Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

kamery

Pardubice hlídají nové kamery, přehled je na webu

29.11.2016

V Pardubicích skončila první etapa modernizace kamerového systému. Ve městě je v současné době rozmístěno na 50 nových bezpečnostních kamer, které jsou již v „ostrém“ provozu. O jejich rozmístění veřejnost informuje geoportál na webových stránkách města. Z mapy lze vyčíst nejen kde jsou kamery instalovány, ale i to, zda jde o kameru určenou ke sledování veřejného pořádku, nebo dopravy.

mlynsky-ostrov.jpg

Urbanisté představili koncepty rozvoje pro pardubický Mlýnský ostrov

29.11.2016

Soutěžní workshop Pardubice: Mlýnský ostrov má za sebou již druhou část. Tři týmy urbanistů během ní v prostorách pardubického Divadla 29 představily své koncepty rozvoje pro toto území. Ve svých návrzích hledají způsob, jak z území Mlýnského ostrova postupně učinit součást centra města. Všechny soutěžní týmy se rozhodly zlepšit prostupnost území a navrhují vést novou ulici propojující nábřeží Chrudimky s ulicí Na Ležánkách mezi areálem Automatických mlýnů a pekárnami. Další shodou mezi všemi návrhy bylo vytvoření veřejného prostranství před historickou budovou Automatických mlýnů.

Ideon

Město prodá Ideon současnému nájemci

25.11.2016

Zastupitelé města schválili záměr prodeje výstavního centra Ideon, jejímu současnému nájemci, společnosti PVV, s.r.o. Ta by měla za budovu a pozemky zaplatit téměř 20 milionů korun. Město prodej podmiňuje zachováním funkce společenského a výstavního centra na 30 let, do roku 2027 bude mít na budovu Ideonu předkupní právo. Případným prodejem se mu také vrátí k využití podstatná část pozemků, které Ideon obklopují.

Investment Academy.jpg

Seminář Investment Academy nabídl odpovědi na řadu otázek

24.11.2016

Jaká je role veřejné správy v podpoře podnikání či jak by měla města přistupovat k vytvoření ideálního prostředí pro investory. Nejen to zaznělo na vzdělávacím semináři Investment Academy, který připravila ve spolupráci s městem Pardubice a Univerzitou Pardubice agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Ilustrační fotografie_2015

I letos můžete nominovat nejúspěšnější sportovce Pardubicka

24.11.2016

Máte ve svém okolí někoho, kdo by si zasloužil za své sportovní výkony ocenit? Pak jej můžete navrhnout jako kandidáta na vyhlášení mezi Nejúspěšnější sportovce Pardubicka za rok 2016. Nominovaní sportovci či sportovní kolektivy však musí splňovat jistá kritéria. Základní podmínkou je členství ve sportovní organizaci nebo spolku se sídlem na území Pardubického regionu.

časopis Voldánová

Jolana Voldánová zdobí šesté vydání časopisu To jsou Pardubice

23.11.2016

Zimní vydání časopisu To jsou Pardubice má na titulní straně krásnou a známou tvář jedné z předních českých moderátorek. Pro pardubickou rodačku Jolanu Voldánovou nejsou Pardubice pouze rodným městem, ale nadále zůstávají druhým domovem této oblíbené moderátorky.

Logo ITI

Aglomerace vybrala své první projekty

21.11.2016

Dopravní terminál v Přelouči, deset trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích či projekt na digitalizaci knihovního fondu. Řídící výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace vybral na svém 9. jednání své první projekty. Členové Řídícího výboru ITI se rozhodli vydat kladné stanovisko pro čtyři projektové záměry za více než 130 milionů korun.

mládež box

Město podpořilo sportovní kluby dotacemi na vybavení

21.11.2016

Návštěva Olympijského parku Pardubice probudila v řadě pardubických dětí zájem o sport. Projevilo se to ve zvýšeném zájmu o členství v klubech a oddílech, které v době konání letních olympijských her prezentovaly svou činnost právě v pardubickém olympijském parku. Město se rozhodlo tyto kluby finančně podpořit a poskytnout jim příspěvek na další sportovní vybavení.

setkani-pruvodcu-1.jpg

Do Pardubic zavítalo na šedesát zahraničních průvodců

21.11.2016

Takové množství průvodců, jaké se v Pardubicích sešlo minulý týden, se pohromadě jen tak nevidí. V rámci své 18. konference European Federation of Tourist Guide Associations (FEG), tedy Evropské federace asociací turistických průvodců, zavítalo do Historického sálu radnice na 60 profesionálních průvodců cestovního ruchu v Evropě.

oceneni-p.-jirika1.jpg

Lidé často dělají jednu chybu, říká oceněný Jakub Jiřík

16.11.2016

„Ta nehoda vypadala opravdu vážně, takže jsem neváhal a rozhodl se pomoci,“ říká Jakub Jiřík. Díky své rozvážnosti a zkušenostem zhruba před rokem pomohl mladé dívce při dopravní nehodě. Ta upadla do bezvědomí po srážce autobusu s osobním automobilem, ve kterém cestovala. Pan Jiřík jí tak svým pohotovým jednáním zachránil život. Primátor Pardubic Martin Charvát mu dnes proto osobně poděkoval a odměnil jej za jeho hrdinský čin.

1 61 62 63 64 65 66 67 132 198 263