Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

znak v dlažbě 2

Pardubice chtějí více návštěvníků. Pomůže jim nová Koncepce cestovního ruchu

24.5.2016

Radní města podpořili nový návrh Koncepce cestovního ruchu. Díky tomuto dokumentu má radnice návod, jak dostat do města více návštěvníků než dosud. Ve čtvrtek koncepci projedná zastupitelstvo.

invaze talentů

Mladí výtvarníci ze čtyř evropských zemí si užili Pardubice

23.5.2016

Čtyři desítky mladých výtvarných talentů z Pardubic, polského Belchatowa, slovenské Považské Bystrice a maďarského Csongrádu se sešly ve městě perníku ke společnému tvoření. Projekt s názvem "Invasion of the Talents", který je určen talentovaným dětem a mládeži (od 10 do 15 let) v oblasti vizuálního umění, počítá během dvou let celkem se čtyřmi workshopy – a začal 18. května u nás v Pardubicích, kde se vždy deset dětí z každé země setkalo poprvé!

Polabiny 3 od ul. Kpt. Bartoše

Pardubice mají koncepci dostupného bydlení

23.5.2016

Bytový fond města Pardubic by mohl v budoucnosti získat větší pozornost občanů města. Po již spuštěném programu startovacího bydlení přichází radnice s koncepcí dostupného bydlení, která upravuje pravidla pro přidělování bytů ve vlastnictví města. Její definitivní podobu musí odsouhlasit ještě zastupitelstvo.

Dostihy Pardubice

Roadshow Olympijského parku Pardubice v sobotu na dostizích i s capoeirou

17.5.2016

Promo tým Olympijského parku Pardubice 2016 nebude v sobotu 21. května chybět na dostihovém závodišti, kde se pojede 1. kvalifikace na Velkou pardubickou. Bonusem pro návštěvníky bude vystoupení capoeiristů v čele s Brazilcem Mestre Paçocou.

To jsou Pardubice_květen 2016

Za kulturou i sportem pro další vydání časopisu To jsou Pardubice

16.5.2016

Další číslo časopisu To jsou Pardubice je na světě. Pardubice jsou v letošním roce městem sportu víc než kdy jindy, velkou část jarního vydání jsme tedy věnovali akci, na které nám velmi záleží – Olympijskému parku Pardubice 2016.

Děti ve školce - ilustrační foto

Dvoukolové zápisy do mateřinek se osvědčují

16.5.2016

Pardubicím se osvědčuje dvoukolový zápis do mateřských škol. V prvním kole začátkem dubna školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna tohoto roku dosáhnou věku tří let. Mladší děti mohou rodiče do mateřských škol hlásit ve druhém kole zápisů. Koná se 24. května a je pro něj dispozici je ještě 400 volných míst.

zákaz alkoholu

Na Dukle ani na Višňovce se nežebrá

16.5.2016

Pardubice novelizovaly vyhlášku o veřejném pořádku. Novela začne platit 18. května. Jednou z novinek v ní zakotvených je zákaz žebrání i konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích v sídlištích Dukla a Višňovka a jejich blízkém okolí, například u nákupního centra v ulici S. K. Neumana.

noční zámek 1

Sídlo Pernštejnů září do noci jako maják

10.5.2016

Pardubický zámek, kdysi sídlo a chlouba rodu Pernštejnů, je od května novou dominantou nočních Pardubic. Každý večer se rozzáří a jako maják přitahuje každého, kdo se ocitne v dohledu. Noční osvětlení zajišťují jako svůj příspěvek turistickému ruchu a prestiži města Služby města Pardubic.

Křivkův memoriál

Křivkův memoriál omezí dopravu v centru

9.5.2016

Ve čtvrtek 12. května se po roce vrátí do pardubických ulic Memoriál Josefa Křivky. Trasa 40. cyklistického kritéria povede tradičně centrem města a v odpoledních hodinách částečně omezí dopravu.

MŠ Zvoneček má novou zahradu

Na zahradě uprostřed pardubického sídliště jsou děti jako v přírodě

5.5.2016

Zbrusu novou zahradu, kde si děti připadají jako v ryzí přírodě, má MŠ Zvoneček v Polabinách. Školka dnes moderní venkovní prostor slavnostně otevřela. Rekonstrukce zahrady přišla bezmála na 4,5 milionu korun a z velké části ji zaplatily dotace.

1 59 60 61 62 63 64 65 125 187 249