Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Průkazka pro klienty

Senior taxi poprvé vyjede v červnu

26.4.2018

Cestování po Pardubicích bude pro seniory a handicapované snazší. Město na základě koncesního výběrového řízení již vybralo dodavatele na provoz služby Senior taxi, s nejnižší nabídkovou cenou za jednu jízdu se jím stala společnost DICONT TRADE s.r.o ve městě známá také pod značkou Vi3. Speciálně označený vůz uzpůsobený i přepravě vozíčkářů do městských ulic vyjede poprvé 1. června, speciální průkazy pro využití této služby začne město vydávat 2. května.

logo Pardubic

Město stále bojuje o pozemky na Červeňáku

25.4.2018

Pardubice opět žádají Ministerstvo obrany o bezúplatný převod pozemků v lokalitě Červeňák. Ministerstvo totiž žádost městu vždy vrátilo s tím, že je potřeba ji upřesnit či doplnit. Pardubice přitom svou žádost o pozemky v území bývalého vojenského cvičiště na ministerstvo zaslaly již šestkrát, poprvé ještě za minulého vedení. Sedmá verze je doplněna o využití pozemků nacházejících se v tomto území.

DUKLA SPORTOVNÍ - představení projektu

DUKLA SPORTOVNÍ svazy nadchla

25.4.2018

Pardubice připravují výstavbu nejkomplexnějšího sportovního areálu v České republice. Vzhledem k velikosti, celostátnímu i mezinárodnímu významu budoucí DUKLY SPORTOVNÍ by město rádo navázalo finanční spolupráci také se státem, pomoci má i Memorandum o vzájemné spolupráci, které Pardubice mají již podepsané s Českým atletickým svazem. Včera navíc byli s projektem podrobně seznámeni také předsedové Českého olympijského výboru, České unie sportu a zástupci osmi nejvýznamnějších sportovních svazů.

Terminál B - návrh

Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

23.4.2018

Město by brzy mohlo vlastnit pozemky potřebné pro výstavbu terminálu B. V současné době je část plochy ve vlastnictví společnosti EUROBIT REAL a.s., další část pozemků pro změnu patří soukromým vlastníkům či Správě železniční dopravní cesty a společnosti České dráhy, a.s. O tom, zda budou prodej a odkup pozemků schváleny, rozhodne Zastupitelstvo města Pardubic ve čtvrtek 26. dubna.

To jsou Pardubice 1/2018

Jarní vydání časopisu To jsou Pardubice čeká na vás

19.4.2018

Radnice připravila další vydání časopisu To jsou Pardubice, jehož jarní číslo přináší další zajímavosti (nejen) z našeho města.

most Červeňák

Veřejnému projednávání dominovala propojka

19.4.2018

Včerejší odpoledne ve Společenském sále radnice patřilo veřejnému projednávání XIX. změn Územního plánu města Pardubic. V rámci diskuze všech zúčastněných zazněly různé názory a připomínky. Veřejnost má navíc možnost se ke změnám vyjádřit, a to do středy 25. dubna.

Radnice

Město bude regulovat výstavbu ve Svítkově

19.4.2018

Pardubice připravily soubor regulačních zásad, které mají korigovat podobu nově vznikající zástavby Svítkov – západ. Cílem města je, aby tato sídelní část získala architektonickou identitu a působila jednotně a bez výstředností. Regulační prvky řeší například polohu domu či jeho vzdálenost od sousedních pozemků, do návrhu vzhledu stavby samotné však nijak výrazně nezasahují.

radnice_ilustracni_foto

Pardubická radnice spouští informační linku

19.4.2018

Pardubická radnice spouští od května vlastní informační call centrum. Operátorky provedou občana nečekanými situacemi a pomohou mu s orientací v úředních záležitostech.

Certifikát

Pardubicko – Perníkové srdce Čech již má svůj certifikát

19.4.2018

Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech získal certifikát Českého systému kvality služeb a zařadil se tak mezi více jak 500 certifikovaných organizací v České republice. Spolku se navíc díky certifikátu otevírá řada možností, například rozšíření spolupráce mezi jeho stávajícími i budoucími členy či podpora státu.

Křivkův memoriál

Křivkův memoriál ovlivní dopravu ve městě

18.4.2018

Ve čtvrtek 26. dubna ožije centrum města Memoriálem Josefa Křivky. Již 41. první ročník tohoto cyklistického závodu s sebou přinese mírná dopravní omezení, která potrvají od 16:30 hodin zhruba do deváté hodiny večerní.

1 56 57 58 59 60 61 62 72 144 215 286