Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Dukla sportovní

Město hledá mezi evropskými architekty autora projektu Dukla sportovní

20.4.2016

Pardubice se poprvé ve své historii rozhodly získat ke spolupráci významné architekty z celé Evropy. Město ve středu vyhlásilo mezinárodní architektonicko-urbanistickou soutěž o návrh projektu Dukla sportovní. Cílem je najít projektanta moderního multifunkčního sportovního areálu. Stavba by se mohla dokonce zařadit mezi nejvýznamnější sportoviště 21. století v České republice.

Eva Jiřičná

Světově uznávaná architektka Eva Jiřičná navštívila Pardubice

19.4.2016

Primátor Martin Charvát se dnes na pardubické radnici setkal se světově uznávanou architektkou a designérkou Evou Jiřičnou. K tématům rozhovoru patřil mimo jiné názor architektky na novodobé pardubické dominanty, spojení designu a funkčnosti moderních budov i podobu různých veřejných prostorů a prostranství.

Demolice bývalých Jatek

Demolice bývalých Jatek odstartovala

19.4.2016

Nadace pro rozvoj města Pardubic začala s bouracími pracemi objektů v areálu bývalých Jatek. Během I. etapy dojde k demolici nadzemní části všech budov. Prostor tak bude moci v srpnu sloužit Olympijskému parku Pardubice 2016.

pardubice-logo-1c.jpg

Radnice bude bez proudu

19.4.2016

Plánovaná odstávka elektrického proudu omezí v příštím týdnu chod radnice. Ve středu 27. dubna nepůjde proud v budovách města na Pernštýnském náměstí, v pátek 29. dubna pak nebudou fungovat agendy sídlící v budově na náměstí Republiky, například matrika, agenda osobních dokladů a řidičských průkazů či podatelna.

Deska_magistrát

Radní Pardubic podpořili prodej IDEONU

19.4.2016

Rada města Pardubic na svém jednání podpořila záměr prodat budovu v centru města, známou jako výstavní centrum Ideon, jejímu současnému nájemci, společnosti PVV, s.r.o. Ta by měla za budovu a pozemky zaplatit téměř 20 milionů korun.

zápisy ZŠ 4

Nový systém zápisů do škol přinesl ovoce

18.4.2016

Do 16 základních škol a jedné základní praktické školy se v Pardubicích zapsalo celkem 1151 dětí, přednostně byly do prvních tříd přijímány děti s trvalým pobytem ve spádovém obvodu dané školy. Kapacity pardubických škol se postupně plní a kvůli nástupu tzv. silných ročníků by už za rok, tedy ve školním roce 2017/2018 nemusely stačit. Ředitelé si proto ve spolupráci s radnicí již v letošním roce posvítili na rodiče, kteří účelově přehlašovali dětem trvalý pobyt do Pardubic.

mapa půlmaraton 2016

Sobotní půlmaraton omezí dopravu ve městě

14.4.2016

Tisíce atletů se tuto sobotu sjedou do Pardubic, aby se vydali na trasu tradičního Vinařského půlmaratonu. Trasa půlmaratonu i jeho doprovodných závodů povede ulicemi města. Kvůli jejich uzavření bude průjezd městem po celou sobotu komplikovanější než obvykle. Město i organizátoři půlmaratonu se předem omlouvají za nepohodlí, které občanům Pardubic tato významná sportovní akce způsobí.

třída Míru

Podchod u Zelené brány zůstane uzavřen

14.4.2016

Podchod na náměstí u Zelené brány se zcela vrátil do správy města. Podnikatel Václav Reindl, který měl v podchodu pronajaty nebytové prostory, v nichž provozoval restauraci, provozovnu po dohodě s radnicí vyklidil a předal majiteli. Smlouvu na pronájem měl přitom do roku 2018, podchod je však v havarijním stavu a musel proto být uzavřen.

Pardubický vinařský půlmaraton

Roadshow k Olympijskému parku Pardubice poprvé v terénu při Vinařském půlmaratonu

12.4.2016

Olympijský park Pardubice 2016 zahajuje svou prezentaci v terénu! Roadshow s hosteskami potkáte poprvé v sobotu 16. dubna v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu. Promo tým nebude v následujících měsících chybět ani na dalších zajímavých akcích v regionu východních Čech.

Do práce na kole

Jezděte i letos Do práce na kole a vyhrajte!

12.4.2016

Město Pardubice pošesté podpořilo soutěž Do práce na kole. Cílem kampaně pořádané spolkem Auto*Mat, do níž se zapojilo na třicet měst v republice, je ulevit obcím přetíženým automobilovou dopravou a přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy. K zapojení stačí utvořit s kolegy 2-5 členný tým a jezdit během května co nejčastěji do práce na kole - anebo chodit či běhat! Přihlásit se je možné do konce dubna na www.dopracenakole.cz.

1 62 63 64 65 66 67 68 126 188 250