Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ocenění pedagogů 2018

Divadlo přivítalo nejlepší pedagogy a ředitele

5.3.2018

Město již po dvanácté ocenilo nejlepší pedagogy svých školských zařízení. Stejně jako loni i letos se slavnostní večer, který zpestřilo divadelní představení Mezi nebem a zemí, uskutečnil v prostorách Východočeského divadla Pardubice. Pamětní list si zde převzalo celkem osmadvacet nominovaných kantorů a tři ředitelé. Jako tradičně byla udělena také speciální cena náměstka pro školství Jakuba Rychteckého.

Vestičky do školek

Bezpečnostní vesty pro nejmladší předškoláky

2.3.2018

Nejmladší děti ze všech pardubických mateřských školek zřizovaných městem dostanou do konce zimy reflexní vestičky. Z Programu podpory prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti Pardubice nakoupily celkem 1800 vest s logem města, díky nimž budou děti na procházkách dobře vidět. V plánu je nákup vestiček i v dalších letech, postupně by tak tento bezpečnostní prvek měly mít v městských školkách pro všechny děti. Vestičky předával náměstek primátora Jakub Rychtecký s předsedou Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality Jiřím Chmelíkem.

město - letecký

Město opět přiděluje dotace do sociálních služeb mezi prvními

1.3.2018

Pardubice letos rozdělí dotace do sociálních a zdravotních služeb mezi prvními v republice. Částka navíc dosahuje historického maxima. Radní a zastupitelé města rozhodli o podpoře 88 projektů ve výši přes 18 milionů korun vyčleněných z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti.

Ilustrační foto lesy

Lesy jsou pro město přínosem

1.3.2018

Městské lesy přinášejí svému majiteli dvojí užitek. Jsou přínosem pro městskou pokladnu, větší význam má ale pro obyvatele Pardubic jejich rekreační potenciál. Město vlastní 463 hektarů lesů a v posledních letech vedle klasické péče o ně systematicky investuje i do úpravy lesních porostů tak, aby je lidé mohli lépe využívat k odpočinku a relaxaci.

Bobr

Studie prověří možnosti rekonstrukce objektu Bobr

28.2.2018

Pardubice pracují na proměně objektu Bobr nacházejícího se v městském lesoparku na Dukle. Radnice vybrala zpracovatele architektonické studie, společnost mixage s.r.o., jejímž úkolem nyní bude vypracovat návrh na revitalizaci tohoto dnes již značně zchátralého areálu. Ten by mohl nově fungovat jako centrum japonského sportu.

Radnice ilustrační foto

Plán investičních akcí je schválen

23.2.2018

Pardubice mají od včerejšího dne schválen aktualizovaný seznam investičních akcí do roku 2025. Seznam čítá celkem 41 položek, přičemž 21 plánovaných investic se týká dopravy, na některé projekty přitom město bude čerpat finance z úvěrového rámce. Tento rámec ve výši jedné miliardy korun mají Pardubice od května loňského roku otevřený u Komerční banky, využit bude například na financování pětadvacetimetrového bazénu či revitalizace letního stadionu.

Logo ITI

Modernizace škol s podporou EU může začít

19.2.2018

Město vybralo většinu firem, které zrealizují projekty modernizace a nového vybavení 53 odborných učeben a kabinetů na osmi základních školách. K projektu zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání se v rámci integrované územní investice (ITI) přihlásilo čtrnáct ze 17ti pardubických základních škol.

ZŠ Svítkov

Pardubice plánují rozšířit kapacitu svítkovských škol

16.2.2018

Jak mateřská, tak základní škola ve Svítkově by mohla navýšit svou kapacitu. V případě MŠ Doubek by došlo k rozšíření o jednu třídu, ZŠ Svítkov by pro změnu mohla díky přístavbě přijmout až o devadesát žáků více. O obou záměrech budou zastupitelé jednat na svém únorovém zasedání, které se koná příští čtvrtek.

vyšetření nohy

Město investuje do zdraví pardubických dětí

15.2.2018

Pardubice již několik let podporují program zrakové prevence dětí v předškolním věku. Nyní zařadí do „svého portfolia“ preventivní péče o pardubické děti také včasnou diagnostiku vad dětských nohou. Hamzova léčebna pro děti a dospělé v Luži, s níž bude město na projektu Zdravá dětská noha spolupracovat, má s diagnostikou dětského chodidla přímo ve školních zařízeních již tříletou zkušenost. Výsledky jejich ojedinělého projektu ukazují, že minimálně třetina dětí v předškolním věku má funkční vadu, která, pokud není včas řešena, může v dalších letech vést k vážným zdravotním problémům.

cyklo3

Město zlevní cyklověž, dráhy svým klientům doplatí zbytek

14.2.2018

Město chce snížit poplatek za parkování kol v cyklověži u nádraží ze současných deseti korun na pět. Kromě toho připravuje podpis smlouvy s Českými drahami, které svým klientům poskytnou slevu dalších pět korun. V nadcházející cyklistické sezoně by tak držitelé In karty Českých drah mohli kola parkovat v cyklověži zdarma.

1 58 59 60 61 62 63 64 72 143 213 284