Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Automatické mlýny

Pardubice opět míří na Pražský hrad

10.9.2014

Model Winternitzových mlýnů, společně s modelem budovy pardubického hlavního nádraží, budou vystaveny na osmém ročníku festivalu Architecture Week v Jiřském klášteře Pražského hradu.

zeleň

Čí zájmy hájí v územním plánování?

9.9.2014

Na začátku července obdržel Odbor hlavního architekta tři stanoviska představitelů zastupitelských klubů ODS, TOP 09 a KSČM k územnímu plánování. Úsměvné by mohlo být, že všichni tři použili naprosto stejné věty systémem Ctrl C, Ctrl V, tedy „okopíruj a vlož“, včetně data sepsání a překlepů.

pardubice-1.jpg

Ctít zákony neznamená zametat problémy pod koberec

9.9.2014

Tak mám dojem, že do Pardubic přichází doba falešných proroků a samozvaných soudců, že se vrací doba, kdy účel světí prostředky. Demagogie, s jakou je v jednom z deníků popisováno dění kolem zprávy kontrolního výboru týkající se územní studie Dražkovice tomu alespoň nasvědčuje.

Automatické mlýny

Zastupitelé rozhodnou, zda se Gočárovy mlýny změní v kulturfabrik

9.9.2014

Zastupitelé města budou v září rozhodovat o tom, zda město koupí areál Automatických mlýnů. Na misky vah budou dávat nejen 25 milionů korun, za které je současný majitel ochotný areál prodat, ale také to, jaké by mohlo být budoucí využití objektů, kde by bylo možné na rekonstrukci čerpat finanční prostředky, nebo jaké budou provozní náklady areálu od jeho převzetí.

mag-cedule.jpg

Komuniké

9.9.2014

ze zasedání Rady města Pardubic konaného 9. září 2014

senioři 2

Domov pro seniory v Blahoutově se dočká zateplení

8.9.2014

Město dostalo od EU dotace na zateplení domova pro seniory v ulici Blahoutova. Projekt počítá se zateplením obvodových stěn, střechy, výměnou oken a modernizací radiátorů. Hotovo by mělo být do poloviny příštího roku.

Laryšova vila

Dny evropského dědictví v září opět v Pardubicích

4.9.2014

Pardubice se letos již po třinácté připojí k celoevropské akci Dny evropského dědictví (European Heritage Days – zkr. EHD). Pro milovníky památek navíc připravily fotografickou soutěž, v níž mohou ti, kteří Dnů evropského dědictví využijí k putování po pardubických památkách, získat zajímavé ceny.

13. ročník Koně v akci

Babí léto v Pardubicích bude ve znamení koní

3.9.2014

Pardubice v září a říjnu opět ukážou, že jsou po právu městem koní! Čeká nás hned několik výstav, které budou jen o koních – jedny z nejkrásnějších zvířat uvidíte na plátnech, na fotografiích i naživo.

Logo

V září opět začne celoplošná deratizace

28.8.2014

Pardubice se budou opět zbavovat hlodavců. V průběhu září a října položí pracovníci odborné firmy na území celého města jedovaté návnady do kanalizační sítě a na některá veřejná prostranství ve městě.

zš ilustrační

Pro dva tisíce pardubických dětí bude 1. září „poprvé“

28.8.2014

Více než dva tisíce pardubických dětí vyrazí 1. září poprvé za vzděláním. Do školních lavic sedmnácti základních škol usedne 1107 prvňáčků, 970 dětí zamíří poprvé do mateřské školy. Do prvních tříd základních škol nastoupí v září zhruba o 80 dětí více než loni.

1 5 6 7 8 9 10 11 12 17 22