Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pardubice pomáhají

Sbírka pro poničenou Moravskou Novou Ves končí

8.9.2021

K dnešnímu dni pro veřejnost ukončujeme humanitární sbírku, kterou koncem června vyhlásilo město Pardubice ve prospěch tornádem poničené Moravské Nové Vsi.

Radnice ilustrační foto

Město cílí na zkvalitnění bytového fondu

7.9.2021

Efektivnější plánování rozvoje městského bytového fondu skrze Program rozvoje bydlení, jehož cílem je dlouhodobý rozvoj a modernizace bytů ve vlastnictví města, ale i sociálně citlivé zvýšení nájmů, které radnice nezvyšovala od roku 2013. To vše s sebou nesou změny bytové politiky, které na svém posledním jednání odsouhlasili pardubičtí radní.

Senzory

Projekt Smart Parking se blíží do finiše

3.9.2021

Pardubice se v předchozím týdnu pustily do realizace předposlední části projektu Smart Parking a začaly s osazováním parkovacích míst senzory detekujícími obsazenost jednotlivých parkovišť. Do konce září letošního roku by pak město chtělo míst osazena všechna vybraná parkovací stání čítající zhruba 3300 míst.

DED 2020-1

Svátek památek se blíží

3.9.2021

Již po jednadvacáté se v Pardubicích v rámci Dnů evropského dědictví (EHD) o příštím víkendu (11. a 12. září) pootevřou dveře tajemna a historie. Milovníci památek opět budou moci nahlédnout do historických objektů, které jsou po většinu roku veřejnosti uzavřeny. Letos se do této celoevropské akce v Pardubicích zapojí 20 objektů.

doprava přednádraží křižovatka

Strategický dokument o dopravě vstupuje do návrhové fáze

2.9.2021

Jak by mohla vypadat doprava v Pardubicích v následujících desetiletích, co je třeba změnit, upravit či nově vybudovat, je cílem strategického dokumentu s názvem ParduPlán. Po roce a půl mají Pardubice hotovou i schválenou analytickou část. Plán udržitelné městské mobility aktuálně vstupuje do návrhové fáze, která staví na výstupech podrobné analýzy.

ilustr. foto - školní jídelna ZŠ Dubina

Žádostí o podporu obědů pro děti přibývá

2.9.2021

Již sedmým rokem bude v tomto školním roce projekt Obědy pro děti pomáhat pardubickým školákům z chudých rodin. Ve školním roce 2015/16 projekt o.p.s. Women for women umožnil pravidelné stravování ve školní jídelně zhruba 40 dětem z rodin, kterým v rozpočtu nezbývají prostředky na úhradu školních obědů a podobně tomu bylo i v roce minulém. Od letošního září to bude již 62 školáků. Stravování dalších deseti dětí z mateřských škol zase podpoří Ministerstvo práce a sociálních věcí.

ZŠ Montessori - 1. školní den

Školní lavice se opět plní, včetně těch v nově otevřené ZŠ Montessori

1.9.2021

První školní den je tu a spolu s ním usedlo do lavic osmnácti pardubických základních škol celkem 9 300 žáků, z čehož 991 dětí zavítalo do školy úplně poprvé. Na žáky z Montessori školy navíc čekala čerstvě zrekonstruovaná budova na Dubině, díky které se děti budou moci vzdělávat Montessori metodou i na druhém stupni.

kurz Živé vaření

Kurz školám poradil, jak na pestrou stravu

30.8.2021

Jak správně sestavit jídelníček či jak vytvořit ideální spotřební koš ve školních jídelnách. Nejen to bylo cílem kurzu vaření, který pardubická radnice ve spolupráci se společností skupiny JIP, firmou Domino F, s.r.o, v závěru prázdnin zorganizovala pro pracovníky gastroprovozů v pardubických mateřských a základních školách.

Radnice

Budovu radnice v úterý ozdobí ukrajinská vlajka

19.8.2021

Město symbolicky podpoří nezávislou Ukrajinu a vyvěsí v úterý 24. srpna na budově radnice ukrajinskou vlajku. Prapor tak na radnici zavlaje v den, kdy si Ukrajina připomíná 30 let od vyhlášení své nezávislosti na Sovětském svazu.

Chodník slávy 2021

Obyčejné dlaždice mizí, Chodník slávy se naopak rozrůstá

11.8.2021

Obyčejných dlaždic v pardubickém Chodníku slávy před enteria arenou stále ubývá. Letos zmizely další dvě, které nahradily dlaždice s piktogramy nejnovějších členů Síně slávy pardubického sportu, hokejisty Jiřího Nováka a basketbalového trenéra Jana Procházky, celkově je tak v chodníku zvěčněno šestatřicet sportovních osobností.

1 4 5 6 7 8 9 10 74 146 219 291