Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ratolest

Přeměna jeslí pomůže rozpočtu města i rodin

2.8.2016

Od září nebudou součástí pardubické Ratolesti jesle, ale dvě dětské skupiny. Transformací jeslí ušetří městský rozpočet za dva roky 5,5 milionu korun. Uspoří i rodiny dětí, které zařízení navštěvují. Měsíčně zaplatí za dítě 1500 korun, tedy o 700 korun méně než dosud.

erno-kostala-2.jpg

Do Olympijského parku Pardubice se zapojily také mateřské školy

2.8.2016

Ještě před koncem školního roku si mohly svou malou olympiádu vyzkoušet i děti pardubických mateřských škol. Tato akce měla jasný cíl – ukázat dětem, že i sport může být zábavný a že volný čas se dá trávit i jinak, než vysedáváním u televizí, počítačů a chytrých telefonů. Děti navíc mají díky podobným akcím možnost zjistit, že sportování je přirozená součást života a že možností, jak sportovat, je celá řada!

pardubice-logo-1c.jpg

Novou hlavní architektkou je Z. Kavalírová

1.8.2016

Odbor hlavního architekta pardubického magistrátu vede ode dneška ing. arch. Zuzana Kavalírová. Absolventka Fakulty architektury ČVUT Praha přišla do Pardubic z magistrátu v Hradci Králové, kde pracovala v odboru hlavního architekta na úseku architektury a regulace.

opp souhrn

Olympijský park Pardubice 2016 už se blíží. Do zahajovacího ceremoniálu zbývá pouhý týden, tak si to celé shrňme.

29.7.2016

Zahajovací ceremoniál odstartuje ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru, odkud se průvod za doprovodu tanečnic a kolostrojů vydá k Zelené bráně, Tyršovým sadům a svou cestu zakončí v parku Na Špici. Kromě průvodu se však můžete těšit také na známá jména. Svou účast na zahajovacím ceremoniálu již potvrdila řada významných sportovních osobností.

vláček turist

Návštěvníci Olympijského parku Pardubice 2016 budou moci využít kyvadlovou dopravu i speciální noční spoje

29.7.2016

Olympijský park Pardubice 2016 startuje přesně za týden. V době konání této mimořádné akce budou zavedeny speciální linky městské hromadné dopravy, zvláštní spoj u Českých drah a do centra dění se budete moci svézt kyvadlovou dopravou nebo vláčkem. Pro ty, co se chystají do Pardubic autem, pak budou připravena dvě záchytná parkoviště.

Radnice

Město podpoří projekty připomínající historii

28.7.2016

Radní města rozhodli v tomto týdnu o vyhlášení tematického grantu, jehož prostřednictvím mohou fyzické i právnické osoby čerpat podporu pro své projekty zabývající se pamětí místa a historií města Pardubic. V rámci Programu podpory kultury je na tento grant vyčleněno 248 tisíc korun. Stejnou částku jsou Pardubice připraveny poskytnout i uskupením věnujícím se kulturní činnosti mládeže na nákup potřebného vybavení.

opt-37-of-52-.jpg

Olympijský park Pardubice 2016 přiblíží dětem různé druhy sportů

28.7.2016

V parku Na Špici se včera před zahájením Olympijského parku Pardubice 2016 uskutečnila poslední tisková konference. Cílem setkání bylo představit, v jaké fázi se projekt OPP 2016 nachází, jakým způsobem bude fungovat a co se všechno se pořadatelům pro návštěvníky parku podařilo připravit. Nechyběla ani procházka po jednotlivých stanovištích, která se budou v centru celého OPP 2016 nacházet.

terminál - začátek stavby

Terminál dva měsíce poté

27.7.2016

V červnu, těsně před zahájením letní sezony, se na pardubické letiště nastěhovali stavbaři. V době, kdy z Pardubic odlétá řada charterových spojů do dovolenkových destinací, jsou v plném proudu přípravné práce na stavbu nového letištního terminálu a příjezdové komunikace k němu.

kolostroj.jpg

Zahajovací ceremoniál Olympijského parku Pardubice 2016 roztančí třídu Míru i další části města

25.7.2016

Zažijte v Pardubicích opravdové Rio nejen díky olympijským disciplínám. Tu pravou brazilskou atmosféru můžete okusit také díky zahajovacímu ceremoniálu, který odstartuje v pátek 5. srpna ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru. Hudba, exotika, barvy, tanec, ladné pohyby tanečnic, divoký rytmus samby, smích, hravost a podivné kolostroje… Pardubické Rio může začít.

rekonstrukce MŠ Popkovice

Pardubické školy a školky neosiřely ani o prázdninách

20.7.2016

Děti z pardubických škol vyrazily vstříc prázdninovým dobrodružstvím, dveře většiny školských zařízení ale zůstaly otevřené. Jen místo žáků do nich nastoupily stavební firmy. Pardubice jen během prázdnin investují do svých školských zařízení více než 52 milionů korun, za celý rok 2016 pak téměř 85 milionů korun.

1 62 63 64 65 66 67 68 128 192 255