Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

stavba lávky Rosice2

V Rosicích roste lávka pro pěší a cyklisty

7.5.2020

V tomto týdnu začala na Labi, vedle rosického mostu, stavba lávky pro pěší a cyklisty. Má zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy na velmi frekventovaném mostě s jednosměrným provozem. Stavba potrvá osm měsíců a město Pardubice za ni zaplatí přes 40 milionů korun. Téměř 35 milionů získá na tuto investici z evropských fondů a ze státního rozpočtu.

logo Pardubic

Pardubice uvažují o otevření mateřinek spolu s prvním stupněm základních škol

6.5.2020

Mateřské školy zřizované městem by se mohly předškolákům opět otevřít v pondělí 25. května. S otázkami, jaký režim by byl v případě obnovení provozu mateřinek vyhovující či jaká by měla být kapacita jednotlivých tříd a provozní doba školek, se radnice před svým definitivním rozhodnutím obrátila na rodiče, a to prostřednictvím dotazníkového šetření.

plastika Zámeček

Stavbaře na Zámečku „předběhl“ restaurátor

6.5.2020

V době, kdy si svět připomíná 75. výročí ukončení nejhrůznějšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, druhé světové války, panuje v pardubickém Památníku Zámeček pracovní ruch. Místo, kde bylo během heydrichiády v roce 1942 popraveno 194 českých vlastenců, prochází rekonstrukcí, na jejímž konci bude nejen důstojné pietní místo, ale také památník jako memento pro další generace.

nemocnice hl vchod

Na pohotovost do pardubické nemocnice

5.5.2020

Od května se změnilo místo, kam se mohou obracet nemocní pro lékařskou pomoc mimo ordinační hodiny svých praktických lékařů. Poté, co s dubnem ukončila činnost Lékařská pohotovost pro dospělé na Dubině zajišťují tuto službu, v rámci ústavních pohotovostních služeb, příslušná oddělení pardubické nemocnice.

Parkovací automat

Režim parkování u nádraží se mění

5.5.2020

Pardubice mění režim parkování u nádraží, na náměstí Jana Pernera. Rozšiřují také zóny placeného stání o některé ulice a plochy v centru města a snižují cenu zvýhodněného celodenního stání na parkovišti U Mlýnů.

Radnice ilustrační foto

Lentilka i Ratolest od příštího týdne zprovozní zbývající části

5.5.2020

Pardubičtí radní na svém včerejším jednání schválili obnovu provozu zbývající péče ve dvou příspěvkových organizacích města. Od pondělí 11. května tak bude opět otevřena integrační školka v Lentilce, v Ratolesti začnou pro změnu znovu fungovat dětské skupiny. Kapacita jednotlivých tříd bude omezena a celý provoz bude obnoven za přísných hygienických opatření.

EMK 2020 šály

Pardubice: Evropské město koní 2020

4.5.2020

Pardubice a koně k sobě patří odedávna. Letos se ale naše město pyšní titulem Evropské město koní, který si od roku 2016 předávají města sdružená v síti EURO EQUUS, tedy sídla s hlubokou dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní.

Senior taxi

Klienty Senior taxi čeká výměna průkazek

30.4.2020

Pardubičtí senioři se od května při využívání služeb Senior taxi prokazují novými průkazkami. Vyzvedávat si je mohou na odboru sociálních věcí s tím, že podmínky pro výměnu a vydání nových kartiček zůstávají stejné a nemění se ani pravidla při „cestování“ se Senior taxi.

logo Dynamo

Město bude o hokeji jednat s miliardářem Dědkem

30.4.2020

S květnem začnou finální jednání, která mají vést ke vstupu strategického partnera do HC Dynamo Pardubice. Podle rozhodnutí zastupitelstva města bude pracovní skupina, složená ze zástupců orgánů HC a tří nejsilnějších zastupitelských klubů, jednat o podmínkách vstupu již pouze s Petrem Dědkem.

Primátor rouška

Primátor: Navrhnu zastupitelům předřazení některých bodů

28.4.2020

Na základě dohody se svými náměstky bude primátor Martin Charvát na začátku zítřejšího jednání zastupitelstva navrhovat změnu pořadí projednávaných bodů. Jako první by tak měla být projednávána problematika společnosti East Bohemian Airport a.s. a jako druhý bod problematika HC Dynamo Pardubice (stabilizační opatření, exkluzivitu pro vyjednávání o vstupu do společnosti).

1 2 3 4 5 6 7 8 67 132 198 263