Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

zákaz alkoholu

Na Dukle ani na Višňovce se nežebrá

16.5.2016

Pardubice novelizovaly vyhlášku o veřejném pořádku. Novela začne platit 18. května. Jednou z novinek v ní zakotvených je zákaz žebrání i konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích v sídlištích Dukla a Višňovka a jejich blízkém okolí, například u nákupního centra v ulici S. K. Neumana.

noční zámek 1

Sídlo Pernštejnů září do noci jako maják

10.5.2016

Pardubický zámek, kdysi sídlo a chlouba rodu Pernštejnů, je od května novou dominantou nočních Pardubic. Každý večer se rozzáří a jako maják přitahuje každého, kdo se ocitne v dohledu. Noční osvětlení zajišťují jako svůj příspěvek turistickému ruchu a prestiži města Služby města Pardubic.

Křivkův memoriál

Křivkův memoriál omezí dopravu v centru

9.5.2016

Ve čtvrtek 12. května se po roce vrátí do pardubických ulic Memoriál Josefa Křivky. Trasa 40. cyklistického kritéria povede tradičně centrem města a v odpoledních hodinách částečně omezí dopravu.

MŠ Zvoneček má novou zahradu

Na zahradě uprostřed pardubického sídliště jsou děti jako v přírodě

5.5.2016

Zbrusu novou zahradu, kde si děti připadají jako v ryzí přírodě, má MŠ Zvoneček v Polabinách. Školka dnes moderní venkovní prostor slavnostně otevřela. Rekonstrukce zahrady přišla bezmála na 4,5 milionu korun a z velké části ji zaplatily dotace.

nový terminál letiště

Stavba letištní haly začne v červnu

5.5.2016

Stavba nové odbavovací haly pardubického letiště může začít. Přímo „na místě činu“ dnes uzavřeli zástupci investora a dodavatelské firmy smlouvu o výstavbě nového terminálu. Stavební práce začnou v červnu, hotovo by mělo být za 18 měsíců.

Radnice

Pardubice mají svůj song!

5.5.2016

Město Pardubice má svoji oficiální písničku. Jmenuje se Srdce perníkový a pochází z autorské dílny Aleše Březiny a Michala Kudláčka. Melodická písnička má velmi moderní aranžmá a v jejím textu je snad vše, co je pro Pardubice typické.

pardubice-logo-1c.jpg

Město posílá do sportu dalších 32 milionů

5.5.2016

Město poslalo na podporu sportu dalších přibližně 32 milionů korun. Radní a zastupitelé rozhodli o uvolnění těchto prostředků pro pardubické sportovní kluby prostřednictvím Programu podpory sportu. Již dříve, v rámci rozpočtu města, podpořilo město pravidelné sportování fotbalistů, hokejistů a basketbalistů i významné sportovní akce zařazené do Programu Pardubických tahounů, jakými je například Vinařský půlmaraton nebo mezinárodní šachový festival Czech Open.

Pietní akt Den vítězství_Zborovské náměstí

Město Pardubice uctí Den vítězství na Zborovském náměstí

5.5.2016

V Den vítězství, tedy v neděli 8. května, uctí vedení města památku padlých položením věnců u pomníku Obětem 1. a 2. světové války na Zborovském náměstí. Pietní akt se uskuteční ve 14 hodin.

Smlouva o směnečném programu podepsána

Primátor města, ředitelka letiště i zástupci banky podepsali smlouvu o směnečném programu

3.5.2016

Smlouva, která zajistí čerpání peněz v rámci směnečného programu společnosti EBA, už má všechny potřebné náležitosti. Primátor Pardubic Martin Charvát, ředitelka letiště Hana Šmejkalová i zástupci banky v pondělí tento důležitý dokument podepsali. Kromě formálního souhlasu valné hromady EBA s uzavřením smlouvy tak stavbě letištního terminálu už nic nebrání.

Deska_magistrát

Vyhrazené jízdní pruhy v centru Pardubic se definitivně ruší

2.5.2016

Rada města dnes rozhodla o definitivním zrušení vyhrazených jízdních pruhů pro městskou hromadnou dopravu, složky integrovaného záchranného systému a cyklisty v centru města. Dopravní opatření radnice zřídila kvůli rekonstrukcím, které v tu dobu ve středu Pardubic probíhaly. Zkušebně pak byly vyhrazené pruhy zrušeny na konci loňského roku.

1 58 59 60 61 62 63 64 124 186 247