázdninách budou mít zájem, pokud je spolužáci nominují, pracovat i v parlamentu studentském.

tělocvična Ohrazenice

Do škol poslalo město během prázdnin téměř 46 milionů

25.8.2014

Rušno bylo v řadě pardubických škol i o prázdninách. Dva volné měsíce město tradičně využívá k tomu, aby ve školách provedlo maximum oprav a rekonstrukcí. Běžná údržba školních budov přijde město ročně zhruba na deset milionů korun. Letos k tomu Pardubice přidaly dalších téměř 46 milionů. Nyní jsou již školy připraveny přijmout první žáky.

Děti ve školce - ilustrační foto

Město bude žádat o dotaci na novou školku

21.8.2014

Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy základní a mateřské školy. Město bude žádat o dotaci na stavbu nového objektu, díky kterému by se měla v šestém městském obvodu zvýšit kapacita mateřských škol. Projektová cena bude zhruba 35 milionů korun, až z 85 procent by stavbu mohlo dotovat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

město - letecký

Východní Čechy chtějí s podporou EU zkvalitnit vzdělávání

20.8.2014

Vedení měst Pardubic a Hradce Králové dnes schválilo návrh strategie, na jejímž základě bude moci Hradecko-pardubická aglomerace získat až šest miliard korun. Jednou z hlavních oblastí, do kterých v následujících letech bude možné čerpat prostředky prostřednictvím takzvané Integrované územní investice (ITI), bude vzdělávání.

pardubice.jpg

Ukrajinský lékař se vrací do Čech, pomohou Pardubice

20.8.2014

Ukrajinský lékař narozený v Kladně se po mnoha desetiletích i s rodinou vrací do České republiky. Pomocnou ruku mu podaly Pardubice. Poskytnou rodině bydlení a v začátcích jí pomohou i finančně.

radnice při západu slunce

KOMUNIKÉ

19.8.2014

ze schůze rady konané dne 19. srpna 2014

doprava 17.listopadu

Chodník na 17. listopadu musí ladit s třídou Míru

18.8.2014

Chodník na 17. listopadu musí ladit s třídou Míru, rozhodlo vedení Pardubické radnice a zastavilo městským obvodem plánovanou pokládku asfaltu na chodníky. Opravenou vozovku v ulici navazující na třídu Míru bude lemovat nový chodník v příštím roce.

Lentilka-Prima

Deset tisíc letí k Lentilce

18.8.2014

Díky unikatní akci televize Prima získalo pardubické Dětské rehabilitační centrum Lentilka deset tisíc korun. Televizní roadshow Prima jede k Vám skloubila zábavné odpoledne pro děti i dospělé a vysílání hlavní zpravodajské relace z Pernštýnského náměstí.

arboretum 2014

Hodnotit arboretum před dokončením není fér

14.8.2014

Odborníci z firmy provádějící obnovu arboreta na Dukle i pardubická radnice odmítají kritiku ekologických aktivistů. Ti před několika dny informovali veřejnost o tom, že o stromky v arboretu je špatně pečováno a 60 procent nové výsadby uschlo. Skutečnost je ale diametrálně odlišná.

1 6 7 8 9 10 11 12 17 22