Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice.jpg

UtilityReport šetří čas stavebníkům

24.10.2016

Služba UtilityReport, kterou nabízí město Pardubice svým občanům, usnadňuje život stavebníkům a žadatelům o stavební povolení, či zájemcům o koupi pozemku. Za necelých pět let provozu ji využily stovky lidí a zájem o ni roste. Zjednodušuje jim totiž cestu k získání “vyjádření k existenci sítí“, tedy dokumentů, bez nichž se nemohou pustit do výstavby.

dukla_sportovni_2.kolo.jpg

Architektonická soutěž Dukla sportovní má svého vítěze. Utajený zůstane až do 8. listopadu

24.10.2016

Mezinárodní porota o víkendu určila vítěze mezinárodní urbanisticko-architektonické soutěže Dukla sportovní. Cílem první takovéto soutěže v historii města, kterou tým pardubické radnice připravoval více než dva roky, je najít novou podobu největšího sportovního areálu v Pardubicích.

ilustrační foto.jpg

Pardubické školy mohou získat skoro 12 milionů korun

21.10.2016

Pardubické mateřské a základní školy mohou díky takzvaným šablonovým výzvám, které vypsalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, získat skoro 12 milionů korun. O dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání bude usilovat celkem 14 mateřských a 4 základní školy, které by získané peníze využily na zajištění potřebných personálních kapacit v rámci inkluzivních opatření, ale také na vzdělávání pedagogů či na další aktivity pro žáky.

Na blížící se Dušičky se chystají strážníci i technické služby

Na Dušičky se chystají hřbitovy i policie

19.10.2016

Na blížící se Svátek zesnulých se již nyní připravují správci hřbitovů, ale v Pardubicích také městská policie. Ti první proto, aby byla pohřebiště během Dušiček a upravená, druzí proto, aby v době, kdy se na pietní místa vydávají hromadně pozůstalí, ale také různí nenechavci, více než jindy dohlédli na bezpečnost a pořádek.

ples senioři 2

Začíná desátý Týden pro seniory

17.10.2016

V Pardubicích dnes začíná již desátý ročník Týdne pro seniory. Pro všechny aktivní důchodce jej každoročně v říjnu pořádá město Pardubice. I letos je týden nabitý zajímavými aktivitami, mezi nimiž nechybí ani oblíbená Buchtyáda, která se letos koná po čtvrté.

Radnice

Na pár slov s primátorem

14.10.2016

Chcete se pardubického primátora Martina Charváta na něco zeptat, nebo mu něco říci? Chcete si na něco postěžovat nebo naopak pochválit život v Pardubicích? Myslíte si, že je něco, co primátor neví a vědět by měl? Máte šanci vše primátorovi říci.

ordinace pro soc.slabé 1

Město otevřelo ordinaci pro sociálně znevýhodněné

13.10.2016

Od října funguje v ulici Jana Palacha ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Cílem této nově vzniklé služby je zajistit péči zejména osobám bez přístřeší a zamezit šíření infekčních onemocnění. Ordinace, jejímž provozovatelem se stala společnost MUDr. Radoslav Svoboda s.r.o., je otevřena každé úterý od 15:00 do 18:00 hodin a středu od 7:30 do 10:30 hodin. Pilotní provoz potrvá do konce letošního roku, ordinujícím lékařem se stala lékařka Zdena Zbytková.

Pernštýnské náměstí

Vlastníci historických domů mohou žádat dotace na příští rok

12.10.2016

Vlastníci domů v pardubickém historickém centru mohou do počátku listopadu žádat o dotace na opravy svého majetku, které plánují na rok 2017. Dotace mohou čerpat prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. V letošním roce získají z tohoto programu dotaci majitelé pěti kulturních památek v pardubické památkové rezervaci.

osud jménem ležáky.jpg

Školy knihu o Ležákách využijí při výuce

11.10.2016

Celkem osmnáct knih o tragédii v Ležákách putovalo do pardubických základních škol. Publikace Osud jménem Ležáky bude využívána k výuce o druhé světové válce a umožní žákům prostřednictvím dobových fotografií lépe poznat období heydrichiády a protektorátu. Město navíc vydání této knihy podpořilo dotací ve výši 15 000 korun.

skatepark ilustrační foto.jpg

Pardubický skatepark bude fungovat dál

10.10.2016

Provoz pardubického skateparku bude pokračovat. Do 30. září letošního roku jej provozovala společnost P. Ministr v.o.s. V budoucnu má být vyhlášeno koncesní řízení, které rozhodne o novém provozovateli areálu. Výsledky řízení by měly být známy do 12 měsíců, do té doby bude skatepark dočasně spravovat firma Františka Solaře, Sk8park s.r.o. Ta byla vybrána jak díky výhodnější cenové nabídce, tak díky provozní zkušenosti majitele.

1 64 65 66 67 68 69 70 132 198 263