Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Doktor3

Olympijský park Pardubice navštívil šéf české výpravy v Rio de Janeiru Martin Doktor

20.6.2016

Dvojnásobný olympijský vítěz, rychlostní kanoista a zároveň šéf české výpravy na letních hrách Martin Doktor minulý týden v Pardubicích převzal poselství pro sportovce, kteří budou v srpnu bojovat na letních hrách v Rio de Janeiru. Zároveň si prohlédl park Na Špici, jenž bude od 5. do 21. srpna srdcem Olympijského parku Pardubice 2016. Spolu s projektovým týmem parku pak diskutoval při jeho pravidelném setkání.

Odhalení pamětní desky5

Na Základní škole Štefánikova je nová pamětní deska

17.6.2016

Na Základní škole Štefánikova je od čtvrtka nová pamětní deska knihovníka, redaktora, básníka a esejisty Jiřího Pištory. Památku bývalého žáka této školy, který tragicky zahynul v 70. letech, uctili jeho někdejší spolužáci spolu s členy Masarykovy společnosti Pardubice. Slavnostního aktu se zúčastnil i náměstek primátora Jan Řehounek.

Projekt Titanic - Freddie - AIDS

Přednášky o osudu Freddieho Mercuryho opět varují pardubické školáky před AIDS

14.6.2016

V Pardubicích odstartovala další série preventivních přednášek projektu Titanic – Freddie – AIDS pro žáky 7. až 9. tříd. Před hrozbou smrtelné choroby je varuje přímo osobní tajemník legendárního zpěváka skupiny Queen Peter Freestone. Projekt, který sestavil královéhradecký hudebník Milan Šatník, podporuje už druhým rokem i město Pardubice. Letos jsou na programu třech základních škol – J. Ressla, Štefánikova a Bratranců Veverkových.

Jeden_den S

Děti si vyzkoušely, jaké je to být primátorem, náměstkem či vedoucím odboru

14.6.2016

Politikem, tajemníkem či vedoucím odboru se v minulých dnech stalo v rámci akce Jeden den S… hned několik pardubických školáků, kteří jsou členy Dětského parlamentu města. Primátorské křeslo okusil Vojtěch Koblížek ze ZŠ Družstevní, práci náměstka primátora Jana Řehounka si naopak vyzkoušela Aneta Lišková ze ZŠ Spořilov. Nikola Greššová a Aneta Kábrtová ze ZŠ npor. Eliáše strávily pracovní půlden s náměstkem Jakubem Rychteckým.

Kontejner na bioodpad

Bioodpad je v Pardubicích cennou surovinou

13.6.2016

Sběr bioodpadu vstupuje v Pardubicích do „desítkového“ roku. Začal desátý rok separace zeleného odpadu a zájemců o tuto placenou službu je již téměř desetkrát více, než v roce 2007. Bioodpad se stal v Pardubicích cennou surovinou a město chce k jeho sběru motivovat další domácnosti i společnosti. Letos ocení již dvou a půl tisícího účastníka sběru.

Pardubice na bruslích

Neděle bude patřit prvnímu letošnímu bruslení v ulicích města

9.6.2016

Už na tuto neděli 12. června připravily Pardubice pro všechny milovníky in-line bruslí tradiční projížďku městem, kterou pořádají už od roku 2003. Sraz účastníků bude na parkovišti u hokejové arény. Peloton bruslařů odtud vyrazí do ulic v 16 hodin.

Olympijský park Pardubice 2016_TK_08_06

Olympijský park Pardubice 2016 nabídne sportovní i kulturní vyžití pro celou rodinu

8.6.2016

Klasické i netradiční sporty, slavnostní ceremoniály, festivaly, koncerty či výstavy – to vše a mnohem víc nabídne od 5. do 21. srpna Olympijský park Pardubice 2016. Účast přislíbila i řada olympioniků a známých osobností. Během několika málo dní bude ke koupi hrací karta, díky které si vyzkoušíte více než šest desítek sportovních disciplín na vlastní kůži. Za zdolání 10 stanovišť dostanete diplom, za dvacet dokonce medaili. Na tiskové konferenci, kde byly představeny novinky Olypijského parku Pardubice byla také podepsána smlouva o spolupráci mezi městem Pardubice a Elektrárnami Opatovice, které se tak staly oficiálním partnerem parku.

nadjezd U Trojice

Od července se mění dopravní režim u Parama

8.6.2016

Pardubice čeká v době prázdnin další dopraví omezení související s výstavbou silnice I/37 v úseku U Trojice. Další etapa stavby přinese změnu dopravního režimu na křižovatce se silnicí I/2 u Parama. Od 1. července konce prázdnin bude uzavřena propojka mezi silnicí I/37 Hradec Králové – Chrudim a silnicí I/2 a řidiči se tak nedostanou touto cestou ani na Duklu, ani k závodišti. Zároveň ale bude otevřen sjezd k nádraží, který motoristům přijíždějícím od Chrudimi usnadní přístup do města.

pardubice-logo-1c.jpg

Anketa prověří spokojenost obyvatel

7.6.2016

Pardubická radnice chce prostřednictvím neziskové organizace zjistit, jak jsou obyvatelé města spokojeni se životem v Pardubicích. Díky dotazníkovému šetření také podrobněji pozná dopravní návyky Pardubáků. Výsledky této ankety, která začne v nejbližších dnech, poslouží městu jako podklad pro řízení města, zejména pro vyhodnocování jeho strategického plánu, či naplňování projektů plánovaných například v rámci integrované územní investice (ITI).

Defibrilátor_radnice

Město zakoupilo dalších 7 defibrilátorů. Instalovalo je do budov magistrátu

3.6.2016

Sedm moderních defibrilátorů je nyní nově k dispozici v Pardubicích pro případ resuscitace při zástavě srdce. Po hokejové aréně, plaveckém bazénu nebo městské policii jsou teď přístroje k dispozici také přímo v budovách magistrátu. Radnice investovala do defibrilátorů necelých 260 tisíc korun.

1 61 62 63 64 65 66 67 127 189 252