Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ilustrační foto_Hradecko_pardubická aglomerace

Aglomerace má připravené výzvy za téměř jeden a půl miliardy

20.9.2016

Řídící výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace minulý týden schválil vypsání výzev za 1,24 miliardy korun z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a také první výzvu z Operačního programu Doprava (OPD). První projekty dostanou příležitost uspět už 3. října.

MS.jpg

Letošní ročník Podzimních městských slavností nadchne svou rozmanitostí a dynamikou

16.9.2016

Akce plná lákadel začíná ve čtvrtek 6. října, vrcholí v neděli 9. října 2016 a naplní takřka celé město. Řeč je o dalším ročníku Podzimních městských slavností. Organizátoři jim letos vdechli nový elán. Vedle tradičních činností se představí i neotřelí umělci a nové atrakce. Každý den bude nabitý od ranních do pozdních hodin, program uspokojí a vtáhne diváky napříč generacemi. Vrcholem pak bude sobotní Velká ohňostrojová show na zámeckém rondelu.

destinačka.jpg

Pardubice založí destinační společnost

16.9.2016

Turistická oblast (TO) Pardubicko bude mít od nového roku svou destinační společnost. Zástupci města Pardubic se včera sešli se členy Místních akčních skupin (MAS), aby společně projednali otázku organizačního uspořádání v rámci rozvoje Turistické oblasti Pardubicko. Ta by měla napomoci lepší koordinaci aktivit na podporu marketingu a cestovního ruchu a stanovit postupy pro lepší vzájemnou spolupráci MAS a města.

hasici-hostovice-2.jpg

Hostovice budou mít novou cisternu

13.9.2016

Pardubice získaly v rámci Integrovaného regionálního operačního programu dotaci na nákup cisterny pro jednotku sboru dobrovolných hasičů v Hostovicích. Jednotka je v rámci IZS zahrnuta do plánu plošného pokrytí kraje a její členové se v pravidelných cyklech podrobují doškolování a odborným zkouškám. Velkokapacitní cisterna vyjde na přibližně 7 milionů korun, 85 procent nákladů však pokryjí peníze z evropských dotací.

zavodu-miru-4.jpg

Sídliště Závodu míru čeká revitalizace, i bez dotací

8.9.2016

Pardubické sídliště Závodu míru se po letech dočká revitalizace veřejných prostranství. Město a městský obvod začnou s jejich obnovou i přesto, že ani letos neuspěly se žádostí o státní dotaci. První etapa prací přijde na zhruba 13 milionů korun (s DPH), financovat ji bude město a městský obvod Pardubice I. V těchto dnech bylo zahájeno zadávací řízení na dodavatele stavby, práce by mohly začít ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

trida.jpg

Primátor Charvát: Řádný hospodář nemůže zaplatit práci, kterou dodavatel neudělal

8.9.2016

Statutární město Pardubice podalo na konci července k okresnímu soudu tzv. kvalifikovaný odpor proti platebnímu rozkazu, který Okresní soud v Pardubicích vydal vůči městu Pardubice na základě podnětu žalobce, společnosti Syner, s.r.o. Společnost, jež prováděla opravu třídy Míru, požaduje po městu Pardubice doplacení více než třinácti milionů korun. Město tento požadavek však v plném rozsahu neuznává.

foto-kuchyn-domov-pro-seniory-u-kostelicka-2.jpg

Město připravuje modernizaci stravovacího provozu pro seniory

7.9.2016

Domov pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích se dočká nové kuchyně a jídelny. Pardubičtí radní na svém zasedání schválili zadání veřejné zakázky na výběr zpracovatele projektové dokumentace celkové rekonstrukce těchto prostor. Stávající kapacita, ale i technologické zázemí pro kuchyňský provoz nejsou dostačující. Předpokládaná hodnota zakázky činí 950 000 korun bez DPH.

Pravý břeh Labe 4

Pravý břeh Labe zůstane místem pro relaxaci

7.9.2016

Pardubice si nechají zpracovat územní studii pravého břehu Labe. Má řešit úpravy a využití zelených ploch mezi řekou a současnou zástavbou sídliště Polabiny s cílem využití fenoménu města, kterým je pronikání přírodních ploch navazujících na břeh řeky, do lidských sídel. Pro Pardubice ji zpracuje pražská společnost Momentura, rozhodla rada města.

ZŠ Spořilov Certifikát

Spořilov má první Zdravou školní jídelnu

6.9.2016

Školní jídelna Základní školy Pardubice - Spořilov získala dnes prestižní certifikát Zdravá školní jídelna. Je 28. školou v České republice a první v Pardubicích a v Pardubickém kraji, která splnila 10 základních kritérií kvality školního stravování. Škola pyšnící se tímto certifikátem například vaří z kvalitních a čerstvých surovin, vyhýbá se polotovarům a dochucovadlům, nepřehání to s kořením a solí, učí děti stravovat se zdravě a lépe se stará také o jejich pitný režim.

ilustracni_foto.jpg

Od října můžete využít bezplatnou právní pomoc

5.9.2016

Zájemci budou moci v Pardubicích nově využít bezplatnou právní pomoc. Na dnešním zasedání to schválila Rada města Pardubic. Služba je určena obyvatelům Pardubického kraje a zaměřena bude zejména na oblasti práva občanského, rodinného, trestního či insolvenčního. Poskytování takzvané drobné právní pomoci v Pardubicích bude zajišťovat Česká advokátní komora (ČAK), město jí pro tyto účely poskytne kancelář v budově Spolkového domu Kavárna Evropa.

1 63 64 65 66 67 68 69 131 196 261