Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice-logo-1c.jpg

Získat nové doklady může být koncem roku komplikované

24.11.2015

Občané, kterým končí letos platnost osobních dokladů, by neměli nechávat návštěvu úřadu na poslední chvíli. Kvůli novele zákona týkajícího se této agendy, která začne platit od 1. ledna 2016, bude totiž od Vánoc, až do konce roku uzavřen úsek občanských průkazů a cestovních dokladů.

rodina

Pardubice chtějí mladé ve městě udržet i startovacím bydlením

20.11.2015

Pardubická radnice chce udržet a přivést nové mladé rodiny i jednotlivce ve městě. Zastupitelé včera proto jednohlasně odsouhlasili koncepci startovacího bydlení, podle které město ekonomicky aktivním lidem od 18 do 30 let nabídne zvýhodněné nájemné v bytech vlastněných městem po dobu čtyř let. Radnice tím reaguje na úbytek počtu obyvatel ve městě a také skutečnost, že populace dramaticky stárne.

jednání ITI

Strategie ITI schválena, aglomerace může usilovat o 6 miliard korun

20.11.2015

Řídící výbor ITI a následně zastupitelé Hradce Králové i Pardubic schválili Strategii ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Jedná se o další z kroků, který umožní získat tomuto území v následujících letech až 6 miliard korun, přičemž aktuálně vyjednané dotační prostředky představují cca 3,8 mld. Kč.

strom 5

V pondělí dorazí na Pernštýnské náměstí vánoční strom

20.11.2015

Přípravy na Vánoce jsou v Pardubicích v plném proudu. Pracovníci Služeb města Pardubic v těchto dnech instalují v ulicích města slavnostní výzdobu. Vánoční strom přivezou na Pernštýnské náměstí v pondělí, slavnostně se tento ústřední symbol vánočních svátků rozsvítí o první adventní neděli 29. listopadu v 16.15.

vlajky Fr a Rus

K francouzské vlajce přibyla na pardubické radnici i vlajka ruská

19.11.2015

Na pardubické radnici vlaje ode dneška kromě francouzské také vlajka ruská. K jejímu vyvěšení se vedení města rozhodlo ve chvíli, kdy bylo oficiálně potvrzeno, že za tragickou havárii ruského civilního letadla nad Sinajským poloostrovem může teroristy nastražený výbušný systém uvnitř letadla.

pardubice-logo-1c.jpg

Pardubice podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci s městem Vysoké Tatry

18.11.2015

Pardubice budou mnohem intenzivněji spolupracovat se slovenským spřáteleným městem Vysoké Tatry. Primátor Martin Charvát podepsal ve Starém Smokovci s primátorem Vysokých Tater Jánem Mokošem Memorandum, jehož cílem je mimo jiné prohloubení vztahů mezi samosprávami i obyvateli obou měst.

MHD_trolejbus_ilustrační foto

Cestování Pardubickem a Královéhradeckem může být jednodušší

16.11.2015

Pardubice a Hradec Králové si nechají zpracovat Studii harmonizace elektronického odbavování cestujících. Města by na jejím základě měla získat jednotný systém (případně dva vzájemně propojitelné systémy) odbavování cestujících, který by jim umožnil na jednu jízdenku cestovat vlakem, linkovým autobusem a městskou hromadnou dopravou v obou krajích.

Francouzská vlajka_Pray for Paris

Pardubice vyvěsily po krvavých atentátech v Paříži francouzskou vlajku

16.11.2015

Jako projev soustrasti a solidarity s obyvateli Paříže, respektive celé Francie, vyvěsilo dnes město Pardubice na základě podnětu primátora a následném rozhodnutí rady města francouzskou vlajku na budovu historické radnice na Pernštýnském náměstí.

Svítkovský les

Cesty ve Svítkovském lese budou čistší, přehlednější a bezpečnější

12.11.2015

Od pondělí 16. listopadu odstartuje čištění cest ve Svítkovském lese. Radnice se rozhodla upravit zelenou plochu z městského rozpočtu poté, co neuspěla se svým projektem na obnovu tohoto prostoru u Nadace Proměny. Lidé, kteří do lesa rádi chodí nebo jej třeba využívají jako zkratku k cestě do centra města, se tak dočkají většího komfortu.

Primátor Martin Charvát navštívil chemičku Synthesi

Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

10.11.2015

Martin Charvát, primátor města Pardubice, navštívil v minulých dnech společnost Synthesia, která spravuje největší pardubickou průmyslovou zónu. Při své návštěvě se seznámil nejen s ní, ale také s ochranou životního prostředí a investičním rozvojem nejvýznamnější pardubické chemičky.

1 2 3 4 5 6 7 8 15 21 28