Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Nové hřiště ZŠ Štefánikova

Hřiště u ZŠ Štefánikova se proměnilo v moderní sportoviště

3.11.2021

I malý prostor může projít velkou proměnou. Tak se by se dala popsat rekonstrukce sportoviště při ZŠ Štefánikova, která vytvořila z původního hřiště moderní multifunkční sportovní areál. Opotřebené a nevyhovující asfaltové povrchy nahradily nové, v okolí hřiště byla položena nová zámková dlažba a doplněn byl také mobiliář včetně sportovních pomůcek.

Kyjevská

Nový pilíř nadjezdu je hotov

2.11.2021

Rekonstrukce nadjezdu u pardubické nemocnice se posunula za bod zlomu. Stavbaři právě dokončují stavbu pilíře, který byl natolik poškozen, že musel být nahrazen novým. Po třech týdnech bude možno položit desku a práce na rekonstruovaném mostě půjdou do finále. Hotovy by měly být podle aktualizovaného harmonogramu v dubnu příštího roku.

soud kladivo

Milostivé léto a s ním i šance na život bez dluhů je tu!

1.11.2021

Pardubičtí zastupitelé se připojili k celorepublikové akci Milostivé léto a prostřednictvím městských a příspěvkových organizací aktivně vyzývají k uhrazení původního dluhu bez navýšené částky o poplatky a úroky.

Myší díra

„Myší díra" je po úpravách opět průchozí

1.11.2021

Chodci se opět mohou vydat podchodem ve Sladkovského ulici. Takzvaná "Myší díra" byla v souvislosti s Modernizací železničního uzlu Pardubice několik měsíců uzavřena, za tu dobu Správa železnic nad podchodem vybudovala novou vlakovou zastávku a následně uvedla podchod do původního stavu.

elektromobilita

Sociální služby získaly dotaci, vymění stará auta za elektromobily

1.11.2021

Sociální služby města Pardubic obmění svůj vozový park. V příštím roce nakoupí 14 elektromobilů pro potřeby pečovatelské služby a denního stacionáře. Malá čistě elektrická vozidla nahradí nejstarší ze stávajících automobilů, které jsou v provozu v průměru zhruba 10 let.

Pozvánka vznik ČSR

Republika slaví 103. narozeniny

27.10.2021

Ve čtvrtek 28. října uplyne 103 let od vzniku samostatného Československa. Město Pardubice vás srdečně zve na společnou oslavu tohoto významného státního svátku. Uskuteční se od 10:00 na náměstí Čs. legií u pomníku prvního československého prezidenta T.G. Masaryka.

Letní stadion vizuál 1

Letní stadion bude revitalizován včas, slibuje dodavatel

27.10.2021

Představitelé společnosti PORR potvrdili Zastupitelstvu města Pardubic, že revitalizace letního stadionu, kterou firma zahájila v dubnu letošního roku, bude hotova ve smluveném termínu, tedy v lednu 2023. Ani cena, za níž se PORR zavázal stadion přestavět, se nemění.

Slavnostní otevření Památníku Zámeček

Památník Zámeček už vyhlíží své první návštěvníky

26.10.2021

Po zhruba jednom a půl roce prací spojených s modernizací Památníku Zámeček, národní kulturní památky připomínající oběti heydrichiády, se areál od dnešního dne opět otevírá veřejnosti. Rekonstrukce památníku zahrnovala nejen vybudování zcela nového podzemního objektu, ale také kompletní vybavení expozice a celého prostoru spolu s úpravou okolí.

Den mexické kuchyně

Děti ze ZŠ Erno Košťála si užily den s mexickou velvyslankyní

22.10.2021

Středeční den v základní škole Erno Košťála patřil Mexiku, a to nejen programem, ale také nabídkou ve školní jídelně. U příležitosti návštěvy mexické velvyslankyně, Její Excelence Leonory Ruedy, která tento týden zavítala do krajského města a také na radnici, se škola zapojila do akce nazvané Den mexické kuchyně v českých školních jídelnách a připravila speciality v mexickém duchu.

Zákaz vjezdu 2

Pozor na víkendové uzavírky

20.10.2021

Následující dva víkendy zkomplikují dopravu v Pardubicích uzavírky na dvou významných komunikacích. Uzavřena bude část ulic S. K. Neumana a Kpt. Jaroše.

1 2 3 4 5 6 7 8 74 147 219 292