Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

město - letecký

Město zveřejnilo návrh nového územního plánu

18.5.2018

Na městském webu je od dnešního dne k nahlédnutí návrh nového Územního plánu (ÚP) města Pardubic. Veřejnost se tak může seznámit s podobou dokumentu, kterým se bude v dalších letech řídit územní rozvoj našeho města. Veřejné projednání návrhu se uskuteční ve středu 27. června, a to od 16:00 hodin v Kulturním domě Hronovická.

fontána

Fontáně kvetoucí stromy nesvědčí

14.5.2018

Rozkvetlá příroda nesvědčí alergikům, ale ani fontánám a kašnám. Městský obvod Pardubice I byl kvůli akátům, jejichž květy ucpávají filtry i čerpadla fontány na třídě Míru, nucen její provoz zastavit. V období kvetení stromů totiž není možné zajistit správný chod fontány, jelikož dochází k zanesení celého uzavřeného systému fontány.

Matiční

Město hledá firmu na odbahnění Maťáku

14.5.2018

Město Pardubice hledá prostřednictvím veřejné soutěže firmu, která podle již připravené projektové dokumentace odstraní letité nánosy ze dna Matičního jezera. Zájemci mohou své nabídky podávat do 30. května. Celkem má revitalizace vodní plochy v centru města přijít zhruba na 21 milionů korun, až 17 milionů by přitom mohla pokrýt dotace, o kterou město žádá stát.

hasici-hostovice-2.jpg

Dotace pro prevenci i dobrovolné hasiče

14.5.2018

Prevence kriminality, rizikového chování či finanční pomoc sborům dobrovolných hasičů. Přesně na takové účely město uvolnilo dotaci z Programu prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti, která dosahuje výše 1,2 milionu korun. Pardubice tak z městského rozpočtu podpořily celkem čtyřiadvacet projektů, přičemž osmnáct z nich je zaměřeno na prevenci požární ochrany.

radnice zlatá

Nejvstřícnější radnicí v kraji je pardubická

11.5.2018

Dostupnost služeb a transparentnost úřadu vynesly pardubickému magistrátu první místo v anketě ministerstva vnitra o nejpřívětivější úřad v Pardubickém kraji. Průzkum mezi obcemi s rozšířenou působností se konal letos potřetí, loni Pardubice skončily druhé.

Okolí Domu hudby

Město plánuje přeměnu okolí Domu hudby

10.5.2018

Bezpečnější, komfortnější a s větším množstvím parkovacích míst. Taková by měla být budoucí podoba okolí pardubického Domu hudby. Město má již vypracovanou koncepční studii, jejíž součástí je jednak zhodnocení současného stavu, jednak možné využití veřejného prostoru či úpravy týkající se parkování, odstavování kol, osvětlení nebo zeleně.

Sportovní_park_Pardubice

Park Na Špici se i letos v srpnu promění v jedno velké sportoviště

2.5.2018

Na devět dnů se oblíbený park v centru města znovu stane Sportovním parkem Pardubice, kde budou mít malí i dospělí od rána do večera možnost se protáhnout a vyzkoušet si všelijaké sporty – i takové, o nichž dosud jen slyšeli. Ti, kteří jednu z nejnavštěvovanějších akcí města chtějí navštívit i letos, si mohou už nyní v kalendáři poznačit termín 11. až 19. srpna. Sportovní program bude po oba víkendy doplněn o oblíbené festivaly, kulturní nabídka letos obohatí i všední dny.

město - letecký

Město bude čerpat inspiraci v Anglii a Španělsku

30.4.2018

Pardubice uspěly mezi desítkami evropských měst a mohou se zapojit do projektu, který jim pomůže při hledání řešení v oblasti digitálního a kreativního průmyslu. Hlavou projektu ReBoot (TechRevolution) je anglické město Barnsley, které si za nejbližší partnery vybralo španělské Vilanova i la Geltru a právě Pardubice.

Radnice

Projekt stavby terminálu B může odstartovat

30.4.2018

Dubnové jednání Zastupitelstva města Pardubic se stalo klíčovým pro terminál B. Díky schválení záměru o majetkovém vyrovnání se společností EUROBIT REAL s.r.o. vlastnící část pozemků, na nichž se má budoucí terminál B nacházet, může město začít s přípravou projektu stavby.

Logo ITI

K bezpečnější dopravě mají městu pomoci miliony z EU

27.4.2018

Pardubice zpracovaly akční plán všech projektů Statutárního města Pardubice, naplňujících parametr udržitelné městské mobility. Na tyto projekty v celkové hodnotě více než 600 milionů korun chce čerpat evropské dotace prostřednictvím integrované územní investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace.

1 55 56 57 58 59 60 61 72 144 215 286