Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Evakuace_ilustrační foto

Město bude nacvičovat se složkami IZS

10.10.2017

Magistrát města Pardubic chystá na příští týden ve spolupráci se složkami IZS třídenní cvičení zaměřené na evakuaci školských zařízení a nácvik koordinace činností složek IZS při teroristickém útoku výbušninami a nervově paralytickou látkou Sarin. Důvodem cvičení, které se bude konat od 18. do 20. října a nese název Agens 2017, je zejména zvyšující se riziko a počet teroristických útoků nejen v Evropě, ale i po celém světě.

znak v dlažbě 2

V péči o seniory pomůže tísňové tlačítko

10.10.2017

Radní chtějí rozšířit péči o seniory ve městě. Rozhodli se proto podpořit pilotní projekt služby Tísňová péče AREÍON pro seniory a zdravotně postižené a doporučují zastupitelům uvolnit na tuto službu dotaci ve výši 208 800 korun. Cílem projektu, který by měl odstartovat 1. listopadu letošního roku a trvat do 31. října 2018, je snížit zdravotní a sociální rizika starších a zdravotně postižených osob.

Nový park Tyršovy sady

Tyršovy sady jsou Stavbou roku 2017

9.10.2017

Revitalizované Tyršovy sady sbírají další ocenění. Minulý čtvrtek převzal v Betlémské kapli v Praze autor návrhu revitalizace architekt Tomáš Jiránek, společně s představiteli města Pardubic a zhotovitele společnosti BaK pro pardubický park titul Stavba roku 2017.

Palackého

Architekti plánují komplexní proměnu Palackého třídy

9.10.2017

Pardubice chtějí oživit Palackého třídu v Pardubicích. Aktuálně ulice slouží jako průchozí spojka mezi nádražím a centrem města, připravovaná koncepční studie Palackého třídy má za cíl navázat na nově zrekonstruované veřejné prostory přednádraží a již dříve opravenou třídu Míru a městskou osu zatraktivnit.

cyklostezka Žižín

Začíná stavba cyklostezky do Žižína

6.10.2017

Po dlouhých letech příprav začíná výstavba cyklostezky, která spojí Černou za Bory s obcí Žižín. Cyklostezka bude dlouhá zhruba jeden kilometr a přijde na více než sedm milionů korun (cca 7,25 s DPH). Městu se na tuto stavbu nepodařilo získat dotace, bude ji tedy financovat z vlastního rozpočtu.

kaceni-smrku-ve-svitkove-2017-10-.jpg

Ve Svítkově začne příprava na stavbu cyklostezky

5.10.2017

V týdnu po Velké pardubické začne v Pražské ulici u letiště příprava terénu pro stavbu cyklostezky Pražská – Branecká, která bude součástí cyklostezky do Srnojed. Stezce musí ustoupit i část lesa lemující Pražskou ulici. Kácení se neobejde bez nárazového omezení provozu na silnici první třídy, dočasně bude přesunuta také zastávka MHD Letiště ve směru od Pardubic.

Zámeček

Radní schválili výsledky architektonické soutěže pro Památník Zámeček

4.10.2017

Pardubičtí radní schválili budoucí podobu Národní kulturní památky Památníku Zámeček - popraviště. Z celkem osmi nabízených řešení bylo nakonec v rámci Architektonické soutěže o návrh „Památník Zámeček“, kterou potvrdila Česká komora architektů, vybráno řešení architektonické kanceláře žalský architekt. Všech osm návrhů pak bude veřejnosti představeno tento měsíc v Galerii města Pardubic.

Přednádraží

Zkušební provoz skončil, přednádraží je zkolaudováno

3.10.2017

Pardubice již mají zkolaudovaný rekonstruovaný prostor u pardubického vlakového nádraží. Švýcarské dotace ve výši 108 milionů korun včetně DPH tak nejsou ohroženy, zejména díky rekolaudaci bytového domu na náměstí Jana Pernera.

Pravý břeh Labe

Pardubice už znají podobu pravého břehu Labe

2.10.2017

Nová lávka přes Labe, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Takové změny čekají pravý břeh Labe, území mezi řekou a pardubickým sídlištěm Polabiny od zdymadla až po most kapitána Bartoše. Veřejnost se mohla s konkrétní podobou této části města seznámit minulý týden, připravena pro ni totiž byla prezentace územní studie, kterou pro Pardubice zpracoval ateliér momentura s.r.o.

Larischova vila

Město podpořilo opravu Larischovy vily

2.10.2017

Pardubice uvolnily ze svého rozpočtu půl milionu korun na opravu Larischovy vily. Majitel vily Československá obec legionářská, která je neodmyslitelně spjata s nejtragičtějšími okamžiky české historie, dotaci využije na opravu střechy a stropů věže, včetně sanace dřevomorky.

1 70 71 72 73 74 75 76 145 217 289