Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

parkovací automat

Končí bezplatné parkování v době karantény

28.4.2020

Vláda ČR k dnešní půlnoci zrušila své usnesení, rušící přechodně, po dobu nouzového stavu, parkovací zóny ve městech a obcích. V Pardubicích se začne opět platit parkovné na místech k tomu vyhrazených v pondělí 4. května. Od tohoto data je nutno dodržovat pravidla regulující parkování. Jejich dodržování bude kontrolováno.

město - letecký

Zastupitelé se výjimečně sejdou v enteria areně

27.4.2020

Zastupitelé města Pardubic se po měsíční pauze dané šířením nového typu koronaviru tento týden znovu sejdou. Jednání se uskuteční tuto středu od 15 hodin, místo Společenského sálu radnice však představitelé města tentokrát naleznou zázemí k zasedání v prostorách pardubické enteria areny, do níž bude vstup umožněn pouze z východní strany od parkoviště.

Pietní akt Den vítězství_Zborovské náměstí

Oslavy Dne vítězství letos neproběhnou jako obvykle

27.4.2020

Řada akcí, které se měly v uskutečnit v první polovině roku, již byla v důsledku koronavirové pandemie a vládních nařízení zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Cílem opatření zavedených v rámci nouzového stavu je předejít shlukování většímu počtu osob, přičemž tato omezení ovlivní také oslavy 8. května, Dne vítězství připomínajícího oběti padlé během druhé světové války.

logo Pardubic

Zápisy do mateřinek se blíží, vyplňování žádostí již odstartovalo

23.4.2020

Radnice tento týden spustila elektronické vyplňování žádostí k zápisům do mateřských škol. Prostřednictvím aplikace dostupné na webu zapisyms.pardubice.eu je mohou rodiče či zákonní zástupci vyplňovat až do úterý 12. května, zápisy přitom odstartují o den dříve a potrvají do 15. května.

prstynky.jpg

Lidé se berou i v době koronavirové

22.4.2020

Zmírnění karanténních opatření, přijatých v souvislosti s bojem proti šíření nemoci Covid 19, vrátí o nadcházejícím víkendu svatebčany do obřadní síně pardubické radnice. Za přísných hygienických opatření tu během pátku a soboty vstoupí do manželství osm párů.

město - letecký

Rehabilitační centrum Lentilka a Ratolest obnovují svou péči

21.4.2020

Aktuální vývoj koronavirové pandemie s sebou v posledních dnech nese řadu rozvolňovacích opatření, včetně znovuotevření řady zdravotnických zařízení a organizací. V návaznosti na rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví tak opět zahajuje svůj provoz také pardubická Lentilka - integrační školka a rehabilitační centrum, která od zítřejšího dne obnovuje péči v oblasti fyzioterapie, logopedie, ergoterapie a péče rehabilitačního lékaře pro děti od narození do 18 let. Spolu s ní znovu zahajuje provoz ambulantní fyzioterapie pro akutní péči o děti a dospělé i další příspěvková organizace města Ratolest.

stanové město pro bezdomovce COVID 19

Lidé bez domova najdou ode dneška azyl ve stanovém městečku

20.4.2020

Stanové městečko pro lidi bez přístřeší je ode dneška v provozu. Vzniklo nedaleko železničního mostu přes řeku Labe u Rosic na louce mimo zástavbu. Město areál vybavilo pětadvaceti stany a hygienickým zázemím pro lidi bez domova a slouží jako noclehárna, případně jako místo, kde by ubytovaní měli trávit nařízenou karanténu.

Primátor rouška

Primátor: Odpusťme nájemné těm, co museli zavřít

17.4.2020

Zatímco většina lidí netrpělivě vyhlíží konec, nebo alespoň uvolnění omezení, která mají zpomalit šíření onemocnění Kovid 19, vedení města Pardubic myslí na to, co bude poté, až se život vrátí do „normálních“ kolejí. Chce pomoci svým podnikatelům, sportovním organizacím a spolkům, jejichž činnost byla v důsledku krizových opatření zastavena, nebo výrazně omezena, snadněji nastartovat.

Radnice

Radnice i obvody obnovují úřední hodiny

17.4.2020

Pardubický magistrát, na základě rozvolňování opatření spojených s koronavirovou pandemií, od pondělí 20. dubna obnovuje rozsah úředních hodin. Změny se týkají nejen provozu radnice, ale také úřadů jednotlivých městských obvodů, páteční dny přitom budou vyhrazeny seniorům.

Odbahnění Maťák

Odbahnění Maťáku vstoupilo do druhého poločasu

16.4.2020

S jarem začala v Pardubicích druhá etapa revitalizace Matičního jezera, které se poprvé za dobu své existence zbavuje letitých nánosů. Na jezeře opět pracuje sací bagr a plní již druhou várku odvodňovacích vaků sedimenty ze dna. Spolu s vaky naplněnými v loňském roce zpevňují erozí poškozené břehy Maťáku. Revitalizace celé vodní plochy bude hotova do konce listopadu.

1 3 4 5 6 7 8 9 67 132 198 263