Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Dánská výstava

Na radnici míří dánská výstava

19.4.2017

Do Pardubic zavítaly dánské výstavy „Copenhagen Solutions“ a „The Good City“. Zaplní nejen část třídy Míru, ale i Společenský sál pardubické radnice. Návštěvníci budou mít možnost poznat, jak pojem kvalita života vnímají Dánové či jakým způsobem jí vlastně chtějí docílit.

Půlmaraton - belgická výprava

Běžci z partnerských měst v půlmaratonu nepropadli

18.4.2017

Letošnímu vinařskému půlmaratonu kralovali Keňané, na více než 21 kilometrové trati se ale neztratili ani běžci, kteří přijeli do Pardubic z partnerských měst. Senzační výkon v půlmaratonu předvedla Patrícia Puklová z Vysokých Tater. S časem 01:24:04 skončila sedmá ve své kategorii a 99. v absolutním pořadí z téměř 1500 běžců.

oceňování pedagogů 17

Město ocenilo nejlepší kantory a ředitele v divadle

14.4.2017

Oslavy Dne učitelů v Pardubicích nabývají na lesku. Město letos předalo ocenění svým nejlepším pedagogům již po jedenácté. Z původně spíše komorního setkání vedení města s oceněnými kantory ve společenském sále radnice se postupně stává významná společenská událost. Letos město pozvalo učitele svých škol do Východočeského divadla, kde před zahájením představení předalo ocenění těm nejlepším.

Zámek_ilustrační foto

Z města zmizí další bariéry

12.4.2017

Pardubice uvolní peníze na projekty, jejichž cílem je odstranit ve městě bariéry a pomoci tak tělesně či jinak postiženým osobám. Z Programu podpory bezbariérovosti město vyčlení přes milion korun, který rozdělí mezi celkem čtyři subjekty – Pardubického partnera, TyfloCentrum Pardubice, Českou abilympijskou asociaci a Východočeské muzeum v Pardubicích.

Vodní park - ilustrační foto

Podpory se dočkají nejen zaběhlé akce

7.4.2017

Město uvolní peníze na podporu kultury a cestovního ruchu. Do zhruba stovky projektů vloží téměř 4,5 milionu korun, přičemž zhruba 3,5 milionu půjde do oblasti kultury a necelý milion pak poputuje do aktivit spojených s cestovním ruchem. Podpořeny budou například taneční soubory, muzea, různé jednorázové akce či takové projekty, které mají pomoci reprezentaci města.

logo Pardubic

Rosická školka dostane moderní kuchyni

5.4.2017

S novou moderní kuchyní vstoupí do příštího školního roku mateřská škola v Rosicích nad Labem. Rekonstrukce stávajícího stravovacího provozu začne v červnu, hotovo by mělo být před koncem prázdnin. Město Pardubice investuje do rekonstrukce zastaralé kuchyně svého předškolního zařízení zhruba pět milionů korun.

Výstavní centrum IDEON

Zastupitelé schválili prodej Ideonu

31.3.2017

Zastupitelé města schválili prodej výstavního centra Ideon, jejímu současnému nájemci, společnosti PVV, s.r.o. Ta za něj zaplatí téměř 20 milionů korun a podstatnou část pozemků kolem budovy, vázaných dosud nájemní smlouvou, vrátí městu.

Letiště_EBA

Ryanair bude létat také z Pardubic

30.3.2017

Z Pardubic začne létat irská letecká společnost Ryanair. Na podzim začne provozovat pravidelnou leteckou linku Pardubice – Londýn. Valná hromada společnosti East Bohemian Airport, která pardubické letiště provozuje, se v tomto týdnu rozhodla podpořit vznik této linky.

Do práce na kole

Radnice znovu podpoří soutěž Do práce na kole, registrace je v plném proudu

29.3.2017

Od března je možné se po celém Česku registrovat do sedmého ročníku soutěže Do práce na kole. Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Pardubice se k akci připojují od prvního ročníku a nejinak tomu bude i letos.

foto-kuchyn-domov-pro-seniory-u-kostelicka.jpg

Nová kuchyň umožní připravit až 1500 jídel denně

28.3.2017

Nové vybavení kuchyně spolu s možností navýšit kapacitu až na 1500 jídel denně se dočkají Sociální služby města Pardubic. Pardubičtí radní totiž na svém jednání schválili záměr na rekonstrukci kuchyně v Domově pro seniory (DPS) U Kostelíčka. Celkové náklady by měly dosáhnout výše 60 milionů korun, radnice chce podat žádost o dotaci, která by měla pokrýt minimálně třetinu nákladů.

1 67 68 69 70 71 72 73 139 207 276