Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

opt-37-of-52-.jpg

Olympijský park Pardubice 2016 přiblíží dětem různé druhy sportů

28.7.2016

V parku Na Špici se včera před zahájením Olympijského parku Pardubice 2016 uskutečnila poslední tisková konference. Cílem setkání bylo představit, v jaké fázi se projekt OPP 2016 nachází, jakým způsobem bude fungovat a co se všechno se pořadatelům pro návštěvníky parku podařilo připravit. Nechyběla ani procházka po jednotlivých stanovištích, která se budou v centru celého OPP 2016 nacházet.

terminál - začátek stavby

Terminál dva měsíce poté

27.7.2016

V červnu, těsně před zahájením letní sezony, se na pardubické letiště nastěhovali stavbaři. V době, kdy z Pardubic odlétá řada charterových spojů do dovolenkových destinací, jsou v plném proudu přípravné práce na stavbu nového letištního terminálu a příjezdové komunikace k němu.

kolostroj.jpg

Zahajovací ceremoniál Olympijského parku Pardubice 2016 roztančí třídu Míru i další části města

25.7.2016

Zažijte v Pardubicích opravdové Rio nejen díky olympijským disciplínám. Tu pravou brazilskou atmosféru můžete okusit také díky zahajovacímu ceremoniálu, který odstartuje v pátek 5. srpna ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru. Hudba, exotika, barvy, tanec, ladné pohyby tanečnic, divoký rytmus samby, smích, hravost a podivné kolostroje… Pardubické Rio může začít.

rekonstrukce MŠ Popkovice

Pardubické školy a školky neosiřely ani o prázdninách

20.7.2016

Děti z pardubických škol vyrazily vstříc prázdninovým dobrodružstvím, dveře většiny školských zařízení ale zůstaly otevřené. Jen místo žáků do nich nastoupily stavební firmy. Pardubice jen během prázdnin investují do svých školských zařízení více než 52 milionů korun, za celý rok 2016 pak téměř 85 milionů korun.

karta1

Hrací karty nabídnou svým držitelům řadu výhod

19.7.2016

Olympijský park Pardubice 2016 nabídne svým návštěvníkům jak kulturní, tak zejména sportovní vyžití. Díky hrací kartě se budou její držitelé moci aktivně zapojit do různých sportovních disciplín. Zakoupit si ji můžete jak v Turistickém informačním centru Pardubice, tak v prodejnách Intersport v Atriu Paláci Pardubice a ve Futuru Hradec Králové. Nebo je v prodejně můžete získat zcela zdarma při nákupu nad 1000 korun. K dostání budou karty i během konání OPP 2016, a to na záchytných parkovištích v areálu Masarykových kasáren a u Univerzity Pardubice, hlavním vlakovém nádraží a na Info pointech OPP 2016.

pruvod.jpg

Součástí Olympijského parku je také kulturní scéna

19.7.2016

Olympijský park Pardubice 2016 není jen o sportu, ale také o kultuře. Do projektu se totiž zapojili také zástupci kulturní městské scény, kteří pomáhají propagaci parku a díky kterým vznikla řada zábavných videospotů. Navíc pro vás v době konání OPP 2016 chystají lákavý program.

dukla sportovní 1. kolo.jpg

Projekt Dukla sportovní už má vítěze prvního kola

11.7.2016

V Pardubicích se minulý týden poprvé sešli členové mezinárodní poroty, aby společně projednali návrhy k projektu Dukla sportovní. Do soutěže, kterou vyhlásilo město Pardubice, se zapojilo celkem dvacet ateliérů. Do druhého kola jich na základě dvoudenního jednání porota vybrala pět.

op-karta.jpg

Hrací karty do Olympijského parku jsou již v prodeji

1.7.2016

Prodej hracích karet do Olympijského parku Pardubice 2016 byl zahájen právě dnes. Zakoupit si je můžete za 80 korun v Turistickém informačním centru Pardubice a další prodejní místa budou přibývat. Od poloviny července si je mimo jiné budete pořídit také v prodejně Intersportu v Atriu Paláci Pardubice, v době konání OPP 2016 na záchytných parkovištích v areálu Masarykových kasáren a u Univerzity Pardubice, na Pointech OPP 2016 a hlavním vlakovém nádraží.

Příměstský tábor DDM Alfa 2015

Město podpořilo letní tábory

30.6.2016

V Pardubicích a okolí se i díky dotační podpoře města mohou děti o prázdninách těšit na širokou nabídku příměstských a pobytových táborů. Z Programu podpory volného času letos na letní táborovou činnost radnice uvolnila bezmála 700 tisíc korun.

doprava kolony

Dopravě v Pardubicích pomůže inteligentní systém řízení

28.6.2016

Plynulosti a bezpečnosti dopravy v Pardubicích má napomoci projekt inteligentního řízení dopravy. Projekt, na který chce město čerpat evropské dotace prostřednictvím integrované územní investice (ITI) Hradecko - pardubické aglomerace, nesází na stále vzdálenou výstavbou obchvatů Pardubic, ale na koordinaci dopravy na stávajících komunikacích, při využití maximálního množství aktuálních informací.

1 61 62 63 64 65 66 67 128 191 254