Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Průkaz Senior taxi

Karty na Senior taxi lze měnit jen do konce října

10.9.2020

V březnu skončila platnost karet, opravňující pardubické seniory nad 70 let věku k využívání taxislužeb za zvýhodněné ceny. Řidiči zatím neplatné karty akceptují, jejich tolerance ale v říjnu skončí. Lidé, kteří chtějí nadále využívat Senior taxi, si musí do konce října vyměnit starou kartičku za novou, kterou poznají podle žlutého podtisku.

most Rosice

Rosický most bude do konce října uzavřen

10.9.2020

Rosický most přes Labe bude od 15. září uzavřen. Sloužit bude zase od 30. října. Během uzavírky budou na předpolí mostu prováděny stavební práce a osazena nová konstrukce lávky pro pěší a cyklisty.

Mazuch Město pro byznys

Pardubice zůstávají na krajské špici výzkumu Město pro byznys

9.9.2020

Statutární město Pardubice exceluje v podnikatelském prostředí i v přístupu veřejné správy. V obou těchto hlavních kategoriích výzkumu se v rámci Pardubického kraje umístily na prvním místě. Srovnávací výzkum Město pro byznys, který hodnotí všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice a 22 městských částí Hlavního města Praha, vyhodnocuje analytická agentura Datank. Na druhém a třetím místě se v Pardubickém kraji umístily Přelouč a Lanškroun.

Perčtýnské nám. č.p. 65

Město přijímá žádosti o dotace na obnovu památek

9.9.2020

Město Pardubice v roce 2021 opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy domů v historickém centru. Do začátku listopadu přijímá od majitelů plánujících opravu domů v památkové rezervaci dotazníky, které zároveň plní funkci žádosti o tyto dotace.

cyklo3

Cyklověž si musí na svůj provoz vydělat

8.9.2020

Rada města Pardubic rozhodla o změně výše poplatku za uschování jízdního kola v cyklověži u nádraží. „Parkovné“ se od 1. října 2020 vrátí na svou původní cenu 10 korun za den. Město chce dosáhnout toho, aby tržby z jejího provozu pokryly náklady na provoz, včetně pravidelného servisu. Za výstavbu věžové kolárny město zaplatilo před třemi lety 11 milionů korun.

EMK 2020 šály

Koňské tradice i kultura pěti evropských zemí už v sobotu na závodišti

2.9.2020

Pardubice letos převzaly jedinečný titul Evropské město koní 2020, celý rok Vás tedy provázíme akcemi nabitými koňským programem. Jednou z nejvýznamnějších akcí letošní sezóny je Evropský den koní pod záštitou sdružení EURO EQUUS, který bude probíhat zároveň s mezinárodní výstavou Koně v akci s podtitulem Koně v Evropě v sobotu 5. září na pardubickém závodišti.

ZŠ Josefa Ressla - 1. školní den 2020

ZŠ Resslova vstoupila do nového školního roku s opraveným sportovištěm

1.9.2020

Pardubické základní školy dnes, po několikaměsíční pauze dané koronavirem a letními prázdninami, opět přivítaly své žáky. Celkem se do škol vydalo 9 300 dětí, z toho zhruba 1 000 prvňáčků, na které čekaly nejen paní učitelky, ale v případě některých školských zařízení také zmodernizované a opravené zázemí.

ZŠ Svítkov - přístavba

Žákům ve Svítkově se s novým školním rokem otevře také nová přístavba

31.8.2020

Se začátkem školního roku se žákům svítkovské základní školy otevřou nejen dveře stávající budovy, ale i čerstvě dokončené bezbariérové přístavby objektu. Kmenové třídy tak díky ní přestanou být využívány jako družina, děti budou mít k dispozici odborné učebny a kapacita školy, která dlouhodobě nedostačovala, bude navýšena.

Radnice

Na úřad se vracejí roušky

28.8.2020

Od úterý 1. září vstupuje v platnost nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR používat roušky či jinou ochranu dýchacích cest při návštěvě úřadů, zdravotnických a sociálních ústavů, ve volebních místnostech i při cestování hromadnou dopravou. Týká se tedy i návštěvníků pardubického magistrátu. Opatření se týkají nejen těch, kteří si jdou na úřad vyřídit své záležitosti, třeba výměnu dokladů, ale například i hostů slavnostního vítání občánků.

zari_2019_skola_3.jpg

Všechny základní školy jsou připraveny na návrat dětí

27.8.2020

Všech 17 pardubických základních škol i domy dětí a mládeže zřizované městem jsou připraveny na zahájení nového školního roku. Všechny ZŠ v Pardubicích zahájí výuku v úterý 1. září, kdy ve většině škol začnou fungovat i družiny a jídelny. Do základních škol v Pardubicích nastoupí 9300 dětí, z toho zhruba tisíc jich půjde do školy poprvé.

1 2 3 4 5 6 7 68 135 202 269