Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

prstynky.jpg

Lidé se berou i v době koronavirové

22.4.2020

Zmírnění karanténních opatření, přijatých v souvislosti s bojem proti šíření nemoci Covid 19, vrátí o nadcházejícím víkendu svatebčany do obřadní síně pardubické radnice. Za přísných hygienických opatření tu během pátku a soboty vstoupí do manželství osm párů.

město - letecký

Rehabilitační centrum Lentilka a Ratolest obnovují svou péči

21.4.2020

Aktuální vývoj koronavirové pandemie s sebou v posledních dnech nese řadu rozvolňovacích opatření, včetně znovuotevření řady zdravotnických zařízení a organizací. V návaznosti na rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví tak opět zahajuje svůj provoz také pardubická Lentilka - integrační školka a rehabilitační centrum, která od zítřejšího dne obnovuje péči v oblasti fyzioterapie, logopedie, ergoterapie a péče rehabilitačního lékaře pro děti od narození do 18 let. Spolu s ní znovu zahajuje provoz ambulantní fyzioterapie pro akutní péči o děti a dospělé i další příspěvková organizace města Ratolest.

stanové město pro bezdomovce COVID 19

Lidé bez domova najdou ode dneška azyl ve stanovém městečku

20.4.2020

Stanové městečko pro lidi bez přístřeší je ode dneška v provozu. Vzniklo nedaleko železničního mostu přes řeku Labe u Rosic na louce mimo zástavbu. Město areál vybavilo pětadvaceti stany a hygienickým zázemím pro lidi bez domova a slouží jako noclehárna, případně jako místo, kde by ubytovaní měli trávit nařízenou karanténu.

Primátor rouška

Primátor: Odpusťme nájemné těm, co museli zavřít

17.4.2020

Zatímco většina lidí netrpělivě vyhlíží konec, nebo alespoň uvolnění omezení, která mají zpomalit šíření onemocnění Kovid 19, vedení města Pardubic myslí na to, co bude poté, až se život vrátí do „normálních“ kolejí. Chce pomoci svým podnikatelům, sportovním organizacím a spolkům, jejichž činnost byla v důsledku krizových opatření zastavena, nebo výrazně omezena, snadněji nastartovat.

Radnice

Radnice i obvody obnovují úřední hodiny

17.4.2020

Pardubický magistrát, na základě rozvolňování opatření spojených s koronavirovou pandemií, od pondělí 20. dubna obnovuje rozsah úředních hodin. Změny se týkají nejen provozu radnice, ale také úřadů jednotlivých městských obvodů, páteční dny přitom budou vyhrazeny seniorům.

Odbahnění Maťák

Odbahnění Maťáku vstoupilo do druhého poločasu

16.4.2020

S jarem začala v Pardubicích druhá etapa revitalizace Matičního jezera, které se poprvé za dobu své existence zbavuje letitých nánosů. Na jezeře opět pracuje sací bagr a plní již druhou várku odvodňovacích vaků sedimenty ze dna. Spolu s vaky naplněnými v loňském roce zpevňují erozí poškozené břehy Maťáku. Revitalizace celé vodní plochy bude hotova do konce listopadu.

Smrž, Eliáš

Deska připomíná poslední válečné oběti

15.4.2020

Netypický objekt se dnes objevil ve výkladní skříni při vchodu do lékárny na křižovatce třídy Míru a Sladkovského ulice. Neláká k nákupu žádného z farmaceutických přípravků, ale připomíná příběh starý 75 let a památku Vladimíra Eliáše a Arnošta Smrže, kteří zde byli v poslední den druhé světové války smrtelně zraněni německými okupanty.

Tablety v domovech pro seniory

Tablety pomohou seniorům v domovech být v kontaktu s rodinami

9.4.2020

Celkem dvanáct tabletů za téměř sto tisíc korun zajistila radnice pro klienty Domovů pro seniory U Kostelíčka a na Dubině, které provozují Sociální služby města Pardubic. Na jejich pořízení formou daru významně přispěly i dvě společnosti z Pardubic - Foxconn Česká republika a Multi CZ s.r.o. Město chce tímto krokem umožnit seniorům lepší kontakt s jejich rodinami.

Zámeček

Začíná rekonstrukce Zámečku

7.4.2020

V Pardubicích v tomto týdnu začne rekonstrukce Památníku Zámeček. Město investuje do přestavby památníku, vybudovaného na místě, kde Němci za heydrichiády v roce 1942 popravili obyvatele Ležáků a další české vlastence, přes 39 milionů korun, z nichž více než 21 milionů by měla pokrýt dotace Evropské unie a příspěvek státního rozpočtu, kterou budou Pardubice čerpat prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace.

logo Pardubic

Pardubice hledají úspory na boj proti koronaviru

6.4.2020

Opatření, která města přijímají v boji proti šíření nového koronaviru tvrdě zasahují do jejich rozpočtů. Rada města Pardubic dnes schválila rozpočtové změny ve výši 66,7 milionu korun. O tuto částku se zvýší krizová rezerva města.

1 2 3 4 5 6 7 66 131 196 261