Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

P Pink Bedýnky v Číně

Pardubický podnikatelský inkubátor pomáhá

15.10.2019

Pardubický startup České bedýnky navštívil na konci letních prázdnin světový veletrh NorthAsia Expo v čínském městě Changchun, kde firma několik dní prezentovala svoje produkty a regionální lahůdky české provenience. Za podpory Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK), který je zřizovaný mj. i městem Pardubice a se kterým město Pardubice spolupracuje na projektu Tech Revolution, se České bedýnky vydaly na náročnou obchodní pouť do geograficky a kulturně vzdálené země, aby zde nalezly nové obchodní příležitosti, partnery a zákazníky.

17.listopad

Výstava připomíná sametové události v Pardubicích před třiceti lety

9.10.2019

Připomínku sametových událostí roku 1989 letos plánuje celá řad měst v České republice a Pardubice nejsou výjimkou. Do konce listopadu bude před divadlem k vidění výstava mapující pardubický Samet. Zachycuje listopadové události roku 1989 i lednovou návštěvu prvního porevolučního prezidenta naší republiky Václava Havla, který promluvil k plnému náměstí z balkonu Východočeského divadla na náměstí Republiky, které bylo centrem dění těchto událostí. Fotografie pocházejí z archivu pardubické radnice, Evžena Báchora a Východočeského muzea v Pardubicích.

Ohňostroj

Program slavností se v den státního smutku nezmění

8.10.2019

Pardubice čekají o nadcházejícím víkendu Podzimní městské slavnosti - 26. ročník multižánrového festivalu tradičně zpestřuje pardubický podzim, kde nechybí open-air koncerty, pouliční vystoupení, historická vozidla a spoustu další zábavy pro malé i velké. Vyvrcholením i letošních slavností, které se ponesou ve filmovém duchu, bude opět oblíbený lampionový průvod a velkolepá ohňostrojová show nad řekou Labe, a to i přesto, že na tento den bude v rámci uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta vyhlášen státní smutek.

Revolution Train 2019

Pardubice se stanou zastávkou protidrogového vlaku

7.10.2019

Na pardubickém vlakovém nádraží tento týden opět „zakotví“ Revolution Train, speciální multifunkční vlaková souprava, jejímž cílem je prevence proti drogám. V rámci dvoudenní akce konané 9. a 10. října do něj mohou nastoupit děti i široká veřejnost, pro které je pod vedením lektorů připraven zážitkový program přibližující rizika návykových látek včetně jejich dopadů na život.

13-mestske-slavnosti-podzim.jpg

Přípravy na letošní Podzimní městské slavnosti vrcholí, Pardubice budou letos filmové

3.10.2019

V říjnu se během jediného týdne se veřejnosti představí hned tři Pardubičtí tahouni! První říjnový víkend budou Pardubice patřit všem milovníkům levotočivých zatáček, kteří se už po jednasedmdesáté mohou těšit na burácející motory plochodrážních speciálů. Následující víkend bude patřit jiným závodníkům, a to koním a jejich jezdcům – pardubické dostihové závodiště čeká vrchol dostihové sezóny, Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Týden předtím ale Pardubice ožijí jedním ze svých nejkrásnějších svátků – od 10. do 13. října město čekají podzimní městské slavnosti a i letos je jejich pořadatelé ladí do detailu!

Sportovní park Pardubice

Město podpoří kluby zapojené do Sportovního parku Pardubice

3.10.2019

Sportovní park Pardubice se stal nedílnou součástí letních prázdnin v krajském městě. Díky účasti nejen klubů napříč všemi sportovními odvětvími dětem navíc každoročně nabízí od každého sportu něco, od těch bojových, přes vodní a míčové až po atletiku. Město proto i letos tyto kluby podpoří dotací, kterou rozdělí mezi celkem 45 subjektů.

znak v dlažbě 2

V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

2.10.2019

Přes dva týdny platí u pardubické Enteria areny v době konání nejrůznějších kulturních a sportovních akcí pozměněný parkovací systém. Motoristé již svá vozidla neodstaví podél ulic Sukova a Hradecká, vyhrazena jim naopak byla nová stání v ulicích Labská a U Stadionu, které během akcí v aréně fungovaly jako ulice jednosměrné. Po ověření systému v praxi zůstane ulice U Stadionu jednosměrná, do Labské se vrátí provoz v obou směrech.

logo Pardubic

Most v Rosicích nad Labem čeká rekonstrukce, uzavřen bude téměř dva měsíce

1.10.2019

Most spojující šestý a sedmý pardubický obvod, tedy Rosice nad Labem a Svítkov, bude až do konce prvního prosincového týdne tohoto roku zcela uzavřen. Stavbaře zde od 14. října čekají práce na opravě mostních uzávěr a konstrukce mostu, který je již ve špatném technickém stavu.

Náměstí

Obyvatelé Pardubic mohou během října žádat o dotace na obnovu památek

1.10.2019

Pardubice v roce 2020 opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy domů v historickém centru. Do začátku listopadu přijímá od majitelů plánujících opravu domů v památkové rezervaci dotazníky, které zároveň plní funkci žádosti o tyto dotace.

3500. účastník ve sběru bioodpadu

Počet účastníků ve sběru bioodpadu ve městě stále stoupá

25.9.2019

Zájem o biopopelnice v Pardubicích nepolevuje a počet hnědých nádob u rodinných domů na území Pardubic a v přilehlých obcích stále stoupá. Loni Pardubice zaznamenaly na 3000 domácností, které se zapojily do sběru biologicky rozložitelného odpadu. V rámci projektu, jenž byl spuštěn před více jak deseti lety, dnes město ocenilo dalšího jubilanta.

1 2 3 4 5 6 7 64 128 191 254