Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

op-karta.jpg

Hrací karty do Olympijského parku jsou již v prodeji

1.7.2016

Prodej hracích karet do Olympijského parku Pardubice 2016 byl zahájen právě dnes. Zakoupit si je můžete za 80 korun v Turistickém informačním centru Pardubice a další prodejní místa budou přibývat. Od poloviny července si je mimo jiné budete pořídit také v prodejně Intersportu v Atriu Paláci Pardubice, v době konání OPP 2016 na záchytných parkovištích v areálu Masarykových kasáren a u Univerzity Pardubice, na Pointech OPP 2016 a hlavním vlakovém nádraží.

Příměstský tábor DDM Alfa 2015

Město podpořilo letní tábory

30.6.2016

V Pardubicích a okolí se i díky dotační podpoře města mohou děti o prázdninách těšit na širokou nabídku příměstských a pobytových táborů. Z Programu podpory volného času letos na letní táborovou činnost radnice uvolnila bezmála 700 tisíc korun.

doprava kolony

Dopravě v Pardubicích pomůže inteligentní systém řízení

28.6.2016

Plynulosti a bezpečnosti dopravy v Pardubicích má napomoci projekt inteligentního řízení dopravy. Projekt, na který chce město čerpat evropské dotace prostřednictvím integrované územní investice (ITI) Hradecko - pardubické aglomerace, nesází na stále vzdálenou výstavbou obchvatů Pardubic, ale na koordinaci dopravy na stávajících komunikacích, při využití maximálního množství aktuálních informací.

5_0056.jpg

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

26.6.2016

Děti z pardubických základních a mateřských škol odevzdaly během letošního školního roku celkem 11,51 tun plastových lahví. Za jejich ekologické chování čeká žáky odměna v podobě pomůcek pro sport a volný čas.

Post Bellum 2

Pardubické děti přispěly dalšími dokumenty Paměti národa

23.6.2016

Jedenáct lidských osudů, jedenáct výpovědí o životě v době nesvobody, přibylo letos díky pardubickým školákům a projektu Příběhy našich sousedů do sbírky Paměť národa, ukrývající již na tři tisíce svědectví pamětníků. Děti ze sedmi pardubických základních škol se letos zapojily již podruhé do tohoto projektu společnosti Post Bellum. Dokumenty, které žákovské týmy během svých setkání s pamětníky zpracovaly, představily ve středu jak hlavním protagonistům příběhů, tak jejich rodinám a veřejnosti.

seminář ITI

Východní Čechy jsou na evropské dotace připraveny

22.6.2016

Společenský sál pardubické radnice dnes zaplnili zástupci měst a obcí, firem a dalších subjektů z celých východních Čech. Všichni chtějí v plánovacím období 2014 až 2023 získat dotace na projekty, které jsou součástí integrované územní investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace. Díky tomuto novému „útvaru“ má území již teď u pěti operačních programů zarezervovány téměř 4 miliardy korun.

investoři

Město se zajímá o problémy zdejších investorů

22.6.2016

Významné pardubické investory nejvíce trápí doprava ve městě a problémy se získáváním pracovních sil. Vyplynulo to ze setkání primátora Pardubic Martina Charváta se zástupci významných firem působících v městské průmyslové zóně a společnosti Foxconn. Setkání bylo součástí Týdne investic, který již po třetí uspořádala agentura CzechInvest, navázalo ale také na tradici spolupráce vedení města s podnikatelskou sférou.

Euro Equus Wroclaw

Koňským městům předsedá primátor Pardubic

20.6.2016

Pardubice získaly o víkendu post presidenta asociace koňských měst Euro Equus. Sdružení tak bude v letech 2017 až 2019 řídit, poprvé v jeho historii, pardubický primátor. Funkci koncem roku převezme od primátorky španělského Jerezu.

Navigační cedule

Nové směrovky navedou návštěvníky nejen do parků

20.6.2016

V Pardubicích pokračuje obnova zastaralého navigačního systému. Po první etapě, díky níž se zlepšila orientaci návštěvníků na trase od vlakového nádraží, přes centrum města až po historické jádro, letos přibydou ukazatele, navigující návštěvníky na nově zrekonstruovaná veřejná místa, zejména parky a další nové atraktivity Pardubic.

Doktor3

Olympijský park Pardubice navštívil šéf české výpravy v Rio de Janeiru Martin Doktor

20.6.2016

Dvojnásobný olympijský vítěz, rychlostní kanoista a zároveň šéf české výpravy na letních hrách Martin Doktor minulý týden v Pardubicích převzal poselství pro sportovce, kteří budou v srpnu bojovat na letních hrách v Rio de Janeiru. Zároveň si prohlédl park Na Špici, jenž bude od 5. do 21. srpna srdcem Olympijského parku Pardubice 2016. Spolu s projektovým týmem parku pak diskutoval při jeho pravidelném setkání.

1 58 59 60 61 62 63 64 126 188 250