Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

oceneni-p.-jirika1.jpg

Lidé často dělají jednu chybu, říká oceněný Jakub Jiřík

16.11.2016

„Ta nehoda vypadala opravdu vážně, takže jsem neváhal a rozhodl se pomoci,“ říká Jakub Jiřík. Díky své rozvážnosti a zkušenostem zhruba před rokem pomohl mladé dívce při dopravní nehodě. Ta upadla do bezvědomí po srážce autobusu s osobním automobilem, ve kterém cestovala. Pan Jiřík jí tak svým pohotovým jednáním zachránil život. Primátor Pardubic Martin Charvát mu dnes proto osobně poděkoval a odměnil jej za jeho hrdinský čin.

Výzvy moderního světa práce.jpg

Radnici včera zaplnili zástupci škol, kariérní poradci i personalisté

16.11.2016

Jak dochází k vytváření kompetencí v praxi? Jak funguje spolupráce škol se zaměstnavateli? Jsou kompetence absolventů dostatečné pro trh práce? To jsou otázky, na které včera společně hledali odpovědi zástupci škol, kariérní poradci, personalisté i další zástupci zaměstnavatelů nejen z Pardubicka během setkání, které v prostorách radnice uspořádalo statutární město Pardubice ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Pardubice a obecně prospěšnou společností EDUin.

rekonstrukce-bytu.jpg

Na seniory čekají nové bytové jednotky i koupelny

16.11.2016

Pardubické domovy pro seniory chtějí svým klientům nabídnout co nejlepší péči. V Domově pro seniory (DpS) na Dubině přibyly bezbariérové balkony a probíhá zde rekonstrukce bytů, v Domově pro seniory U Kostelíčka mají pro změnu nové speciální vany pro imobilní osoby. Celkem bylo do oprav a vybavení obou domů investováno přes 11 milionů korun, přičemž zhruba 5,5 milionu korun poskytly Sociální služby města Pardubic (SsmP) a přibližně 5,5 milionu korun zaplatil magistrát města.

CzechInvest2

Ukrajina nabízí jak kraji, tak městu vhodnou pracovní sílu

15.11.2016

Agentura CzechInvest ve spolupráci s Magistrátem města Pardubic uspořádala seminář s názvem „Zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny“. Cílem semináře bylo informovat o podpoře státu při zaměstnávání cizinců z Ukrajiny prostřednictvím Programu a Režimu Ukrajina a diskutovat nad různými aspekty této problematiky. Velký důraz byl kladen na praktické zkušenosti a informace.

letní stadion

Město vybralo projektanta letního stadionu

14.11.2016

Pardubický letní stadion už má svého projektanta. Stala se jím firma JIKA – CZ s.r.o., která má nyní vypracovat projektovou dokumentaci na kompletní rekonstrukci areálu i prostoru po bývalých jatkách. Město by za vypracování návrhu mělo zaplatit zhruba 7,5 milionu korun včetně DPH.

Slavín

Pardubice mají svůj Slavín

11.11.2016

V Pardubicích ožívá projekt zakladatele Klubu přátel Pardubicka Josefa Janiše. Jeho následovníci usilovně pracují na vytvoření Pardubického Slavína, uchovávajícího památku na významné osobnosti, pohřbené na pardubických hřbitovech. V současné době jsou čtyři z pardubických pohřebišť osazeny informačními tabulemi s plánky umístění hrobů osobností, které se významnou měrou zapsali do historie. Na projektu se finančně spolupodílí i město Pardubice.

zvon ze Selbu

Pardubice se chystají na Vánoce

10.11.2016

Necelé tři týdny nás dělí od nástupu adventu a Pardubice se chystají na jeho přivítání. Služby města Pardubic, jako správce veřejného osvětlení, již v tomto týdnu začaly s instalací vánočních motivů v ulicích města, centrální vánoční strom přivezou na náměstí 21. listopadu, aby jej stihly do slavnostního rozsvěcení o první adventní neděli patřičně vyšňořit. Letos jej bude zdobit mimo jiné i porcelánový zvon z limitované edice Hutschenreuther, který našemu městu věnoval partnerský Selb.

Vyhlášení Dukly sportovní

Francouzští architekti ovládli soutěž Dukla sportovní

8.11.2016

Mezinárodní urbanisticko-architektonická soutěž o návrh Dukla sportovní má zahraničního vítěze. Nejlépe si se zadáním města na novou podobu největšího sportovního areálu v Pardubicích poradil Atelier CMJN, s.a.r.l. z Paříže. Na svém projektu spolupracoval s pražskými ateliéry AED project a Terra Florida.

městská policie koně

Starokladrubáci se stěhují na závodiště

7.11.2016

Koně pardubické městské policie se stěhují z veterinární kliniky na závodiště. Stáje na závodišti tak již nikdy nebudou zcela prázdné, jejich trvalými obyvateli budou od listopadu čtyřnozí pomocníci strážníků, černí starokladrubáci Ota, Eda, Monty a Kuba. Během dostihové sezony jim budou dělat společnost koně účastnící se pardubických mítinků.

vizualizace stojan

Pardubice budou mít svou „síň“ slávy

7.11.2016

Pardubické sportovní osobnosti se dočkají ocenění na veřejném prostranství. Prostor před pardubickou Tipsport arenou se totiž promění v „Síň slávy pardubického sportu“. O její realizaci se postarají Služby města Pardubic, a to za zhruba 628 000 korun bez DPH.

1 60 61 62 63 64 65 66 131 196 261