Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Křivkův memoriál

Křivkův memoriál omezí dopravu v centru

9.5.2016

Ve čtvrtek 12. května se po roce vrátí do pardubických ulic Memoriál Josefa Křivky. Trasa 40. cyklistického kritéria povede tradičně centrem města a v odpoledních hodinách částečně omezí dopravu.

MŠ Zvoneček má novou zahradu

Na zahradě uprostřed pardubického sídliště jsou děti jako v přírodě

5.5.2016

Zbrusu novou zahradu, kde si děti připadají jako v ryzí přírodě, má MŠ Zvoneček v Polabinách. Školka dnes moderní venkovní prostor slavnostně otevřela. Rekonstrukce zahrady přišla bezmála na 4,5 milionu korun a z velké části ji zaplatily dotace.

nový terminál letiště

Stavba letištní haly začne v červnu

5.5.2016

Stavba nové odbavovací haly pardubického letiště může začít. Přímo „na místě činu“ dnes uzavřeli zástupci investora a dodavatelské firmy smlouvu o výstavbě nového terminálu. Stavební práce začnou v červnu, hotovo by mělo být za 18 měsíců.

Radnice

Pardubice mají svůj song!

5.5.2016

Město Pardubice má svoji oficiální písničku. Jmenuje se Srdce perníkový a pochází z autorské dílny Aleše Březiny a Michala Kudláčka. Melodická písnička má velmi moderní aranžmá a v jejím textu je snad vše, co je pro Pardubice typické.

pardubice-logo-1c.jpg

Město posílá do sportu dalších 32 milionů

5.5.2016

Město poslalo na podporu sportu dalších přibližně 32 milionů korun. Radní a zastupitelé rozhodli o uvolnění těchto prostředků pro pardubické sportovní kluby prostřednictvím Programu podpory sportu. Již dříve, v rámci rozpočtu města, podpořilo město pravidelné sportování fotbalistů, hokejistů a basketbalistů i významné sportovní akce zařazené do Programu Pardubických tahounů, jakými je například Vinařský půlmaraton nebo mezinárodní šachový festival Czech Open.

Pietní akt Den vítězství_Zborovské náměstí

Město Pardubice uctí Den vítězství na Zborovském náměstí

5.5.2016

V Den vítězství, tedy v neděli 8. května, uctí vedení města památku padlých položením věnců u pomníku Obětem 1. a 2. světové války na Zborovském náměstí. Pietní akt se uskuteční ve 14 hodin.

Smlouva o směnečném programu podepsána

Primátor města, ředitelka letiště i zástupci banky podepsali smlouvu o směnečném programu

3.5.2016

Smlouva, která zajistí čerpání peněz v rámci směnečného programu společnosti EBA, už má všechny potřebné náležitosti. Primátor Pardubic Martin Charvát, ředitelka letiště Hana Šmejkalová i zástupci banky v pondělí tento důležitý dokument podepsali. Kromě formálního souhlasu valné hromady EBA s uzavřením smlouvy tak stavbě letištního terminálu už nic nebrání.

Deska_magistrát

Vyhrazené jízdní pruhy v centru Pardubic se definitivně ruší

2.5.2016

Rada města dnes rozhodla o definitivním zrušení vyhrazených jízdních pruhů pro městskou hromadnou dopravu, složky integrovaného záchranného systému a cyklisty v centru města. Dopravní opatření radnice zřídila kvůli rekonstrukcím, které v tu dobu ve středu Pardubic probíhaly. Zkušebně pak byly vyhrazené pruhy zrušeny na konci loňského roku.

Olympijský park Pardubice 2016_setkání s podnikateli, rezidenty a organizátory táborů

Radnice otevřela diskusi nejen s obyvateli na téma Olympijský park Pardubice 2016

27.4.2016

Společenský sál radnice na Pernštýnském náměstí hostil v minulých dnech organizátory příměstských táborů, obyvatele žijící v bezprostřední blízkosti jádra plánovaného olympijského parku i podnikatele z centra města. Zástupci radnice a realizačního týmu jim ve třech hodinových blocích prezentovali projekt Olympijského parku Pardubice 2016 a diskutovali s nimi důležité záležitosti týkající se organizace parku.

pardubice-logo-1c.jpg

Město novelizovalo svůj tržní řád

22.4.2016

V Pardubicích budou oficiálně další místa, na nichž mohou podnikatelé nabízet své zboží „na ulici“. Umožňuje to novelizovaný Tržní řád, který vydala rada města. Ve městě, přesněji na řádem vymezených tržních místech, tak vzniká příležitost opět potkávat „kavárnu na kole“, nebo navštívit mobilní zmrzlinový stánek.

1 61 62 63 64 65 66 67 126 188 250