Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

přípravy zahajovací ceremoniál.jpg

Zahájení Olympijského parku Pardubice nepokazí ani déšť a vítr

5.8.2016

Za každého počasí! Takové je heslo Olympijského parku Pardubice 2016, který začíná právě dnes. Zahajovací ceremoniál nepokazí ani déšť, ani mraky nebo vítr. Průvod vyjde za každého počasí, a to ve 20:16 hodin od fontánky na třídě Míru. Nemusíte se navíc bát, že by vám něco uniklo. Nečekejte u Zelené brány, v Tyršových sadech nebo v parku Na Špici, připojte se k nám hned na třídě Míru a buďte v centru dění. Masky totiž budou součástí celého průvodu a tanečnice budou tančit mezi lidmi. Díky režii Jany Burkiewiczové nebo scénografa Juraje Kuchárka, pardubických tanečních a pohybových skupin vás čeká jedinečný začátek celého Olympijského parku Pardubice 2016.

kruhy.jpg

Olympijský park Pardubice vypukne již zítra, a to zahajovacím ceremoniálem

4.8.2016

Přijďte si s námi do Olympijského parku Pardubice užít pravou brazilskou atmosféru. Tento mimořádný projekt odstartuje již zítra, 5. srpna, zahajovacím ceremoniálem, který začíná ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru. Hudba, exotika, barvy, ladné pohyby tanečnic, divoký rytmus samby, smích, hravost a podivné kolostroje… Pardubické Rio může začít.

dvoukola Tyflocentrum

Nenechte si v rámci Olympijského parku Pardubice ujít Veletrh sociálních služeb

2.8.2016

Součástí Olympijského parku Pardubice 2016, který vypukne již tento pátek 5. srpna, budou nejen různé sportovní disciplíny, exhibice či turnaje a kulturní akce. Ve středu 10. srpna byste si neměli nechat ujít ani Veletrh sociálních služeb aneb Žijeme v pestrém světě, který se bude konat od 11 do 17 hodin v areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů.

Ratolest

Přeměna jeslí pomůže rozpočtu města i rodin

2.8.2016

Od září nebudou součástí pardubické Ratolesti jesle, ale dvě dětské skupiny. Transformací jeslí ušetří městský rozpočet za dva roky 5,5 milionu korun. Uspoří i rodiny dětí, které zařízení navštěvují. Měsíčně zaplatí za dítě 1500 korun, tedy o 700 korun méně než dosud.

erno-kostala-2.jpg

Do Olympijského parku Pardubice se zapojily také mateřské školy

2.8.2016

Ještě před koncem školního roku si mohly svou malou olympiádu vyzkoušet i děti pardubických mateřských škol. Tato akce měla jasný cíl – ukázat dětem, že i sport může být zábavný a že volný čas se dá trávit i jinak, než vysedáváním u televizí, počítačů a chytrých telefonů. Děti navíc mají díky podobným akcím možnost zjistit, že sportování je přirozená součást života a že možností, jak sportovat, je celá řada!

pardubice-logo-1c.jpg

Novou hlavní architektkou je Z. Kavalírová

1.8.2016

Odbor hlavního architekta pardubického magistrátu vede ode dneška ing. arch. Zuzana Kavalírová. Absolventka Fakulty architektury ČVUT Praha přišla do Pardubic z magistrátu v Hradci Králové, kde pracovala v odboru hlavního architekta na úseku architektury a regulace.

opp souhrn

Olympijský park Pardubice 2016 už se blíží. Do zahajovacího ceremoniálu zbývá pouhý týden, tak si to celé shrňme.

29.7.2016

Zahajovací ceremoniál odstartuje ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru, odkud se průvod za doprovodu tanečnic a kolostrojů vydá k Zelené bráně, Tyršovým sadům a svou cestu zakončí v parku Na Špici. Kromě průvodu se však můžete těšit také na známá jména. Svou účast na zahajovacím ceremoniálu již potvrdila řada významných sportovních osobností.

vláček turist

Návštěvníci Olympijského parku Pardubice 2016 budou moci využít kyvadlovou dopravu i speciální noční spoje

29.7.2016

Olympijský park Pardubice 2016 startuje přesně za týden. V době konání této mimořádné akce budou zavedeny speciální linky městské hromadné dopravy, zvláštní spoj u Českých drah a do centra dění se budete moci svézt kyvadlovou dopravou nebo vláčkem. Pro ty, co se chystají do Pardubic autem, pak budou připravena dvě záchytná parkoviště.

Radnice

Město podpoří projekty připomínající historii

28.7.2016

Radní města rozhodli v tomto týdnu o vyhlášení tematického grantu, jehož prostřednictvím mohou fyzické i právnické osoby čerpat podporu pro své projekty zabývající se pamětí místa a historií města Pardubic. V rámci Programu podpory kultury je na tento grant vyčleněno 248 tisíc korun. Stejnou částku jsou Pardubice připraveny poskytnout i uskupením věnujícím se kulturní činnosti mládeže na nákup potřebného vybavení.

1 56 57 58 59 60 61 62 63 126 188 250