Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Studánecký les a

Ve Studáneckém lese se dočkají nových cest i mobiliáře

2.12.2016

Pardubice pokračují v dalších úpravách Studáneckého lesa. Už počátkem jara příštího roku bude možné projít se lesem po mlatových cestách nebo relaxovat na nových lavičkách. Práce dotované z Programu rozvoje venkova začaly počátkem tohoto týdne, hotovo by mělo být příští rok v únoru.

Geoportál

Na geoportálu přibyly informace pro stavebníky

1.12.2016

Geoportál města Pardubic, který funguje zhruba od poloviny loňského roku, se stále rozrůstá. Návštěvníci na něm najdou prostorová data již ze 13 oblastí. Nově přibyl odkaz na zdroje požární vody, což ocení zejména stavebníci, plán zimní údržby ve městě a informace o kamerách městské policie.

Z jednání se zástupci ministerstva

Město si ověří nastavení vlastního systému dostupného bydlení

1.12.2016

Pardubice budou v následujících třech letech realizovat projekt na ověření nastavení vlastního systému dostupného bydlení. Město na tento tříletý projekt chce získat z Operačního programu Zaměstnanost přes 8 milionů korun, které budou určeny zejména na platy stávajících zaměstnanců magistrátu. Jejich úkolem bude posílit sociální práci se současnými nájemníky či budoucími zájemci o městský byt a podílet se budou také na celkovém propracování pardubického systému poskytování sociálních a dostupných bytů dle koncepce schválené zastupitelstvem města v květnu letošního roku.

letiste.jpg

Dar od jednoho z uživatelů letiště pomůže okolním lokalitám

1.12.2016

Město Pardubice získá milion korun jako dar od státního podniku LOM Praha, který se zabývá opravami vrtulníků a provozuje na pardubickém letišti také Centrum leteckého výcviku. Peníze budou rovnoměrně rozděleny mezi tři městské obvody, které jsou hlukem z letiště nejvíce postiženy. LOM bude také v příštím roce financovat zpracování nové studie, která vyhodnotí hlukové zatížení okolí pardubického letiště.

Podpis-memoranda4.jpg

Memorandum potvrdilo záměry spojené s investicí společnosti Foxconn v Pardubicích

30.11.2016

Záměr společnosti Foxconn investovat v Pardubicích v příštích letech miliony dolarů byl dnes podpořen trojstranným memorandem mezi společností, Pardubickým krajem a městem Pardubice. Dokument obsahuje především seznam nezbytných navazujících investic v oblasti dopravní infrastruktury, školství či zdravotní péče. Cílem je vybudovat projekt, který bude splňovat trendy moderního podnikání, ale také životního stylu a současně bude plnohodnotně využíván obyvateli našeho města.

trhy Selb

V Selbu zavoní pardubický perník

30.11.2016

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří vánoční trhy. Největšími a nejromantičtějšími je proslulé Německo. Za vánoční atmosférou s vůní jehličí, punče a vánoční štoly ale není třeba vyjíždět daleko za hranice.

letiště

Pardubické letiště je stejně bezpečné jako ta evropská

30.11.2016

Pardubické mezinárodní letiště je stejně bezpečné, jako letiště v Paříži, v Mnichově nebo třeba v Římě. Dokládá to certifikát, který v úterý představitelé letiště převzali na Úřadu pro civilní letectví v Praze.

kamery

Pardubice hlídají nové kamery, přehled je na webu

29.11.2016

V Pardubicích skončila první etapa modernizace kamerového systému. Ve městě je v současné době rozmístěno na 50 nových bezpečnostních kamer, které jsou již v „ostrém“ provozu. O jejich rozmístění veřejnost informuje geoportál na webových stránkách města. Z mapy lze vyčíst nejen kde jsou kamery instalovány, ale i to, zda jde o kameru určenou ke sledování veřejného pořádku, nebo dopravy.

mlynsky-ostrov.jpg

Urbanisté představili koncepty rozvoje pro pardubický Mlýnský ostrov

29.11.2016

Soutěžní workshop Pardubice: Mlýnský ostrov má za sebou již druhou část. Tři týmy urbanistů během ní v prostorách pardubického Divadla 29 představily své koncepty rozvoje pro toto území. Ve svých návrzích hledají způsob, jak z území Mlýnského ostrova postupně učinit součást centra města. Všechny soutěžní týmy se rozhodly zlepšit prostupnost území a navrhují vést novou ulici propojující nábřeží Chrudimky s ulicí Na Ležánkách mezi areálem Automatických mlýnů a pekárnami. Další shodou mezi všemi návrhy bylo vytvoření veřejného prostranství před historickou budovou Automatických mlýnů.

Ideon

Město prodá Ideon současnému nájemci

25.11.2016

Zastupitelé města schválili záměr prodeje výstavního centra Ideon, jejímu současnému nájemci, společnosti PVV, s.r.o. Ta by měla za budovu a pozemky zaplatit téměř 20 milionů korun. Město prodej podmiňuje zachováním funkce společenského a výstavního centra na 30 let, do roku 2027 bude mít na budovu Ideonu předkupní právo. Případným prodejem se mu také vrátí k využití podstatná část pozemků, které Ideon obklopují.

1 68 69 70 71 72 73 74 136 203 270