Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

zrcadlo18.jpg

Rozvoj kultury podpoří rozvoj Pardubic

19.9.2014

Chtějí-li se Pardubice zařadit do rodiny moderních evropských měst, nesmějí zapomínat ani na kulturu. Právě kultura a kulturní dědictví, ať již hmotné nebo nehmotné, výrazně ovlivňují postoje a jednání jednotlivců. Spolu s jejich kreativitou otvírají cestu k všestrannému rozvoji města. Proto vznikla Strategie pro kulturu a kreativitu Pardubic, kterou bude v příštím týdnu projednávat zastupitelstvo.

Hvězda

Sportovci i veřejnost plánují DUKLU SPORTOVNÍ

18.9.2014

Veřejnost i sportovci vyjádřili včera své představy o budoucí podobě sportovního areálu na Dukle. Při dvouhodinovém workshopu mohl každý se zúčastněných přiblížit, jak by tento rozlehlý areál v srdci Dukly měl vypadat.

Zámeček DED 2014

Památky přilákaly během odpoledne téměř deset tisíc lidí

17.9.2014

Zájem veřejnosti o památky otevřené v Pardubicích 14. září v rámci celoevropské akce Dny evropského dědictví překonal všechna očekávání. Během jediného odpoledne navštívilo 15 objektů devět a půl tisíce lidí. V loňském roce to bylo 5603 návštěvníků.

Nový orientační systém ve Štrossově ulici

Město pro své klienty buduje nový orientační systém

17.9.2014

Lepší orientace v budovách magistrátu a rychlejší vyřízení potřebných záležitostí – to jsou hlavní důvody, proč magistrát začal pro své klienty instalovat nový orientační systém. Pilotním projektem je budova ve Štrossově ulici, kde sídlí například stavební úřad nebo odbor hlavního architekta, následovat budou další objekty magistrátu.

Automatické mlýny

Město seznámí veřejnost s možnostmi využití Automatických mlýnů

17.9.2014

Páteční odpoledne bude patřit Automatickým mlýnům. Město ve spolupráci s iniciativou Mlýny městu, Offcity a Divadlem 29 představí veřejnosti varianty budoucnosti této národní technické památky.

Pardubice znak

Přijďte ovlivnit budoucí podobu areálu na Dukle

16.9.2014

Město Pardubice v současné době intenzivně pracuje na návrhu koncepce rozvoje sportovního areálu na Dukle. Do konce roku by mělo být jasno, která sportoviště pro výkonnostní i rekreační sportovce by se zde mohla nacházet a jaké by měly mít parametry, aby co nejvíce vyhovovala potřebám současného sportu. Mělo by být také jasné, zda by areál měl být více otevřený veřejnosti, zda by mohl sloužit také dalším sportům nebo pro jaké další účely by mohl sloužit.

Pardubičtí běžci ze skotského půlmaratonu

Pardubičtí maratonci se ve Skotsku neztratili

12.9.2014

Prvního ročníku Scottish Half Marathon (Skotského půlmaratonu), který se běžel před pár dny na pobřeží Severního moře v pardubické partnerské oblasti East Lothian se zúčastnila i skupina běžců z Pardubic. V silném mezinárodním poli se rozhodně neztratili.

radnice

Akční plány rozvoje Pardubic může ovlivnit každý

12.9.2014

Obyvatelé Pardubic mohou aktivně ovlivnit rozvoj svého města. Podněty do vznikajícího akčního plánu na rok 2015, jehož prostřednictvím bude naplňován strategický plán rozvoje města pro roky 2014 až 2025, budou moci předat zpracovatelům 22. září při veřejné diskusi.

Logo

Podezření na výskyt eboly hygienici vyloučili

10.9.2014

Hygienici dnes odpoledne obdrželi oznámení o tom, že jeden ze zahraničních studentů pardubické univerzity by mohl být nakažen hemoragickou horečkou. Po několika hodinách podezření na ebolu vyvrátili. Student z Tanzánie pravděpodobně trpí malárií.

Logo

Otevřený dopis náměstka Brendla ochráncům přírody

10.9.2014

Vážení obyvatelé Pardubic, milovníci a ochránci přírody, v první polovině července zveřejnily některé zastupitelské kluby své priority ohledně změn územního plánu, které by mohly nenávratně změnit tvář Pardubic.

1 4 5 6 7 8 9 10 12 17 22