Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Filmaři Palach

Historické náměstí obsadí filmaři

30.8.2017

Filmaři, připravující film o posledních měsících života Jana Palacha, natočí několik scén do svého celovečerního filmu také v Pardubicích. Jako kulisa poslouží Pernštýnské náměstí, které se změní v pražský Václavák.

zvonice 2

Svátek památek potrvá dva dny

29.8.2017

Milovníci památek, kteří se každoročně v rámci Dnů evropského dědictví (EHD) vydávají na pouť po zajímavých a často i běžně nepřístupných objektech, mají důvod k radosti. Letošní ročník, pro Pardubice již patnáctý, bude totiž dvoudenní akcí.

Radnice

Levý břeh Labe bude lemovat nová cyklostezka

24.8.2017

Pardubice již vybraly zpracovatele projektové dokumentace, podle níž by na území města měla vzniknout nová cyklistická stezka. Fungovat by měla jako sdružená pro pěší i cyklisty, pro které by znamenala snazší a bezpečnější cestu do Svítkova. Projektovou dokumentaci zpracuje firma DSP a.s.

město - letecký

DDM Alfa dostane nový plášť

22.8.2017

Pardubický Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. V rámci zateplování objektů dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. Stavba bude dodavateli předána už dnes.

Sportovní park Pardubice

Sportovní park přitáhl na sto tisíc návštěvníků

21.8.2017

Začalo to páteční capoeirou na zámku, skončilo včerejším usínáním s parkem. Řeč je o Sportovním parku Pardubice a zpětně lze říci, že se jednalo o nejnavštěvovanější akci města v rámci letošního léta. Během devíti dnů do parku Na Špici zavítalo na sto tisíc návštěvníků, a to nejen z Pardubic, ale i z okolí.

Radnice ilustrační foto

Město bude více kontrolovat své organizace

18.8.2017

Město Pardubice bude ještě více kontrolovat své příspěvkové organizace. Důvodem k vydání nových Pravidel pro vztah města a příspěvkových organizací, které schválila rada města, je jednak změna legislativy, ale také dosavadní zkušenosti města s řízením a správou příspěvkových organizací.

malebne_pardubice1.jpg

Město chystá další cyklostezku

17.8.2017

Pardubické cyklostezky doplní další trasa. Cyklisté i chodci si tak nově budou moci v parku Vinice užívat stezku dlouhou necelý jeden kilometr. Město už navíc zná jméno dodavatele, který se o realizaci této stezky postará. V zadávacím řízení byla jako nejlepší vyhodnocena nabídka pražské firmy Eurovia CS, a.s.

znak v dlažbě 2

Město vypisuje nové kulturní granty

16.8.2017

Město Pardubice vypisuje tři nové tematické granty z Programu podpory kultury. Jejich prostřednictvím mohou fyzické i právnické osoby čerpat dotace na projekty věnované paměti místa a historii města Pardubic, nebo projekty věnované literární a ediční činnosti pardubických občanů. Grant na vybavení pro kulturní činnost má pomoci uskupením věnujícím se kulturní činnosti mládeže.

logo Pardubic

Dubinou povede nová cyklostezka

15.8.2017

Město vypsalo zadávací řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod. Cílem je vybudovat zde cyklostezku, kterou budou moci využívat nejen cyklisté, určena bude zároveň chodcům. Práce budou zahájeny v ulici Blahoutova, nově vybudovaná cyklostezka pak bude končit u parkoviště mezi ulicemi Erno Košťála a Dubinská.

Strom_Žijeme v pestrém světě

Zámek bude plný sociálních služeb

14.8.2017

Nádvoří pardubického zámku se 16. srpna na jeden den změní v poněkud atypické tržiště. V rámci veletrhu sociálních služeb se zde budou nabízet sociální služby, nevšední zážitky i zábava.

1 69 70 71 72 73 74 75 144 215 286