Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Zahájení stavby cyklostezky Pardubice - Dražkovice

Stavba cyklostezky do Dražkovic zahájena

12.7.2017

Dnešním dnem odstartovala výstavba cyklostezky z Pardubic do Dražkovic. Město na její realizaci navíc získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), která pokryje náklady ve výši přibližně 2 miliony korun. Z městského rozpočtu tak na výstavbu 1. etapy cyklostezky z Pardubic do Chrudimi půjde zhruba 2,5 milionu korun. Trasa v délce 0,6 kilometru by měla být hotova zhruba do listopadu letošního roku.

logo-tahouni-1.jpg

Léto patří Pardubickým tahounům

12.7.2017

Prázdniny jsou v plném proudu a Pardubice nabídnou občanům města i jeho návštěvníkům znovu pětici skvělých akcí, které patří k Pardubickým tahounům - akcím s letitou tradicí, zvučným jménem, vysokou návštěvností, skvělou atmosférou… Pět letních tahounů představují jejich pořadatelé. Užijte si léto!

Bobr

„Bobr“ by mohl nově sloužit spolku aikido

10.7.2017

Spolek Aikido Pardubice by mohl mít své zázemí ve starém a již zchátralém objektu „Bobr“ nacházejícím se v dukelském lesoparku. Klub předložil vedení města objemovou studii, která detailně popisuje, jak by se areál dal rekonstruovat a následně využít nejen pro aktivity spolku. Opravený objekt by navíc mohla v dopoledních hodinách užívat základní škola J. Ressla pro hodiny tělocviku.

znak v dlažbě 2

Město v loňském roce hospodařilo vyrovnaně

3.7.2017

Hospodaření města Pardubice za rok 2016 skončilo kladnou bilancí hospodaření. Kladné saldo tak vyjadřuje skutečnost, že výdaje uskutečněné v roce 2016 byly nižší než příjmy finančních prostředků přijatých v roce 2016, a to o částku ve výši zhruba 80 milionů korun. Potvrdila to řádná účetní závěrka, kterou na svém posledním jednání, společně se závěrečným účtem města Pardubice za rok 2016, schválili pardubičtí zastupitelé.

DpmP

Provoz na Masarykově náměstí bude omezen

29.6.2017

Z důvodu havarijního stavu vozovky na křižovatce Masarykovo náměstí nebudou od pondělí 3. července do neděle 9. července spoje městské hromadné dopravy obsluhovat zastávku Masarykovo náměstí ve směru k ulicím 17. listopadu a Palackého. Uzavírka v daném směru se týká veškeré dopravy a objízdná trasa bude označena.

1. místo MŠ Čtyřlístek a odloučené pracoviště v Nemošicích

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

26.6.2017

Přes pět tisíc pytlů, přes deset tun plastu. Takový je výsledek dalšího ročníku sběru PET lahví, který každoročně vyhlašuje pardubický magistrát ve spolupráci se Službami města Pardubic na mateřských a základních školách zřizovaných městem. Soutěž v letošním školním roce znovu ovládla Mateřská škola Čtyřlístek, které se tak podařilo dosáhnout hattricku.

Zámeček

Soutěžící čeká workshop na Zámečku

26.6.2017

O nejlepší návrh na rekonstrukci Památníku Zámeček se „utká“ celkem osm uchazečů. V rámci workshopu, který se uskuteční dnes přímo u památníku, soutěžící získají detailnější informace k plánované přeměně této Národní kulturní památky.

Most Kyjevská

Pardubice se dočkají opravy mostu u nemocnice a jeho propojení s rychlodráhou

23.6.2017

Záměr opravy mostu v ulici Kyjevská (estakády u nemocnice) a především záměr napojit Kyjevskou ulici na „rychlodráhu“, tedy na ulici kpt. Jaroše, schválili ve čtvrtek zastupitelé Pardubic. Byla tak dána zelená akcím, na které město léta čeká.

radnice_ilustracni_foto

Radní schválili připomínky k memorandu „Červeňák městu“

22.6.2017

Pardubice a zástupci Iniciativy Přírodní park Červeňák hledají kompromis v budoucím využití bývalého vojenského cvičiště Červeňák. Vedení města již od zástupců Iniciativy obdrželo návrh memoranda „Červeňák městu“ v dubnu letošního roku. Rada nyní požaduje text memoranda doplnit o připomínky týkající se dopravní infrastruktury.

doprava 17.listopadu

Rekonstrukce chodníků na 17. listopadu může začít

21.6.2017

V červenci začne rekonstrukce chodníků v ulici 17. listopadu. Během tří měsíců ulice navazující na třídu Míru splyne s nedávno zrekonstruovaným veřejným prostorem i vizuálně. Obnova chodníků po obou stranách ulice, což je zhruba 4400 metrů čtverečných, přijde na více než 9,2 milionu korun. Provede ji českobudějovická společnost Swietelsky stavební s.r.o, která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby.

1 66 67 68 69 70 71 72 141 210 280