Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

foto-kuchyn-domov-pro-seniory-u-kostelicka-2.jpg

Město připravuje modernizaci stravovacího provozu pro seniory

7.9.2016

Domov pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích se dočká nové kuchyně a jídelny. Pardubičtí radní na svém zasedání schválili zadání veřejné zakázky na výběr zpracovatele projektové dokumentace celkové rekonstrukce těchto prostor. Stávající kapacita, ale i technologické zázemí pro kuchyňský provoz nejsou dostačující. Předpokládaná hodnota zakázky činí 950 000 korun bez DPH.

Pravý břeh Labe 4

Pravý břeh Labe zůstane místem pro relaxaci

7.9.2016

Pardubice si nechají zpracovat územní studii pravého břehu Labe. Má řešit úpravy a využití zelených ploch mezi řekou a současnou zástavbou sídliště Polabiny s cílem využití fenoménu města, kterým je pronikání přírodních ploch navazujících na břeh řeky, do lidských sídel. Pro Pardubice ji zpracuje pražská společnost Momentura, rozhodla rada města.

ZŠ Spořilov Certifikát

Spořilov má první Zdravou školní jídelnu

6.9.2016

Školní jídelna Základní školy Pardubice - Spořilov získala dnes prestižní certifikát Zdravá školní jídelna. Je 28. školou v České republice a první v Pardubicích a v Pardubickém kraji, která splnila 10 základních kritérií kvality školního stravování. Škola pyšnící se tímto certifikátem například vaří z kvalitních a čerstvých surovin, vyhýbá se polotovarům a dochucovadlům, nepřehání to s kořením a solí, učí děti stravovat se zdravě a lépe se stará také o jejich pitný režim.

ilustracni_foto.jpg

Od října můžete využít bezplatnou právní pomoc

5.9.2016

Zájemci budou moci v Pardubicích nově využít bezplatnou právní pomoc. Na dnešním zasedání to schválila Rada města Pardubic. Služba je určena obyvatelům Pardubického kraje a zaměřena bude zejména na oblasti práva občanského, rodinného, trestního či insolvenčního. Poskytování takzvané drobné právní pomoci v Pardubicích bude zajišťovat Česká advokátní komora (ČAK), město jí pro tyto účely poskytne kancelář v budově Spolkového domu Kavárna Evropa.

znak v dlažbě 2

Zastupitelé budou jednat o prodeji Hůrek

5.9.2016

Rada města dnes schválila kupní smlouvu na část areálu Hůrka společnosti Pernštejn City, která chce plochu 46.000 m2 využít k výstavbě bytů. Konečné slovo bude mít zastupitelstvo města, které před časem schválilo záměr pozemky pro stavbu nových bytů prodat.

malebne_pardubice1.jpg

Pardubice mohou díky schválení Strategického rámce MAP čerpat dotace pro oblast vzdělávání

2.9.2016

Město může od této chvíle čerpat evropské dotace, a to díky schválení takzvaného Strategického rámce Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání (MAP). Získané peníze by měly napomoci rozvoji dostupného vzdělání dětí nejen na pardubických školách, ale také v rámci dalších obcí na Pardubicku. Cílem MAP navíc je zvýšit kvalitu výuky v mateřských a základních školách tím, že bude podpořena spolupráce škol a ostatních aktérů ve vzdělávání.

DED 3

Příští víkend bude patřit památkám

2.9.2016

Již příští neděli (11. září) se, v rámci dalšího ročníku Dnů evropského dědictví (EHD), otevřou na dvě desítky pardubických památek. Milovníci pardubické historie mohou již po čtrnácté navštívit historické objekty, z nichž některé se otevírají pouze výjimečně, jiné letos vůbec poprvé. Připraveny jsou i komentované prohlídky, přednášky či tvořivé dílny, kola k zapůjčení a soutěž s vůní kávy.

zápisy ZŠ 3

Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

31.8.2016

Zhruba 8400 žáků usedne 1. září do lavic 17 městských základních škol v Pardubicích. Poprvé se do školy s taškou na zádech zítra vydá na 1100 dětí, což je zhruba stejně, jako v loňském roce. Z devátých tříd v červnu přitom odešlo 750 dětí. Kapacita městských základních škol se tak postupně plní, od září bude vyčerpána z více než 90 procent.

Předávání cen bioodpad.jpg

Město ocenilo dalšího účastníka sběru bioodpadu

31.8.2016

Pardubice vyhlásily již 2500. účastníka projektu odděleného sběru bioodpadu. Stal se jím Petr Voldán z městské části Jesničánky. Cenu v podobě mobilního telefonu a poukazu na odběr 2500 kilogramů kompostu výherci předali Roman Slach z odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubic a výkonný ředitel divize odpadů Služeb města Pardubic Jiří Strouhal.

logo Pardubic

Pardubice jsou jako první aglomerace připravené čerpat evropské dotace

29.8.2016

Po více než dvou letech intenzivní práce byla ve čtvrtek schválena Strategie ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Pardubicím, které jsou jejím lídrem, se tak jako prvnímu městu v České republice podařilo získat souhlas všech pěti ministerstev, z jejichž operačních programů budou v následujících více než sedmi letech čerpat evropské dotace.

1 58 59 60 61 62 63 64 65 128 192 255