Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Dětský a Studentský parlament na téma Olympijský park Pardubice 2016

Žáci a studenti se na radnici seznámili s Olympijským parkem Pardubice 2016

9.2.2016

Členové Dětského a Studentského parlamentu už vědí, jak bude vypadat Olympijský park Pardubice 2016. Ve Společenském sále radnice jim plány města prezentoval manažer projektu Pavel Stara. Odpověděl jim také na řadu všetečných dotazů.

Radnice_zima

V rámci Dne dětské onkologie se pardubická radnice oblékne do zlaté

8.2.2016

Pardubice se připojí ke Dni dětské onkologie. V sobotu 13. února se na podporu této kulturně-osvětové akce a zároveň v rámci kampaně LIGHT UP HOPE LIGHT IT UP GOLD od 17 hodin rozzáří historická radnice na Pernštýnském náměstí zlatou barvou. Den dětské onkologie má přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným onkologickým dětským pacientům a vzpomenout na ty, kteří onemocnění podlehli.

Chodník slávy

Pardubice budou mít chodník slávy sportovních legend

5.2.2016

Pardubice během letošního roku vybudují chodník slávy pro legendy zdejšího sportu. „Svoji“ desku v chodníku budou mít všechny osobnosti, které byly a budou uváděny do sportovní Síně slávy v rámci každoročního vyhlašování nejúspěšnějších sportovců Pardubicka. Nezapomnělo se ale ani na další ocenění sportovce v této anketě – k jejich prezentaci bude vyroben speciálně nasvícený otočný panel.

Třída Míru

Veřejné toalety na třídě Míru jsou po letech opět v provozu

5.2.2016

Veřejné toalety na pardubické třídě Míru slouží od tohoto týdne opět svému účelu. Jejich provoz zajišťuje soukromá společnost, která za to od města dostane ročně 90 tisíc korun. Lidé zaplatí za použití WC pětikorunu.

Deska_magistrát

Šest osobností obdrží ocenění města Pardubic

4.2.2016

Pardubice předají celkem šest ocenění města za rok 2015. Medaile města obdrží vysokoškolský profesor Arnošt Pellant, ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal, emeritní ředitel pivovaru Ludvík Šťastný a kronikář Zdeněk Veselík. Čestnými občany města se stanou architekt Miroslav Řepa a in memoriam stavitel železnice Jan Perner. Šestici oceněných vybral speciálně sestavený Komitét.

hlodavci

Pardubice se brání přemnožení potkanů

3.2.2016

Pardubice pokračují v systematickém boji proti potkanům a dalším hlodavcům. Vybraly firmu, která na podzim provede celoplošnou deratizaci veřejných prostranství. Společnost Vodovody a kanalizace Pardubice a.s. souběžně na své náklady provede deratizaci kanalizační sítě. Celoplošná deratizace se v Pardubicích provádí jednou za dva roky, v mezidobí ji doplní dílčí deratizace, kdy jsou nástrahy pokládány do kanalizace a na místech, kde byl pozorován zvýšený výskyt hlodavců. Díky této „taktice“ se městu daří bránit přemnožení potkanů a krys, kteří jsou také přenašeči nebezpečných chorob.

Následná oční péče_nemocnice Pardubice

Preventivním zrakovým vyšetřením projde letos více než 2000 dětí z pardubických mateřinek

2.2.2016

Projekty včasného zachycení zrakových vad u dětí ve školkách, ale i následné péče ve vytvořeném Centru integrované péče pro děti s poruchou binokulárního vidění v Pardubické nemocnici mohou pokračovat. Zastupitelé města schválili dotace a uzavření smluv s obecně prospěšnou společností PROZRAK ve výši 767 tisíc korun, která činnosti pro město zajišťuje.

Letiště_EBA

Pardubické letiště je členem evropské asociace letišť

2.2.2016

Pardubické mezinárodní civilní letiště se stalo členem Airport Council Internationale Europe, asociace sdružující na 500 letišť ze 45 evropských zemí. Zařadilo se tak do rodiny vzdušných přístavů, přes které jde každoročně 90 procent komerčních letů. Členství v ACI není jen prestižní záležitostí, ale zejména příležitostí seznamovat se s aktuálními aspekty letecké dopravy a možností využívat při dalším rozvoji znalosti a zkušenosti jiných evropských letišť.

Dej Tip

Nadjezd Paramo čeká o víkendu velké dopravní omezení

1.2.2016

O víkendu čeká řidiče v souvislosti s realizací druhé etapy stavby Pardubice – Trojice dopravní omezení na komunikaci I/37 v úseku nadjezd Paramo. Z důvodu prací spojených s vyztužením mostního provizoria bude v sobotu 6. února od 8 do 14 hodin řešen provoz na 40metrovém úseku kyvadlově. Dopravu budou řídit pracovníci stavby. V neděli 7. února nechá stavitel, tedy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), uzavřít mostní provizorium mezi 13. a 16. hodinou úplně.

Návštěva velvyslance Azerbajdžánu

Pardubice navštívil velvyslanec Ázerbájdžánu

27.1.2016

Pardubice ve středu navštívil velvyslanec Ázerbájdžánu J.E. Farid Shafiyev s doprovodem. Během jednodenní návštěvy, kterou s nadsázkou označil za „průzkumnou“ se zajímal o možnosti spolupráce se zdejšími firmami.

1 58 59 60 61 62 63 64 121 180 240