Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice zlatá

Pardubická radnice patří mezi nejvstřícnější v kraji

18.5.2017

Pardubický magistrát patří podle průzkumu ministerstva vnitra mezi nejpřívětivější úřady v Pardubickém kraji. V hodnocení průzkumu, který ministerstvo provedlo mezi obcemi s rozšířenou působností, skončil magistrát na druhém místě. První se umístila Chrudim.

Cyklostezka_ilustrační foto

S výstavbou cyklostezky pomůže dotace

18.5.2017

Část cesty z Pardubic do Chrudimi bude pro cyklisty brzy o něco bezpečnější. Město totiž získalo dotaci na realizaci první etapy této trasy, tedy z Pardubic do Dražkovic. Z městského rozpočtu tak na její výstavbu půjde zhruba 2,5 milionu korun. Navrhovaná stavba je řešena jako sdružená stezka pro chodce a cyklisty a je součástí souboru staveb, jejichž záměrem je umožnit bezpečnější spojení těchto dvou měst.

Městské divadlo

Divadlo svého ředitele nezmění

17.5.2017

Ve vedení Východočeského divadla Pardubice pokračuje stávající ředitel Petr Dohnal, kterého na základě výběrového řízení jmenovala rada města na dalších šest let. Původní mandát měl řediteli skončit k 1. červnu letošního roku.

Perníkové slavnosti

Perníková výstava zpříjemní procházku Tyršovými sady

17.5.2017

Pardubice v letošním roce vsadily na sladký, medový perník víc než obvykle. Medové pečivo zdejší produkce je jediným potravinářským produktem regionu, který je opatřen certifikátem Evropské unie a má oprávnění používat chráněné zeměpisné označení „Pardubický perník“. Radnice letos připravila výstavu o perníku, která zpříjemní procházku městem. Ve znamení perníku se ponese také letošní jarní část městských slavností.

letiste.jpg

Piloti vrtulníků budou cvičit noční lety

16.5.2017

Centrum leteckého výcviku LOM Praha využije ve středu 17. a ve čtvrtek 18. května večer pardubické letiště při nácviku nočních letů. Tři vrtulníky Mi-2 tak budou z pardubického letiště startovat a také zde přistávat mimořádně mezi 22:00 a 23:00.

Památník Zámeček

Pardubice hledají architekta pro rekonstrukci Zámečku

16.5.2017

Město Pardubice vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh Památník Zámeček. Chystaný záměr řeší rekonstrukci a modernizaci pietního území Zámeček, které je Národní kulturní památkou. Zadání a soutěžní podmínky schválila v pondělí rada města.

Podpis úvěru

Úvěru už nechybí ani podpis

12.5.2017

Primátor města podepsal miliardový úvěr, který Pardubice získaly od Komerční banky. Město bude peníze čerpat v průběhu tří let, určeny jsou zejména na refinancování úvěru na rekonstrukci plaveckého areálu. Dále radnice plánuje celkovou opravu areálu letního stadionu a jeho okolí a v neposlední řadě modernizaci atletického stadionu na Dukle.

Airbus záložní letiště

Letiště bude díky dotacím ještě bezpečnější

9.5.2017

Pardubické mezinárodní letiště získá více než osm milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Dotace je určena k nákupu zařízení, díky kterým bude letiště ještě bezpečnější než doposud.

hnědá bio

Kontejnerů na bioodpad přibývá, brzy jich budou 3000

9.5.2017

Pardubice rok od roku rozšiřují území, na němž mohou obyvatelé rodinných domů odkládat do samostatných kontejnerů biologicky rozložitelný odpad. Během uplynulých deseti let získali pro ekologické využití zeleného odpadu již 2750 domácností.

deti-skolka_ilustrační

Zápisy do školek startují už za pár dní

5.5.2017

Příští týden se ponese v duchu zápisů. Úterý a středa totiž budou patřit podávání žádostí o přijetí do pardubických mateřských škol. Řádně vyplněné žádosti rodiče musí osobně zanést do jimi vybraných školek, formulář je k vyplnění na webové aplikaci zapisy.pardubice.eu, proklikem z webu města nebo na některém z kontaktních míst.

1 64 65 66 67 68 69 70 138 207 275