Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Cyklo 2

Husova ulice je pro cyklisty bezpečnější

14.10.2014

Pardubice coby hlavní město cyklistů pokračují v rozšiřování infrastruktury pro kolaře. V Husově ulici v minulém týdnu vznikly cyklopiktokoridory, které mají přispět ke zklidnění dopravy a upozornit řidiče, že zde může potkat cyklisty.

pardubice-1.jpg

Přijďte říci své k rozvoji Dukly

10.10.2014

Město chce v dohledné době změnit tvář dvou atraktivních lokalit v pardubickém sídlišti Dukla. Připravuje koncepci rozvoje lesoparku na Dukle a areálu Městského atletického stadionu. Chce znát nejen názor odborníků, ale také obyvatel města, proto pořádá v úterý 14. října veřejná setkání k oběma projektům.

Městská policie logo

Pardubice vytvoří mapu kriminality

9.10.2014

V Pardubicích začne vznikat unikátní mapa, z níž bude možno vyčíst, jak jsou na tom jednotlivé lokality z hlediska kriminality. Spolupracovat na ní budou městská a republiková policie, kterým mapa pomůže lépe koordinovat součinnost obou bezpečnostních složek a zajistit tak větší bezpečnost v ulicích Pardubic.

Ocenění nejlepších studentů

Město ocenilo nejúspěšnější studenty a žáky

9.10.2014

Město ocenilo žáky základních škol a středoškoláky, kteří v uplynulém školním roce dosáhli vynikajících studijních úspěchů, zejména reprezentovali Pardubice na krajských, národních i mezinárodních soutěžích a olympiádách. Středoškoláky ocenilo již po patnácté, žáky základních škol a víceletých gymnázií po šesté.

kone.jpg

Vrcholí přípravy na Velkou pardubickou

8.10.2014

V Pardubicích vrcholí přípravy na dostihový svátek, tradiční Velkou pardubickou. Plné ruce práce mají nejen organizátoři z Dostihového spolku, ale také organizátoři Městských slavností, jejichž kulturní část začíná ve čtvrtek 9. října. Na dostihy se připravuje i městská policie. Ta vzhledem ke komplikované dopravní situaci ve městě radí návštěvníkům Velké pardubické, aby se na dostihy, pokud mohou, vydali hromadnou dopravou.

dopravní hřiště

Evropské dotace mění pardubický lesopark

6.10.2014

Lesopark na Dukle by se v krátké době měl změnit k nepoznání. Město chce na jeho revitalizaci využít prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Prvním projektem bylo dovybavení dětského dopravního hřiště a tím zvýšení jeho atraktivity a funkčnosti. O tom, jak by se měl lesopark v průběhu příštího roku změnit, se bude diskutovat 14. října v ZŠ Josefa Ressela.

Velká pardubická

Město má novou trofej pro vítěze Velké pardubické

2.10.2014

Mnoho let dávaly Pardubice vítězi Velké pardubické asi půlmetrový pohár. Letos to však bude jiné. Podle návrhu architekta Milana Košaře vznikla letos nová, netradiční cena ze skla a přírodního kamene.

škola Závodu míru po rekonstrukci

Děti ve škole na Závodu míru se učí dotykem

1.10.2014

Digitální třídu vybavenou nejmodernějšími technologiemi, tedy dotykovou obrazovkou a tablety, převzala dnes základní škola Závodu míru v Pardubicích. Zapojila se do projektu Škola dotykem, který zkoumá vlivy a přínosy dotykových technologií ve výuce. Učebnu v hodnotě zhruba milion korun získala škola zdarma.

Dětský parlament

Politici diskutovali s Dětským parlamentem

1.10.2014

Palbě otázek čelilo vedení pardubické radnice při setkání s Dětským parlamentem. Děti si ze setkání odnesly mnoho nových informací, politici pak představu, jak by některé městské záležitosti řešila mladá generace.

Městská policie logo

Slovo lhostejnost strážník Kamaryt nezná

30.9.2014

Duchapřítomnost, profesionalita a rozhodnost, to jsou slova, která zcela jistě vystihují strážníka pardubické městské policie Lukáše Kamaryta. Ten koncem srpna jako první podal seniorovi, který zkolaboval na vlakovém nádraží, první pomoc. Za jeho úsilí ho ocenila primátorka města i ředitel Městské policie Pardubice.

1 2 3 4 5 6 7 8 12 17 22