Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Sportovní park Pardubice 2020 dostal zelenou

5.6.2020

Sportovní park Pardubice se letos v srpnu uskuteční! Institucionální partneři, město Pardubice a Pardubický kraj, se seznámili s upravenou podobou projektu a dali pořadatelům této oblíbené sportovní akce zelenou.

Sportovní_park_Pardubice

Žáci si mohou objednat hrací karty do sportovního parku

1.6.2020

Pořadatelé oblíbené srpnové akce Sportovní park Pardubice přišli s novou možností objednání dotované hrací karty pro děti ze základních a mateřských škol ve městě. Rodiče si mohou po celý červen objednat až čtyři dotované hrací karty, díky nimž mohou děti sportovat celých devět dnů na 17 stanovištích ve Sportovním parku Pardubice 2020, přes jednoduchý formulář po internetu.

Zámeček DED 2014

Pardubice opět podpoří záchranu Larischovy vily

29.5.2020

Zastupitelé Pardubic schválili na čtvrtečním jednání další pětimilionovou dotaci na záchranu Larischovy vily. Objekt, který se během druhé světové války neblaze zapsal do historie Pardubic i celých východních Čech, se i díky podpoře krajského města postupně vrací k životu, aby vydával svědectví o hrůzách druhé světové války.

Vizualizace - CPD a GAMPA

Centrální polytechnické dílny a Galerii města Pardubic čeká výběr zhotovitele

29.5.2020

Centrální polytechnické dílny spolu s Galerií města Pardubic získaly jednoznačnou podporu zastupitelů města. Ti na svém včerejším jednání rozhodovali nejen o harmonogramu stavby obou projektů, ale také o tom, kolik město investuje do vybavení dílen. Nyní, když je finální záměr schválen, může radnice přejít k vypsání zadávacího řízení.

město - letecký

Město uleví provozovatelům letních zahrádek

26.5.2020

Pardubice našly další způsob, jak pomoci místním podnikatelům. Po dohodě starostů jednotlivých městských obvodů I – VIII a pardubické radnice odpustí provozovatelům restauračních a stravovacích zařízení poplatky za provoz letních zahrádek s cílem zmírnit dopady koronavirové krize na jejich podnikatelskou činnost.

ParduPlán

Efektivnější dopravu ve městě nastaví „ParduPlán“

26.5.2020

Pardubická radnice pracuje na novém plánu udržitelné městské mobility města s názvem „ParduPlán“. Strategický dokument, který nastaví rozvoj dopravy v Pardubicích v následujících desetiletích, pracuje s otázkou, co je třeba změnit, upravit či nově vybudovat.

map_pozadi.jpg

Školáci pomáhají s učením dalším dětem

26.5.2020

Pardubice vypsaly soutěž pro žáky základních škol a prvních čtyř ročníků osmiletých gymnázií. Děti v ní mají rozvinout svou kreativitu, využít zkušenosti s online výukou a pomoci dalším dětem lépe a snadněji chápat látku v době, kdy nemohou být fyzicky přítomné na vyučování a využívat tak přítomnosti pedagogů.

Vítání občánků

Vítání občánků se vrací

25.5.2020

Od září plánuje pardubická radnice návrat k tradici vítání nových občánků, kterou přerušila koronavirová pandemie. Rodiče mohou své potomky k tomuto slavnostnímu aktu hlásit již nyní. Vítání se bude, právě kvůli zrušení jarních termínů, letos týkat dětí až do věku 18 měsíců.

Sdílená kola

Sdílená kola už mohou využívat také obyvatelé Pardubic

21.5.2020

Pardubičtí obyvatelé mohou od tohoto týdne nově využívat sdílená kola, která jim usnadní cesty po městě. Celkem mají k dispozici stovku kol rozmístěných na více jak třiceti místech, třídu Míru či přednádraží nevyjímaje, další se nacházejí u arény nebo v Rosicích nad Labem.

Vizualizace - Pohled na Mlýny z výšky

Radní dali zelenou Centrálním polytechnickým dílnám a Galerii města Pardubic v areálu Automatických mlýnů

19.5.2020

Pardubice by brzy mohly znát zhotovitele jednoho z klíčových městských projektů, který se skládá ze dvou částí – Centrálních polytechnických dílen (CPD) a Galerie města Pardubic (GAMPA), jež mají vzniknout v areálu bývalých Automatických mlýnů. O finálním záměru včetně harmonogramu a financování stavby budou rozhodovat Zastupitelé města Pardubic ve čtvrtek 28. května, pokud záměr zastupitelstvem projde, může radnice přejít k vypsání zadávacího řízení.

1 2 3 4 5 6 7 67 133 198 264