Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Smrž, Eliáš

Deska připomíná poslední válečné oběti

15.4.2020

Netypický objekt se dnes objevil ve výkladní skříni při vchodu do lékárny na křižovatce třídy Míru a Sladkovského ulice. Neláká k nákupu žádného z farmaceutických přípravků, ale připomíná příběh starý 75 let a památku Vladimíra Eliáše a Arnošta Smrže, kteří zde byli v poslední den druhé světové války smrtelně zraněni německými okupanty.

Tablety v domovech pro seniory

Tablety pomohou seniorům v domovech být v kontaktu s rodinami

9.4.2020

Celkem dvanáct tabletů za téměř sto tisíc korun zajistila radnice pro klienty Domovů pro seniory U Kostelíčka a na Dubině, které provozují Sociální služby města Pardubic. Na jejich pořízení formou daru významně přispěly i dvě společnosti z Pardubic - Foxconn Česká republika a Multi CZ s.r.o. Město chce tímto krokem umožnit seniorům lepší kontakt s jejich rodinami.

Zámeček

Začíná rekonstrukce Zámečku

7.4.2020

V Pardubicích v tomto týdnu začne rekonstrukce Památníku Zámeček. Město investuje do přestavby památníku, vybudovaného na místě, kde Němci za heydrichiády v roce 1942 popravili obyvatele Ležáků a další české vlastence, přes 39 milionů korun, z nichž více než 21 milionů by měla pokrýt dotace Evropské unie a příspěvek státního rozpočtu, kterou budou Pardubice čerpat prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace.

logo Pardubic

Pardubice hledají úspory na boj proti koronaviru

6.4.2020

Opatření, která města přijímají v boji proti šíření nového koronaviru tvrdě zasahují do jejich rozpočtů. Rada města Pardubic dnes schválila rozpočtové změny ve výši 66,7 milionu korun. O tuto částku se zvýší krizová rezerva města.

Termokamera

V prevenci proti koronaviru radnici pomáhá termokamera

6.4.2020

Pardubická radnice z preventivních důvodů od dnešního dne kontroluje teplotu klientů živnostenského úřadu. Prostřednictvím termokamery, která je umístěna nad hlavním vchodem do budovy, se tak magistrát snaží dalším způsobem zabránit případnému šíření nového koronaviru.

Socha Chemik

Socha Chemika bude nově dohlížet u univerzitního kampusu

3.4.2020

Kovová plastika Chemika, která byla od roku 1978 umístěna na Palackého třídě, se přesune před Fakultu chemicko-technologickou (FChT) Univerzity Pardubice. Jejím vlastníkem navíc již není město Pardubice, jak tomu bylo doposud, ale nejstarší fakulta Univerzity Pardubice, která toto umělecké dílo z ateliéru akademického sochaře Luboše Moravce obdržela od radnice formou daru.

mlatová cesta

Pokračuje projekt úprav studáneckého lesa

2.4.2020

Les ve Studánce v těchto dnech žije nejen návštěvami obyvatel Pardubic, ale také prací dělníků, kteří zahájili další etapu projektu, který má zvýšit rekreační potenciál této lokality. Během zhruba tří měsíců zde v trase dvou vyšlapaných cest vybudují cesty mlatové. Z celkových nákladů 1,3 miliony korun by většinu měla pokrýt dotace z Programu rozvoje venkova.

Dělnická březen 1

Počasí rekonstrukci Dělnické přeje

2.4.2020

Mírné počasí letošního předjaří vyhovuje stavbařům pracujícím na rekonstrukci Dělnické ulice v Černé za Bory. Firmy působící v této průmyslové oblasti nedočkavě čekají, až se zhruba za půl roku tato komunikace, důležitá pro jejich obslužnost, otevře. Již dnes je na polovině ulice patrné, kudy povedou chodníky a téměř hotové je veřejné osvětlení. Brzy začne i rekonstrukce tělesa vozovky.

MŠ Srdíčko

Srdíčko bude mít novou kuchyň

1.4.2020

Týden před tím, než město Pardubice uzavřelo kvůli invazi nového koronaviru své mateřské školy, začala v té na Dubině rekonstrukce kuchyně. Během čtyř měsíců projde stravovací provoz mateřinky Srdíčko v ulici Luďka Matury kompletní rekonstrukcí, která město přijde na více než sedm milionů korun.

zápisy 2013-4

Zápisy do základních škol budou letos poprvé bez dětí

1.4.2020

Opatření proti šíření koronaviru bude mít vliv i na blížící se zápisy dětí do základních škol. Pardubické ZŠ jsou připraveny na to, že letošní zápisy proběhnou bez dětí. Konat se budou od 15. do 22. dubna, webová aplikace pro vyplnění žádostí je již spuštěna.

1 4 5 6 7 8 9 10 67 132 198 263