Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice ilustrační foto

Město ocení pilné a nadané studenty

24.10.2018

Město Pardubice opět ocení žáky základních škol a středoškoláky, kteří v uplynulém školním roce dosáhli vynikajících studijních úspěchů, zejména skvělou reprezentací v krajských, národních i mezinárodních vědomostních soutěžích a olympiádách. Studenty středních škol Pardubice ocení již po devatenácté, žáky základních škol a víceletých gymnázií po desáté.

Zažijte to znovu

Pardubice uzavřou vzdělávací a zábavnou sérii akcí Zažijte to znovu!

23.10.2018

Den vzniku samostatného československého státu si 28. října opět připomenou i Pardubice - a stoleté výročí této nejvýznamnější události v historii našeho státu si letos město připomíná opravdu velkolepě! Dva týdny po povedených Podzimních městských slavnostech, které se nesly v prvorepublikovém stylu, se ve městě uskuteční vzdělávací a zábavná akce s názvem Zažijte to znovu!, která se koná ve spolupráci Pardubického kraje a města. Konat se bude na náměstí Československých legií 28. října od 14 do 21 hodin a připomene významné stoleté výročí od založení samostatné Československé republiky.

logo Pardubic

Pardubické školky a školy úspěšně získávají peníze na společné vzdělávání

23.10.2018

Pardubické školky a školy umí získat z evropských fondů i peníze na podporu společného vzdělávání všech dětí. V předcházejícím období od roku 2016 se školám v Pardubicích podařilo z tzv. šablon I získat přes 30 milionů korun. Peníze se nejvíce čerpaly na mzdy asistentů pedagoga, školních asistentů a chův pro školky, kde je více dětí mladších tří let. Školy úspěšně podávají žádosti také do druhé vlny šablon, které letos znovu vyhlásilo MŠMT v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Nově si mohou požádat také základní umělecké školy a domy dětí a mládeže.

hřiště Závodu míru 4

Pardubice již investovali do zateplení škol půl miliardy

19.10.2018

Město Pardubice investovalo během posledních deseti let do zateplení školních budov zhruba půl miliardy korun. „Teplého kabátu“ se díky tomu dočkalo již 24 škol a školek. Zatím posledním, pětadvacátým, zatepleným objektem je Dům dětí a mládeže Alfa v Polabinách.

závodiště

Závodiště již v prosinci nabídne zimní radovánky

17.10.2018

Již letos v prosinci by se pardubické závodiště mělo stát cílem milovníků bruslení. Rada města v pondělí schválila uzavření příkazní smlouvy s Dostihovým spolkem, který bude na závodišti od prosince do února provozovat Zimní sportovní ledový park. Vybrán je dodavatel mobilního kluziště se skutečnou ledovou plochou, která by měla být připravena, včetně osvětlení, počátkem prosince.

7-buchtyada-foto-t.-kubelka.jpg

Týden pro seniory tentokrát odstartuje na Apolence

15.10.2018

Tradiční Týden pro seniory, který od příštího pondělí již po dvanácté pořádá Magistrát města Pardubic, letos odstartuje na zemědělském statku Apolenka. Pětidenní maraton akcí určených všem aktivním seniorům nabídne řadu exkurzí a seminářů či koncert zpěvačky Nadi Urbánkové.

Velká pardubická

Velký dostihový víkend přinese omezení v dopravě

10.10.2018

Pardubice budou o nadcházejícím víkendu žít největším dostihovým svátkem – Velkou pardubickou, kterou od čtvrtka 11. října předznamenají Městské slavnosti. Tyto dny přinesou do města nejen mnoho zábavy, ale také určitá dopravní omezení.

město - letecký

Pardubice hledají dodavatele chytrého parkování

9.10.2018

Zefektivnění parkování ve městě, nové parkovací automaty či přehled o obsazenosti parkovacích míst. Přesně to je předmětem zadávacího řízení, jejímž prostřednictvím Pardubice hledají dodavatele inteligentního parkovacího systému. Jakým způsobem budou tyto informace získávány a následně předávány do řídicího centra, ukážou výsledky tohoto řízení.

logo Pardubic

Výsledky voleb do zastupitelstva města

7.10.2018

V pátek 5. a v sobotu 6. října 2018 se konaly komunální volby. O složení nového zastupitelstva města Pardubic a jednotlivých městských obvodů rozhodlo 28 002 voličů (40,27 %).

logo Pardubic

O podobě sálu filharmonie rozhodne soutěž

2.10.2018

Pardubice vypíší architektonickou soutěž na přístavbu Domu hudby. Měl by v ní být multifunkční sál, který bude využívat nejen Komorní filharmonie Pardubice. Záměr na vypsání architektonické soutěže schválila rada města.

1 2 3 4 5 6 7 61 121 180 240