Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Strom_Žijeme v pestrém světě

Zámek bude plný sociálních služeb

14.8.2017

Nádvoří pardubického zámku se 16. srpna na jeden den změní v poněkud atypické tržiště. V rámci veletrhu sociálních služeb se zde budou nabízet sociální služby, nevšední zážitky i zábava.

Logo ITI

Východočeské památky dostaly přidáno

11.8.2017

Region Pardubic a Hradce Králové získá do roku 2023 na podporu svých památek z prostředků Evropské unie v rámci integrované teritoriální investice (ITI) o 200 milionů korun více, než plánoval. Celkem by tak Hradecko-pardubická aglomerace měla na projekty, vedoucí k zefektivnění prezentace a posílení ochrany a rozvoje kulturního a přírodního dědictví, získat téměř miliardu korun.

ulice Palackého

Město plánuje proměnu Palackého ulice

10.8.2017

Pardubičtí radní se chystají navázat na rekonstruovanou třídu Míru a opravené přednádraží revitalizací zbývající části centra města. Na svém posledním jednání proto schválili postup, jak by měla vznikat koncepční studie zabývající se proměnou celé Palackého ulice.

Sportovní park ilustrační foto

Sportovní park vypukne již tento pátek

9.8.2017

Pouhé dva dny nás dělí od největší sportovní akce města v rámci letošního léta. Již tento pátek bude na nádvoří pardubického zámku odstartován Sportovní park Pardubice, který volně navazuje na úspěšný loňský olympijský park. Během devíti dnů si jeho návštěvníci, zejména ti dětští, vyzkoušejí přes pět desítek sportů, v nabídce doprovodného programu pak je řada tematicky pestrých festivalů a akcí.

logo Pardubic

Vjezd do „Smilovky“ bude v srpnu komplikovanější

7.8.2017

Vjezdy do Smilovy ulice bude v průběhu srpna a září komplikovanější. V souvislosti s opravami chodníků v ulici 17. listopadu budou na vjezdech do „Smilovky“ budovány zpomalovací pruhy. Vjezdy budou upravovány ve dvou etapách.

Děti ve školce - ilustrační foto

Všechny pětileté děti musí k zápisu, upozorní dopis

7.8.2017

Rodiče, kteří nenechali zapsat své pětileté děti do mateřské školy, mohou během srpna očekávat dopis od pardubické radnice. Město je jím upozorní na opomenutí zákonné povinnosti. Stát totiž od 1. září letošního roku novelou školského zákona zavádí vedle povinné školní docházky nově i povinnou předškolní docházku pro děti, které v následujícím školním roce nastupují do základní školy.

lokality startovacích bytů

Startovací bydlení se osvědčilo

3.8.2017

V Pardubicích již druhým rokem funguje projekt startovacího bydlení pro mladé a město připravuje již třetí pětadvacítku bytů, jejichž pronájem nabídne „do začátků“ lidem do 30 let věku. První zkušenosti ukazují, že projekt, který má mladým jednotlivcům i párům usnadnit osamostatnění a přesvědčit je, aby zůstali ve městě nebo se do něho nastěhovali, se neminul účinkem.

Den koní 2015

Září bude opět patřit svátku koní

2.8.2017

Zářijová kvalifikace na Velkou pardubickou bude letos již potřetí i oslavou Evropského dne koní. Dostihy v sobotu 9. září tak budou opět obohaceny o řadu akcí pro děti i pro dospělé. Společným jmenovatelem bude tradice chovu koní a také prezentace členských měst sdružení Euro Equus, díky jehož iniciativě tento svátek, připadající vždy na druhý zářijový víkend, vznikl.

Britská velvyslankyně

Britská velvyslankyně zavítala na pardubickou radnici

1.8.2017

Během své návštěvy Pardubického kraje zavítala britská velvyslankyně Jan Thompson také na pardubickou radnici. V Historickém sále radnice ji přivítalo vedení města v čele s prvním náměstkem primátora Jiřím Rozinkem, který ji seznámil s milníky pardubické historie i se současnými Pardubicemi.

nadrazi_dukla_lavka.jpg

Město bude koordinovat lávku přes nádraží

27.7.2017

O výstavbu lávky, která má překlenout pardubické vlakové nádraží, se postará Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). První verze návrhu projektu se však pardubickému zastupitelstvu nezamlouvala, rada proto vybrala zástupce města, architekta Milana Košaře, který bude další projekční činnost kolem lávky koordinovat.

1 63 64 65 66 67 68 69 71 140 210 279