Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

3500. účastník ve sběru bioodpadu

Počet účastníků ve sběru bioodpadu ve městě stále stoupá

25.9.2019

Zájem o biopopelnice v Pardubicích nepolevuje a počet hnědých nádob u rodinných domů na území Pardubic a v přilehlých obcích stále stoupá. Loni Pardubice zaznamenaly na 3000 domácností, které se zapojily do sběru biologicky rozložitelného odpadu. V rámci projektu, jenž byl spuštěn před více jak deseti lety, dnes město ocenilo dalšího jubilanta.

Dny evropského dědictví 2019

Den památek přilákal tisíce návštěvníků

23.9.2019

Osmnáctý ročník Dnů evropského dědictví (EHD) přilákal na pardubické pamětihodnosti během dvou dnů zhruba 5000 návštěvníků. V návštěvnosti stále vede pardubický zámek, který i přesto, že prochází rekonstrukcí, navštívilo přes tisíc návštěvníků. Za „skokana roku“ by mohla být označena pardubická radnice. Tu během jediného odpoledne navštívilo 420 lidí.

lokalita Červeňák

Červeňák má zůstat přírodní lokalitou

20.9.2019

Bývalé vojenské cvičiště Červeňák, které před nedávnem převedla armáda bezúplatně na město Pardubice, má být v budoucnu veřejně přístupnou přírodní lokalitou, sloužící k odpočinku obyvatelům Pardubic. Shodlo se na tom vedení města s představiteli Iniciativy Přírodní park Červeňák.

Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích

Pardubice chystají preventivní akci pro mladé řidiče

17.9.2019

Český statistický úřad v loňském roce zaznamenal téměř 105 tisíc nehod, přičemž za velkou část z nich mohou takzvaní mladí řidiči s nedostatečnými zkušenosti v silničním provozu. Proto se Pardubice ve spolupráci s dalšími subjekty rozhodly v říjnu uspořádat dvoudenní akci s názvem Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích, jejímž cílem je ukázat nejen mladým motoristům, jaká rizika je na silnicích mohou potkat a jak na ně případně reagovat.

Radnice

Domácí péči lze podpořit i na radnici

16.9.2019

Až do konce září mohou lidé podepisovat petici za záchranu domácí zdravotní péče, organizovanou Charitou. Podpisové archy jsou k dispozici i na podatelně pardubické radnice na Pernštýnském náměstí.

logo Pardubic

Město mění systém parkování u arény

11.9.2019

Pardubice v září změní systém parkování v okolí pardubické ČSOB Pojišťovna Arény. V době, kdy se v aréně konají sportovní nebo kulturní akce již nebude možné parkovat na Sukově třídě ani v Hradecké ulici.

Slavnostní otevření rekonstruované radnice

Práce na proměně radnice skončily, do kanceláří se již vrátila také samospráva

10.9.2019

Rekonstrukce pardubické radnice jsou u konce. Úředníci, kteří byli během oprav přesunuti do náhradních prostor, obývají své původní kanceláře již nějakou dobu, začátkem září se do opravené historické budovy navrátila také městská samospráva, která ji dnes spolu se zástupci zhotovitelských firem slavnostně otevřela.

Pernštýnské+Zelená brána

Zelená brána má být omítnutá a průjezdná

3.9.2019

Počátkem července zveřejnilo město anketu, v níž se ptalo obyvatel Pardubic, jak dál postupovat při plánované opravě Zelené brány. Po dvou měsících zná odpověď. Většina lidí, kteří se do ankety zapojili, by souhlasila s tím, aby byl bráně při opravě navrácen původní vzhled, tedy aby byla omítnuta, přejí si také, aby pod ní mohli projíždět cyklisté.

1. školní den 2019 - ZŠ Benešovo náměstí

Do školních lavic letos usedlo na tisíc prvňáčků

2.9.2019

Od dnešního dne se lavice základních škol, po dvouměsíčním odpočinku, opět zaplnily dětmi. V Pardubicích se pondělí 2. září stalo prvním školním dnem pro zhruba 1000 prvňáčků, stejně jako tomu bylo v předchozích letech. Hodně štěstí a školních úspěchů novým žákům popřáli také primátor města spolu se svými náměstky.

Dokončení rekonstrukce

MŠ na Artura Krause vstoupí do nového roku větší o jednu třídu

30.8.2019

Dokončeno, rozšířeno a připraveno na následující školní rok. Řemeslníci před koncem prázdnin zdárně završili práce spojené s rekonstrukcí přízemí budovy Základní školy a mateřské školy Artura Krause, která je určena dětem s handicapem a v září se tak předškolákům otevřou hned dvě třídy namísto jedné. Celkové náklady na úpravu objektu vyšly městský rozpočet na přibližně 383 tisíc korun včetně DPH, nová třída přitom umožní navýšit kapacitu školy až o deset dětí.

1 2 3 4 5 6 7 8 12 15