Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Značka

Podchod do Rokycanovy ulice čeká oprava

11.2.2021

V příštím týdnu bude pro pěší i cyklisty kvůli opravám uzavřen podchod pod železniční tratí, spojující ulice Sladkovského a Rokycanova v Pardubicích. Uzavírka potrvá zhruba osm měsíců.

radnice

Město pomůže nájemcům nebytových prostor

9.2.2021

Pardubičtí radní rozhodli, že město letos nezdraží nájemné v nebytových prostorách, které mu umožňuje tzv. inflační doložka nájemních smluv. Navíc nájemcům nebytových prostor odloží splatnost nájemného a záloh na služby za první tři měsíce letošního roku až do 31. prosince 2021.

Zelená brána

Radní podpořili omítnutí Zelené brány

8.2.2021

Pardubičtí radní na svém dnešním jednání mimo jiné hlasovali o možnostech opravy Zelené brány. Ze dvou variant, zahrnujících omítnutí a konzervační metodu, byla radou nakonec jednomyslně odsouhlasena právě obnova omítek. Jak ukázaly předchozí odborné posudky, nejen že je tato metoda efektivnější, Zelené bráně navíc navrátí její původní podobu.

BETA andělé

BETA je zapsaná v knize rekordů za vánoční anděly

5.2.2021

Pardubický Dům dětí a mládeže BETA se čerstvě pyšní novým českým NEJ – během vánoční výzvy k zaslání fotografií andílku a andělů se ve „Štolbovce“ sešlo 576 andělů všech velikostí i různého provedení. A protože šlo o rekordní množství nashromážděných andělů, je tato výzva zapsaná do České knihy rekordů.

MŠ Teplého

Zvýšení kapacit mateřských škol je pro město prioritou

5.2.2021

Prioritami města v oblasti školství se v nadcházejícím období stane navyšování kapacit mateřských škol. Rozšíření počtu míst by se tak měla dočkat nejen mateřinka v ulici Teplého, ale vzniknout by měla také školka v ulici Gorkého.

Lesopark Dukla

Hospodaření v městských lesích „řídí“ kůrovec

1.2.2021

Hospodaření v lesích, které vlastní město Pardubice, již tři roky ovlivňuje kůrovec a rozmary počasí. Také v roce 2020 namísto úmyslné mýtní těžby lesní správci likvidovali stromy napadené kůrovcem a ty, které nedokázaly odolat dlouhodobému nedostatku vláhy, nebo padly za oběť silným větrům.

pardubice-logo-1c.jpg

Eliška stále kraluje žebříčku obliby

28.1.2021

Na pardubické matrice zapsali v loňském roce 1385 jmen. O 171 méně než v roce předchozím. Mezi novorozenými chlapci bylo v roce 2020 nejvíce Adamů, kteří se „dotáhli“ na loňského favorita Jana, mezi ženskými jmény kralovala, stejně jako v roce předchozím, Eliška.

úpravy Červeňáku - foto: ČSOP Pardubice

Celý Červeňák bude městskou rekreační zónou

26.1.2021

Celá oblast bývalého vojenského cvičiště, tzv. Červeňáku, kterou Pardubice získaly v letech 2017 a 2019 od státu, získá statut městské rekreační zóny. Umožní to dodatek ke smlouvě uzavřené mezi městem a Ministerstvem obrany, který schválilo zastupitelstvo města. Dodatek „očistí“ část území od závazku města vybudovat na něm silniční propojku mezi Jesničánkami a Pardubičkami.

Radnice

Soutěž na rekonstrukci letního fotbalového stadionu má vítěze

26.1.2021

Rada města Pardubic na svém pondělním jednání jednomyslně schválila vítěze výběrového řízení na rekonstrukci fotbalového stadionu v centru města. Vítězem se stala společnost PORR, a.s. s nejnižší nabídkovou cenou 313.616.000 korun (bez DPH) a dobou plnění 94 kalendářních týdnů.

Radnice

Senioři mohou k cestě na očkování využít Senior taxi

26.1.2021

Senioři se zhruba od poloviny ledna mohou nechat očkovat proti covidu-19. Registrovaným zájemcům o vakcínu se tak otevřely dveře nemocnic i nově vytvořených očkovacích míst po celé republice. Radnice pardubickým seniorům, kteří se nemají k očkování jak dopravit, připomíná, že k této cestě mohou využít služeb Senior taxi a vyhnout se tak jízdě v městské hromadné dopravě.

1 2 3 4 5 6 7 70 140 209 278