Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

znak v dlažbě 2

Pardubice mají schválený rozpočet na rok 2017

16.12.2016

Zastupitelé Pardubic ve čtvrtek schválili rozpočet města na rok 2017. Ten je sestaven jako vyrovnaný, s celkovými zdroji 2.264.436,6 tis. a celkovými výdaji 2.264.436,6 tis. Kč. Do rozpočtu jsou zapojeny nevyčerpané finanční prostředky minulých let a je kryta splátka jistiny úvěru na modernizaci Aquacentra Pardubice. Rezerva rozpočtu jak pro obecné záležitosti, tak pro řešení havarijních stavů je cca 71 milionů korun.

vizualizace letní stadion 4

Přestavbu letního stadionu „pohlídá“ osvědčený manažer

15.12.2016

Město Pardubice vybralo projektového manažera pro svůj projekt přestavby letního stadionu a přilehlých veřejných ploch. Má připravit plánovanou půlmiliardovou investici od projektu až po zahájení stavby, s níž by město chtělo začít na podzim 2018.

Elektronická aukce energií byla opět úspěšná

Nákupem na burze šetří město miliony

14.12.2016

Centralizovaným nákupem elektrické energie a zemního plynu na komoditní burze šetří město Pardubice a jeho organizace miliony korun ročně. Na aukci energií, která se konala v minulém týdnu na Českomoravské komoditní burze v Kladně, město nakoupilo pro léta 2017 a 2018 elektřinu a zemní plyn za ceny, které přinesou, oproti stávajícím, úsporu 3,8 milionu korun.

Kulturní centrum Pardubice

Kulturní centrum změní ředitele

13.12.2016

Kulturní centrum Pardubice čeká změna ve vedení. Rada města Pardubic na svém pondělním jednání rozhodla o odvolání současné ředitelky Markéty Ondrouškové, která na tento post nastoupila v březnu letošního roku. Důvodem jsou nejen nedostatky v organizaci uvnitř centra, ale také směrem ke zřizovateli, městu Pardubice.

Studánecký les a

Ve Studáneckém lese se dočkají nových cest i mobiliáře

2.12.2016

Pardubice pokračují v dalších úpravách Studáneckého lesa. Už počátkem jara příštího roku bude možné projít se lesem po mlatových cestách nebo relaxovat na nových lavičkách. Práce dotované z Programu rozvoje venkova začaly počátkem tohoto týdne, hotovo by mělo být příští rok v únoru.

Geoportál

Na geoportálu přibyly informace pro stavebníky

1.12.2016

Geoportál města Pardubic, který funguje zhruba od poloviny loňského roku, se stále rozrůstá. Návštěvníci na něm najdou prostorová data již ze 13 oblastí. Nově přibyl odkaz na zdroje požární vody, což ocení zejména stavebníci, plán zimní údržby ve městě a informace o kamerách městské policie.

Z jednání se zástupci ministerstva

Město si ověří nastavení vlastního systému dostupného bydlení

1.12.2016

Pardubice budou v následujících třech letech realizovat projekt na ověření nastavení vlastního systému dostupného bydlení. Město na tento tříletý projekt chce získat z Operačního programu Zaměstnanost přes 8 milionů korun, které budou určeny zejména na platy stávajících zaměstnanců magistrátu. Jejich úkolem bude posílit sociální práci se současnými nájemníky či budoucími zájemci o městský byt a podílet se budou také na celkovém propracování pardubického systému poskytování sociálních a dostupných bytů dle koncepce schválené zastupitelstvem města v květnu letošního roku.

letiste.jpg

Dar od jednoho z uživatelů letiště pomůže okolním lokalitám

1.12.2016

Město Pardubice získá milion korun jako dar od státního podniku LOM Praha, který se zabývá opravami vrtulníků a provozuje na pardubickém letišti také Centrum leteckého výcviku. Peníze budou rovnoměrně rozděleny mezi tři městské obvody, které jsou hlukem z letiště nejvíce postiženy. LOM bude také v příštím roce financovat zpracování nové studie, která vyhodnotí hlukové zatížení okolí pardubického letiště.

Podpis-memoranda4.jpg

Memorandum potvrdilo záměry spojené s investicí společnosti Foxconn v Pardubicích

30.11.2016

Záměr společnosti Foxconn investovat v Pardubicích v příštích letech miliony dolarů byl dnes podpořen trojstranným memorandem mezi společností, Pardubickým krajem a městem Pardubice. Dokument obsahuje především seznam nezbytných navazujících investic v oblasti dopravní infrastruktury, školství či zdravotní péče. Cílem je vybudovat projekt, který bude splňovat trendy moderního podnikání, ale také životního stylu a současně bude plnohodnotně využíván obyvateli našeho města.

trhy Selb

V Selbu zavoní pardubický perník

30.11.2016

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří vánoční trhy. Největšími a nejromantičtějšími je proslulé Německo. Za vánoční atmosférou s vůní jehličí, punče a vánoční štoly ale není třeba vyjíždět daleko za hranice.

1 64 65 66 67 68 69 70 134 201 267