Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

znak v dlažbě 2

Zastupitelé budou jednat o prodeji Hůrek

5.9.2016

Rada města dnes schválila kupní smlouvu na část areálu Hůrka společnosti Pernštejn City, která chce plochu 46.000 m2 využít k výstavbě bytů. Konečné slovo bude mít zastupitelstvo města, které před časem schválilo záměr pozemky pro stavbu nových bytů prodat.

malebne_pardubice1.jpg

Pardubice mohou díky schválení Strategického rámce MAP čerpat dotace pro oblast vzdělávání

2.9.2016

Město může od této chvíle čerpat evropské dotace, a to díky schválení takzvaného Strategického rámce Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání (MAP). Získané peníze by měly napomoci rozvoji dostupného vzdělání dětí nejen na pardubických školách, ale také v rámci dalších obcí na Pardubicku. Cílem MAP navíc je zvýšit kvalitu výuky v mateřských a základních školách tím, že bude podpořena spolupráce škol a ostatních aktérů ve vzdělávání.

DED 3

Příští víkend bude patřit památkám

2.9.2016

Již příští neděli (11. září) se, v rámci dalšího ročníku Dnů evropského dědictví (EHD), otevřou na dvě desítky pardubických památek. Milovníci pardubické historie mohou již po čtrnácté navštívit historické objekty, z nichž některé se otevírají pouze výjimečně, jiné letos vůbec poprvé. Připraveny jsou i komentované prohlídky, přednášky či tvořivé dílny, kola k zapůjčení a soutěž s vůní kávy.

zápisy ZŠ 3

Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

31.8.2016

Zhruba 8400 žáků usedne 1. září do lavic 17 městských základních škol v Pardubicích. Poprvé se do školy s taškou na zádech zítra vydá na 1100 dětí, což je zhruba stejně, jako v loňském roce. Z devátých tříd v červnu přitom odešlo 750 dětí. Kapacita městských základních škol se tak postupně plní, od září bude vyčerpána z více než 90 procent.

Předávání cen bioodpad.jpg

Město ocenilo dalšího účastníka sběru bioodpadu

31.8.2016

Pardubice vyhlásily již 2500. účastníka projektu odděleného sběru bioodpadu. Stal se jím Petr Voldán z městské části Jesničánky. Cenu v podobě mobilního telefonu a poukazu na odběr 2500 kilogramů kompostu výherci předali Roman Slach z odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubic a výkonný ředitel divize odpadů Služeb města Pardubic Jiří Strouhal.

logo Pardubic

Pardubice jsou jako první aglomerace připravené čerpat evropské dotace

29.8.2016

Po více než dvou letech intenzivní práce byla ve čtvrtek schválena Strategie ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Pardubicím, které jsou jejím lídrem, se tak jako prvnímu městu v České republice podařilo získat souhlas všech pěti ministerstev, z jejichž operačních programů budou v následujících více než sedmi letech čerpat evropské dotace.

pardubice-logo-1c.jpg

Tiskárna ve Smilovce půjde k zemi

24.8.2016

Areál bývalých Východočeských tiskáren ve Smilově ulici, z níž se postupem let stalo útočiště pro bezdomovce a černá skládka, brzy z centra Pardubic zmizí. Opuštěný dům, který má nahradit zcela nová výstavba, bude zdemolován.

Něvský prospekt

Pardubický Perrot bude vystaven v Karlových Varech

24.8.2016

Jeden z nejcennějších obrazů, které má ve svém majetku město Pardubice, bude na podzim vystaven v Karlových Varech. Pohled na Velkou Něvu a nábřeží Admirality od Ferdinanda Victor Perrota bude součástí výstavy Tváře Ruska. Město obraz na výstavu ruského malířství 19. a počátku 20. století zapůjčí bezplatně, rozhodla rada města.

Deska_magistrát

Přibývá žádostí o návštěvu úředníka

23.8.2016

Úřednice pardubického magistrátu stále častěji vyjíždějí za klienty. Přibývá totiž lidí, kteří, s odkazem na špatný zdravotní stav, požadují návštěvu pracovnic agendy občanských průkazů. Ty je vyfotí, vyhotoví žádost o nový občanský průkaz a hotový doklad zase přivezou majiteli. Za sedm měsíců letošního roku už úřad takto vyřídil téměř tolik žádostí, jako za celý rok 2014. Službu ale nelze využít pro podání žádosti o nový cestovní pas. Žadateli o pas nepomůže ani datová schránka.

Radnice

Primátor: rekonstrukce Spravedlnosti musí ctít všechny formy mobility

23.8.2016

Město Pardubice hledá projektanta, který zpracuje dokumentaci rekonstrukci ulice Na Spravedlnosti v celé její délce, včetně řešení křižovatky s ulicí S.K. Neumana. Projektant musí najít takové dopravní řešení, které zklidní dopravu v této frekventované lokalitě. Zároveň musí vzít v úvahu i to, že jde o lokalitu, v níž by v budoucnu měly vznikat nové bytové domy.

1 57 58 59 60 61 62 63 64 128 191 254