Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pernštýňák letecky

První výzvy pro integrované projekty ITI jsou vyhlášeny

4.10.2016

Město Pardubice, jako nositel ITI Hradecko-pardubické aglomerace, vyhlásilo první tři výzvy pro předkládání integrovaných projektů. O finanční podporu se mohou hlásit zájemci s projekty zaměřenými na výstavbu dopravních terminálů, nákupy ekologických vozidel pro veřejnou hromadnou dopravu nebo rekonstrukci a vybavení paměťových institucí.

namestek-primatora-rychtecky-v-pardubicke-nemocnici_s-generalnim-reditelem-gottvaldem-jeho-namestkem-ningerem-a-primarem-urologie-hafudou-u-noveho-ultrazvuku.jpg

Město podpořilo dotacemi nemocnici a LDN v Rybitví

27.9.2016

Pardubická nemocnice a Léčebna dlouhodobě nemocných v Rybitví si díky městské dotaci pořídí novou přístrojovou techniku či sanitní vůz. Zastupitelé města rozhodli o podpoře těchto zdravotnických zařízení Pardubického kraje částkou ve výši 4 850 000 korun.

MŠ Duha Popkovice

V Popkovicích půjdou předškoláci do „nového“

23.9.2016

V mateřské škole v Popkovicích skončila další etapa modernizace. Po loňské přestavbě školní kuchyně, do níž město investovalo téměř čtyři miliony korun (s DPH), prošla budova během letošního léta rekonstrukcí za více než sedm milionů korun (s DPH). V pondělí 3. října přivítá, po čtyřech měsících, novotou vonící vila opět „své“ děti.

OPP vyhodnocení.jpg

Olympijský park Pardubice v číslech

21.9.2016

97 sportovních oddílů, 65 prezentovaných sportů, přes 40 sportovních ukázek, prezentací, exhibic a autogramiád… Takový byl průběh Olympijského parku Pardubice 2016, který dokázal přilákat stovky tisíc návštěvníků z Pardubic i okolí.

předání daru.jpg

Turnaj osobností pomůže dobré věci

20.9.2016

Dobrovolník z Olympijského parku Pardubice 2016 Ondřej Mach dnes dorazil na pardubickou radnici, kde si převzal šek na 10 000 korun. Na tuto částku se složili členové týmů v rámci Turnaje osobností, partnerů a médií, který se uskutečnil poslední den konání OPP 2016. Zúčastnili se jej jak představitelé měst Pardubic a Hradce Králové, tak zástupci Pardubického kraje, médií a Univerzity Pardubice.

Ilustrační foto_Hradecko_pardubická aglomerace

Aglomerace má připravené výzvy za téměř jeden a půl miliardy

20.9.2016

Řídící výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace minulý týden schválil vypsání výzev za 1,24 miliardy korun z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a také první výzvu z Operačního programu Doprava (OPD). První projekty dostanou příležitost uspět už 3. října.

MS.jpg

Letošní ročník Podzimních městských slavností nadchne svou rozmanitostí a dynamikou

16.9.2016

Akce plná lákadel začíná ve čtvrtek 6. října, vrcholí v neděli 9. října 2016 a naplní takřka celé město. Řeč je o dalším ročníku Podzimních městských slavností. Organizátoři jim letos vdechli nový elán. Vedle tradičních činností se představí i neotřelí umělci a nové atrakce. Každý den bude nabitý od ranních do pozdních hodin, program uspokojí a vtáhne diváky napříč generacemi. Vrcholem pak bude sobotní Velká ohňostrojová show na zámeckém rondelu.

destinačka.jpg

Pardubice založí destinační společnost

16.9.2016

Turistická oblast (TO) Pardubicko bude mít od nového roku svou destinační společnost. Zástupci města Pardubic se včera sešli se členy Místních akčních skupin (MAS), aby společně projednali otázku organizačního uspořádání v rámci rozvoje Turistické oblasti Pardubicko. Ta by měla napomoci lepší koordinaci aktivit na podporu marketingu a cestovního ruchu a stanovit postupy pro lepší vzájemnou spolupráci MAS a města.

hasici-hostovice-2.jpg

Hostovice budou mít novou cisternu

13.9.2016

Pardubice získaly v rámci Integrovaného regionálního operačního programu dotaci na nákup cisterny pro jednotku sboru dobrovolných hasičů v Hostovicích. Jednotka je v rámci IZS zahrnuta do plánu plošného pokrytí kraje a její členové se v pravidelných cyklech podrobují doškolování a odborným zkouškám. Velkokapacitní cisterna vyjde na přibližně 7 milionů korun, 85 procent nákladů však pokryjí peníze z evropských dotací.

zavodu-miru-4.jpg

Sídliště Závodu míru čeká revitalizace, i bez dotací

8.9.2016

Pardubické sídliště Závodu míru se po letech dočká revitalizace veřejných prostranství. Město a městský obvod začnou s jejich obnovou i přesto, že ani letos neuspěly se žádostí o státní dotaci. První etapa prací přijde na zhruba 13 milionů korun (s DPH), financovat ji bude město a městský obvod Pardubice I. V těchto dnech bylo zahájeno zadávací řízení na dodavatele stavby, práce by mohly začít ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

1 56 57 58 59 60 61 62 64 128 191 254