Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice ilustrační foto

Identifikační listina projektu Terminál B se dočkala aktualizace

11.1.2017

Identifikační listina projektu (ILP) Terminál B se dočká změn. Na svém pondělním jednání je schválilo vedení města Pardubic. Projekt tak nyní má nového sponzora, došlo k posunu termínu realizace plánu, doplněni byli členové projektového týmu a rozšířena byla také projektová dokumentace. Původní verzi listiny schválila rada na svém zasedání v květnu roku 2015. Vývoj situace si však vyžádal jisté úpravy ve znění této listiny.

CreArt 2015 ilustrační foto

Maraton přednášek představí umění, které pomáhá

9.1.2017

Nenechte si ujít mezinárodní tvůrčí setkání „Understanding“, které nabídne unikátní spojení hned několika oblastí: současného umění, sociální práce, umělecké participace i kulturní advokacie. Pro veřejnost jsou na čtvrtek 12. ledna připraveny hned tři workshopy a chybět nebude ani zahraniční návštěva.

Ilustrační foto lesy

Městské lesy se rozrostly o téměř 38 tisíc mladých stromů

9.1.2017

Město Pardubice vlastní 463 hektary příměstských lesů. Všechny slouží k rekreaci obyvatel města, bez pravidelné péče lesních hospodářů se ale neobejdou. Loňský rok v nich byl převážně ve znamení výchovných zásahů do lesních porostů, ale také obnovy lesních porostů po těžbě v roce předchozím. V městských lesích bylo v roce 2016 lesními hospodáři vysázeno 37.700 nových stromků.

hokej

Město koupí majoritu v HC Dynamo

5.1.2017

Zastupitelé města Pardubic dnes schválili nákup majoritního akciového podílu hokejového klubu HC Dynamo Pardubice. Pro hlasovalo 29 zastupitelů.

Logo - Tahouni

Pardubičtí tahouni s nadšením vstupují do druhého roku vzájemné spolupráce

4.1.2017

Letitá tradice, zvučné jméno, vysoká návštěvnost, skvělá atmosféra… Takové akce se v Pardubicích už rok prezentují pod společnou hlavičkou jako „Pardubičtí tahouni“ a představují soubor jedinečných akcí napříč všemi žánry – divadlo, klasická hudba, film, folklór, sport v nejrůznějších podobách, letecká akrobacie, ale také motorky a samozřejmě koně coby jeden z hlavních symbolů města.

PF 2017

29.12.2016

Město Pardubice přeje všem svým obyvatelům i návštěvníkům nový rok plný pohody, zdraví, štěstí a úspěchů. Těšíme se na setkávání s vámi i v roce 2017!

odpady

Poplatky za likvidaci odpadu se nemění

29.12.2016

Poplatek za likvidaci komunálního odpadu se v Pardubicích příští rok nezmění. Stejně jako v předchozích sedmi letech zaplatí v roce 2017 obyvatelé „za popelnice“ 500 korun, tedy zhruba 62 procent skutečných nákladů. Ty jsou vypočítány, v přepočtu na jednoho obyvatele Pardubic, na částku 779 korun za rok.

Kašpar + Bálek

Jan Kašpar zase stojí na pardubickém dláždění

28.12.2016

Socha prvního českého aviatika ing. Jana Kašpara dnes dorazila do Pardubic. Zdejší rodák a průkopník českého letectví shlíží na třídu Míru z místa, kde se v roce 1883, v dnes již neexistujícím hotelu Veselka, narodil. Bronzová socha, jakoby vrostlá do dláždění hlavní pardubické ulice, bude městu slavnostně předána v lednu, již dnes je ale z reakcí kolemjdoucích patrné, že se líbí.

náměstek Řehounek

Náměstek Řehounek: Není to o tom, že bych odmítal splnit usnesení zastupitelstva

22.12.2016

Musím reagovat na kritiku opozice, která mě na posledním zasedání Zastupitelstva města Pardubic nařkla, že neplním jeho usnesení týkající se převodu pozemků v oblasti zvané Červeňák. V budoucnu by v této lokalitě měla být vybudována propojka z Višňovky do Pardubiček.

Budova Automatických mlýnů

Mlýnský ostrov, nová čtvrť Pardubic, se inspiruje strukturou historického města

21.12.2016

Soutěžní workshop Pardubice: Mlýnský ostrov už má svého vítěze. Odborná porota se rozhodovala mezi třemi koncepčními studiemi. Konečný vítěz, pražské studio UNIT architekti, by měl být po potvrzení Radou města Pardubic pověřen zpracováním regulačního plánu pro novou pardubickou čtvrť.

1 65 66 67 68 69 70 71 135 202 269