Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Sportovní park Pardubice

Město podpoří kluby zapojené do Sportovního parku Pardubice

3.10.2019

Sportovní park Pardubice se stal nedílnou součástí letních prázdnin v krajském městě. Díky účasti nejen klubů napříč všemi sportovními odvětvími dětem navíc každoročně nabízí od každého sportu něco, od těch bojových, přes vodní a míčové až po atletiku. Město proto i letos tyto kluby podpoří dotací, kterou rozdělí mezi celkem 45 subjektů.

znak v dlažbě 2

V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

2.10.2019

Přes dva týdny platí u pardubické Enteria areny v době konání nejrůznějších kulturních a sportovních akcí pozměněný parkovací systém. Motoristé již svá vozidla neodstaví podél ulic Sukova a Hradecká, vyhrazena jim naopak byla nová stání v ulicích Labská a U Stadionu, které během akcí v aréně fungovaly jako ulice jednosměrné. Po ověření systému v praxi zůstane ulice U Stadionu jednosměrná, do Labské se vrátí provoz v obou směrech.

logo Pardubic

Most v Rosicích nad Labem čeká rekonstrukce, uzavřen bude téměř dva měsíce

1.10.2019

Most spojující šestý a sedmý pardubický obvod, tedy Rosice nad Labem a Svítkov, bude až do konce prvního prosincového týdne tohoto roku zcela uzavřen. Stavbaře zde od 14. října čekají práce na opravě mostních uzávěr a konstrukce mostu, který je již ve špatném technickém stavu.

Náměstí

Obyvatelé Pardubic mohou během října žádat o dotace na obnovu památek

1.10.2019

Pardubice v roce 2020 opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy domů v historickém centru. Do začátku listopadu přijímá od majitelů plánujících opravu domů v památkové rezervaci dotazníky, které zároveň plní funkci žádosti o tyto dotace.

3500. účastník ve sběru bioodpadu

Počet účastníků ve sběru bioodpadu ve městě stále stoupá

25.9.2019

Zájem o biopopelnice v Pardubicích nepolevuje a počet hnědých nádob u rodinných domů na území Pardubic a v přilehlých obcích stále stoupá. Loni Pardubice zaznamenaly na 3000 domácností, které se zapojily do sběru biologicky rozložitelného odpadu. V rámci projektu, jenž byl spuštěn před více jak deseti lety, dnes město ocenilo dalšího jubilanta.

Dny evropského dědictví 2019

Den památek přilákal tisíce návštěvníků

23.9.2019

Osmnáctý ročník Dnů evropského dědictví (EHD) přilákal na pardubické pamětihodnosti během dvou dnů zhruba 5000 návštěvníků. V návštěvnosti stále vede pardubický zámek, který i přesto, že prochází rekonstrukcí, navštívilo přes tisíc návštěvníků. Za „skokana roku“ by mohla být označena pardubická radnice. Tu během jediného odpoledne navštívilo 420 lidí.

lokalita Červeňák

Červeňák má zůstat přírodní lokalitou

20.9.2019

Bývalé vojenské cvičiště Červeňák, které před nedávnem převedla armáda bezúplatně na město Pardubice, má být v budoucnu veřejně přístupnou přírodní lokalitou, sloužící k odpočinku obyvatelům Pardubic. Shodlo se na tom vedení města s představiteli Iniciativy Přírodní park Červeňák.

Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích

Pardubice chystají preventivní akci pro mladé řidiče

17.9.2019

Český statistický úřad v loňském roce zaznamenal téměř 105 tisíc nehod, přičemž za velkou část z nich mohou takzvaní mladí řidiči s nedostatečnými zkušenosti v silničním provozu. Proto se Pardubice ve spolupráci s dalšími subjekty rozhodly v říjnu uspořádat dvoudenní akci s názvem Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích, jejímž cílem je ukázat nejen mladým motoristům, jaká rizika je na silnicích mohou potkat a jak na ně případně reagovat.

Radnice

Domácí péči lze podpořit i na radnici

16.9.2019

Až do konce září mohou lidé podepisovat petici za záchranu domácí zdravotní péče, organizovanou Charitou. Podpisové archy jsou k dispozici i na podatelně pardubické radnice na Pernštýnském náměstí.

logo Pardubic

Město mění systém parkování u arény

11.9.2019

Pardubice v září změní systém parkování v okolí pardubické ČSOB Pojišťovna Arény. V době, kdy se v aréně konají sportovní nebo kulturní akce již nebude možné parkovat na Sukově třídě ani v Hradecké ulici.

1 2 3 4 5 6 7 8 12 15