Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Kontejner na bioodpad

Sběr bioodpadu už pokrývá téměř celé město

13.1.2017

Pardubice v letošním roce opět rozšiřují sběr biologicky rozložitelného odpadu, jako jednu z cest, jak snížit produkci komunálního odpadu ukládaného na skládky. Nově se nádoby na tzv. zelený odpad objeví u rodinných domů v Lánech na Důlku a v Opočínku. Rozšíření služby s sebou nese i nutnost rozdělit svoz bioodpadu do dvou dní v týdnu.

zimní radnice

Vedení města Pardubice se ohrazuje proti nepravdám kolem projektů „chytrých měst“

11.1.2017

Vedení města Pardubice se zásadně ohrazuje proti článku Sabiny Slonkové s názvem „Smart Cities v režii ANO: Čím dražší, tím lepší“, který byl uveřejněn na portálu www.neovlivni.cz a vyšel i v tiskové verzi této žurnalistické platformy.

znak v dlažbě 2

Město letos pošle peníze na sociální služby jako první

11.1.2017

Klienti pardubických poskytovatelů sociálních služeb se nemusí ničeho obávat. Zastupitelé a radní města (dotace do 50 tisíc schvaluje rada) již odsouhlasili dotace na rok 2017 ve výši přes 14,7 milionu korun z Programu podpory v sociální oblasti na sociální služby. Finanční prostředky tak na začátku roku zajistí financování 68 projektů, které zajišťují pobytové, ambulantní nebo terénní služby například seniorům, lidem se zdravotním nebo mentálním postižením, ale i potřebným rodinám s dětmi.

Radnice ilustrační foto

Identifikační listina projektu Terminál B se dočkala aktualizace

11.1.2017

Identifikační listina projektu (ILP) Terminál B se dočká změn. Na svém pondělním jednání je schválilo vedení města Pardubic. Projekt tak nyní má nového sponzora, došlo k posunu termínu realizace plánu, doplněni byli členové projektového týmu a rozšířena byla také projektová dokumentace. Původní verzi listiny schválila rada na svém zasedání v květnu roku 2015. Vývoj situace si však vyžádal jisté úpravy ve znění této listiny.

CreArt 2015 ilustrační foto

Maraton přednášek představí umění, které pomáhá

9.1.2017

Nenechte si ujít mezinárodní tvůrčí setkání „Understanding“, které nabídne unikátní spojení hned několika oblastí: současného umění, sociální práce, umělecké participace i kulturní advokacie. Pro veřejnost jsou na čtvrtek 12. ledna připraveny hned tři workshopy a chybět nebude ani zahraniční návštěva.

Ilustrační foto lesy

Městské lesy se rozrostly o téměř 38 tisíc mladých stromů

9.1.2017

Město Pardubice vlastní 463 hektary příměstských lesů. Všechny slouží k rekreaci obyvatel města, bez pravidelné péče lesních hospodářů se ale neobejdou. Loňský rok v nich byl převážně ve znamení výchovných zásahů do lesních porostů, ale také obnovy lesních porostů po těžbě v roce předchozím. V městských lesích bylo v roce 2016 lesními hospodáři vysázeno 37.700 nových stromků.

hokej

Město koupí majoritu v HC Dynamo

5.1.2017

Zastupitelé města Pardubic dnes schválili nákup majoritního akciového podílu hokejového klubu HC Dynamo Pardubice. Pro hlasovalo 29 zastupitelů.

Logo - Tahouni

Pardubičtí tahouni s nadšením vstupují do druhého roku vzájemné spolupráce

4.1.2017

Letitá tradice, zvučné jméno, vysoká návštěvnost, skvělá atmosféra… Takové akce se v Pardubicích už rok prezentují pod společnou hlavičkou jako „Pardubičtí tahouni“ a představují soubor jedinečných akcí napříč všemi žánry – divadlo, klasická hudba, film, folklór, sport v nejrůznějších podobách, letecká akrobacie, ale také motorky a samozřejmě koně coby jeden z hlavních symbolů města.

PF 2017

29.12.2016

Město Pardubice přeje všem svým obyvatelům i návštěvníkům nový rok plný pohody, zdraví, štěstí a úspěchů. Těšíme se na setkávání s vámi i v roce 2017!

odpady

Poplatky za likvidaci odpadu se nemění

29.12.2016

Poplatek za likvidaci komunálního odpadu se v Pardubicích příští rok nezmění. Stejně jako v předchozích sedmi letech zaplatí v roce 2017 obyvatelé „za popelnice“ 500 korun, tedy zhruba 62 procent skutečných nákladů. Ty jsou vypočítány, v přepočtu na jednoho obyvatele Pardubic, na částku 779 korun za rok.

1 63 64 65 66 67 68 69 134 201 267