Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

letiště - plocha

Letiště Pardubice zpřísňuje bezpečnostní opatření

11.4.2016

Po teroristických útocích v Belgii zpřísňuje i pardubické civilní letiště bezpečnostní opatření. Před zahájením letní sezony změní režim odbavování cestujících tak, aby maximálně předcházelo rizikovým situacím a zajistilo větší bezpečnost i komfort cestujících.

pardubice-logo-1c.jpg

Domov pro seniory U Kostelíčka Pardubice získal ocenění

8.4.2016

Domov pro seniory U Kostelíčka Pardubice, který zřizuje statutární město Pardubice, se může od dubna pyšnit certifikátem Vážka, který je ocenění kvalitní péče o seniory s onemocněním demencí či Alzheimerovou chorobou.

Lesopark Dukla po revitalizaci

Nejstarší pardubická sídliště díky dotacím EU omládla

6.4.2016

Dvě pardubická poválečná sídliště Dukla a Višňovka během posledních pěti let rozkvetla do krásy díky regeneraci za více než 280 milionů korun. Zhruba polovinu těchto prostředků tvořily dotace z evropských fondů, které město čerpalo prostřednictvím jednoho ze dvou Integrovaných plánů rozvoje města (IPRM), zpracovaných pro čerpání zdrojů z fondů Evropské unie v plánovacím období 2007 až 2013.

Cyklostezka_ilustrační foto

Cyklostezka z Pardubic do Týnce nad Labem už má projektanta na vyhledávací studii

6.4.2016

Svazek obcí Pardubická labská již vybral firmu, která provede vyhledávací studii, ta prověří majetkové vztahy pro trasu cyklostezky mezi Pardubicemi a Týncem nad Labem. Vybraný zhotovitel by měl do října odevzdat hotovou studii, jež bude podkladem pro výkupy pozemků, dokumentaci pro územní řízení a následně stavební povolení cyklostezky

Návštěva delegace z Norska

Úředníci města se zaškolí v managementu. Financovat by to mohly Norské fondy

5.4.2016

Pracovníci pardubického magistrátu se v Norsku zaškolí v realizaci a rozvoji projektového managementu. Podporu tomuto projektu potvrdili v Pardubicích zástupci norské strany. Setkání zorganizoval na konci minulého týdne Svaz měst a obcí ČR.

Smart City

Pardubice usilují o post české jedničky mezi Smart Cities

5.4.2016

Pardubice jako východočeská metropole usilují o post české jedničky mezi Smart Cities. Zástupci statutárního města Pardubice se oficiálně přihlásili ke spolupráci na přípravě koncepce Smart City (inteligentního města).

Radnice

Pardubická kultura dostane víc než loni

5.4.2016

Rada města rozhodla o poskytnutí prvních dotací z Programu podpory kultury v letošním roce. Pardubická kultura v roce 2016 dostane jeho prostřednictvím od města přes 6,6 milionu korun, tedy zhruba o tři čtvrtě milionu více než loni. Radní v pondělí rozhodli o rozdělení zhruba 3,1 milionu korun mezi 90 projektů, 38 žádostí ale zamítli.

Komunitní centrum oslavilo rok fungování

Komunitní centrum v Češkově ulici oslavilo roční výročí. Práce s dětmi se vyplácí

4.4.2016

Fungování Komunitního centra v městské ubytovně v Češkově ulici se osvědčilo. Za první rok svého působení, kdy centrum fungovalo 33 hodin týdně, docházely do centra na aktivity spojené s výukou i trávením volného času téměř desítky dětí ze sociálně slabých rodin, ale podařilo se zapojit i dospělé. Město bude projekt, který pomáhá začleňovat komunitu z rizikové oblasti, i nadále podporovat.

1 Den učitelů

Město ocenilo nejlepší učitele

31.3.2016

Radní města včera na slavnostním večeru v Kulturním domě Hronovická u příležitosti Dne učitelů ocenili šest nejlepších pedagogů ze svých školských zařízení za jejich přínos v inovaci a kreativitě ve výchově a vzdělávání nebo za dlouhodobé vedení žáků v přípravě na mezinárodní a celostátní olympiády a soutěže. Sedmou speciální cenu náměstka pro školství, Jakuba Rychteckého, si odnesla Martina Hezká ze Základní školy Benešovo náměstí.

MP neslyšící

Pardubickým strážníkům se „dovolá“ neslyšící i němý

30.3.2016

Pardubická městská policie zřídila linku, jejímž prostřednictvím se od dubna „dovolají“ pomoci i lidé neslyšící, nebo ti, kteří mají potíže s vyjadřováním. Zkrátka všichni, kteří v případě ohrožení kvůli svému handicapu nemohou využít linku 156. Tísňová linka 732 138 290 je určena pouze pro příjem textových zpráv. V budoucnu by tento komunikační kanál měl soužit i obráceně, tedy k vyrozumění těchto lidí o možném nebezpečí či krizové situaci.

1 59 60 61 62 63 64 65 124 185 246