Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Hřiště Studánka 3

Hřiště ve Studánce opět slouží

7.6.2019

V Pardubicích začalo opět sloužit sportovcům hřiště u základní školy Studánka. Stavební práce trvaly deset měsíců a přišly město na více než 15 milionů korun. Hřiště bude, stejně jako sedm dalších pardubických školních sportovišť, sloužit nejen při tělesné výchově, ale bude otevřeno i pro volnočasové aktivity široké veřejnosti.

(K)roky bez násilí 2019

(K)roky bez násilí budou varovat seniory i letos

6.6.2019

Násilí páchané na seniorech neustále roste. Proto magistrát již třetím rokem ve spolupráci s Intervenčním centrem pro osoby ohrožené domácím násilím, Městskou policií Pardubice, Policií ČR, Probační a mediační službou ČR a Bílým kruhem bezpečí pořádá akci (K)roky bez násilí, která se uskuteční ve středu 12. června 2019 od 13 do 16 hodin v Bubeníkových sadech. Cílem města je ukázat, kam se senioři v krizových situacích mohou bezplatně a anonymně obrátit.

25m bazén

Dokončeno, napuštěno. Pětadvacítka se otevře veřejnosti již tento víkend

5.6.2019

Dobrá zpráva pro plavce je tu. Pardubice mají dokončený nový pětadvacetimetrový bazén a místní aquacentrum tak vstoupí do nadcházející letní sezony posíleno o další plaveckou plochu. Letní pláž, která měla loni z důvodu prací na této přístavbě sezonní pauzu, bude otevřena od poloviny června, pětadvacítka sousedící s padesátkou již tento víkend.

časopis TJP jaro 2019

Známý youtuber na titulce městského časopisu

4.6.2019

Časopis To jsou Pardubice začíná jarním vydáním již šestý rok své existence. A rovnou smělým tématem, které je pro mnohé opředené řadou otazníků. Seznámíme vás s předním českým youtuberem Kovym a přiblížíme jeho tvorbu, jíž už několik let úspěšně oslovuje mladou generaci.

pyrotechnická služba

Město má mapu pyrotechnických rizik

4.6.2019

Pardubická radnice má k dispozici mapu možného výskytu nevybuchlé munice z druhé světové války. Útvar hlavního architekta do ní, na základě dostupných podkladů, zanesl místa dopadu bomb, shozených na město na sklonu 2. světové války spojeneckými letadly.

Jednání o letišti

Město s krajem našly možnou cestu, jak pomoci pardubickému letišti

1.6.2019

Město Pardubice a Pardubický kraj mají připravený plán, jak pomoci místnímu regionálnímu letišti. Podle zástupců obou akcionářů společnosti, tedy města a kraje, se jako řešení nabízí navýšení základního kapitálu společnosti East Bohemian Airport (EBA) provozující letiště. Tato podoba pomoci však musí najít podporu také u městského a krajského zastupitelstva.

Kůrovec_požerky

Kůrovec dál zaměstnává správce městských lesů

31.5.2019

Invaze lýkožrouta smrkového se nevyhnula ani pardubickým městským lesům. Lesní správci zaznamenali zvýšený výskyt kůrovce ve čtyřech lokalitách již v loňském roce, kdy je tento hmyz přinutil odstoupit od plánované těžby dřeva a věnovat se plně likvidaci napadených stromů. I letos podnikají všechny kroky, aby zastavili šíření tohoto škůdce.

město - letecký

Nový domov pro seniory by měl vyrůst ve Štrossově ulici

22.5.2019

Pardubice se postupně posouvají v plánování výstavby nového domova pro seniory, který by tak pomohl vyřešit narůstající problémy s kapacitou stávajících zařízení. Z šesti posuzovaných lokalit se na základě podrobných analýz vedení města shodlo, že nejlepší variantou pro umístění nového objektu je areál veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Snídaně pro cyklisty 2019

Sladké překvapení pro cyklisty

21.5.2019

Jablko a pardubický perník přichystala na úterní ráno pardubická radnice pro všechny, kdo se vydali do práce či do školy na kole. Na osmi nejfrekventovanějších cyklotrasách (nejen) v centru města rozdávali dobrovolníci z řad zaměstnanců magistrátu cyklistům malou svačinku. Do akce se zapojili i někteří městští zastupitelé, včetně primátora Martina Charváta.

Školní učebna s naučnými tabulemi v Zelenobranské dubině

Město podpoří Paletu i azyl pro handicapovaná zvířata

21.5.2019

Pardubice finančně podpoří jak provoz Ekocentra Paleta, tak Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. Pro tyto organizace uvolní z programu podpory ekologické výchovy a osvěty celkem 335 tisíc korun. Dotaci pro pardubickou Paletu ještě musí schválit zastupitelstvo města. Celkem město letos podpoří ekologickou výchovu více než 750 tisíci korunami.

1 5 6 7 8 9 10 11 12 15