Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Bezbariérový vstup do kostela sv. Bartoloměje

Kostel sv. Bartoloměje se pyšní novou vstupní rampou

30.11.2020

Řemeslníci v posledních dnech dokončili práce na bezbariérovém vstupu do kostela sv. Bartoloměje na náměstí Republiky. Nyní se tak do objektu díky rampě bez problému dostanou i lidé s handicapem, kteří sem míří například na bohoslužbu či jiný obřad. Radnice na náklady spojené s výstavbou rampy přispěla dotací ve výši necelých 600 tisíc korun.

Evžen Erban

Čestným občanem města je Evžen Erban

30.11.2020

Zastupitelstvo města v závěru roku ocenilo pět občanů za jejich přínos pro město Pardubice. Čestné občanství udělilo plochodrážnímu jezdci a dlouholetému manažerovi Zlaté přilby Evženu Erbanovi. Zásluhy dalších čtyř osobností ocenilo Medailí města Pardubic.

Radnice

Město bude spolupracovat s rozvojovou bankou

27.11.2020

Město Pardubice bude při realizaci některých projektů spolupracovat s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou ČMZRB). V oblasti budování veřejné infrastruktury má vytipovány dvě oblasti, z nichž by připravované projekty mohly být na základě této spolupráce naplňovány formou partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP).

Vánoční trhy

Advent bude bez vánočních trhů

26.11.2020

Rada města Pardubic dnes schválila dohodu se společností RK Invest, zajišťující pro město adventní trhy na Pernštýnském náměstí, že se trhy letos konat nebudou. Důvodem je epidemiologická situace v České republice a restriktivní opatření, které kvůli zamezení masivního šíření nemoci covid-19 platí.

Rekonstrukce hřiště ZŠ Družstevní

Sportoviště u ZŠ Družstevní získalo novou tvář

26.11.2020

Další z pardubických základních škol se může pochlubit zmodernizovaným hřištěm. Po rekonstrukci sportoviště při ZŠ Josefa Ressla se město tentokrát pustilo do opravy sportovního areálu základní školy v ulici Družstevní, kde budou děti trávit hodiny tělesné výchovy na novém multifunkčním hřišti či hřišti na softball.

Město pro byznys 2020

Pardubice si i letos udržely titul Město pro byznys

26.11.2020

Kvalitní podnikatelské prostředí či podpora rozvoje infrastruktury, to jsou atributy, díky kterým Pardubice letos získaly titul Město pro byznys, a to nejen v krajském, ale také celorepublikovém měřítku. V provedeném výzkumu se jim podařilo obstát v konkurenci 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice, na stupních těch nejlepších se hned za Pardubicemi umístila města Prostějov a Hradec Králové.

logo Pardubic

Zastupitelé budou jednat v Ideonu

24.11.2020

Zastupitelstvo města Pardubic, které se uskuteční 26. listopadu 2020 se bude konat, stejně jako zastupitelstvo minulé, v Ideonu, nikoli ve společenském sále radnice. Schůze zastupitelů začne ve 14:00. Důvodem je současná epidemiologická situace.

perník

Z pardubických kaváren se bude během Adventu linout vůně perníku

23.11.2020

Náročné období ovlivněné vývojem koronavirové epidemie se pardubické infocentrum, radnice a řada místních kaváren pokusí zpříjemnit voňavou sladkostí, která je po staletí s městem spojená - pardubickým perníkem. Po celý Advent si obyvatelé města budou moci ve výdejních okénkách mnohých kaváren zakoupit perník v celé řadě podob a společně si předvánoční atmosféru s touto nezaměnitelnou vůní ve městě užít.

bioodpad

Zájem o sběr bioodpadu stále roste

23.11.2020

Separovaný sběr biologického odpadu vstoupí v Pardubicích příští rok do svého 15. ročníku. Od roku 2007, kdy Pardubice zahájily pilotně sběr v omezené lokalitě rodinných domů, stoupl počet účastníků téměř čtrnáctinásobně.

Zelená brána

S rozhodováním o obnově Zelené brány pomůžou zkušenosti jiných

23.11.2020

Město hledá v souvislosti s opravou Zelené brány inspiraci u památek, které podobnou rekonstrukcí již prošly. Při výběru nejvhodnějšího způsobu, jak tuto městskou dominantu opravit, pak bude moci vycházet nejen z odborných posudků, ale také ze zkušeností a postupů, které se osvědčily například při obnově zdí pardubického zámku. Zástupci města by měli o formě obnovy Zelené brány debatovat na začátku příštího roku, o samotné realizaci prací rozhodnou ekonomické dopady koronavirové pandemie.

1 2 3 4 5 6 7 69 138 206 274