Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Zrcadlo umění

Pardubice čeká devatenáctý ročník Zrcadla umění

10.6.2019

V době, kdy se bude pomalu schylovat k ukončení školního roku a děti i dospělí se již budou těšit na prázdninová dobrodružství, se Pardubice stanou centrem amatérské kultury. Od 13. do 15. června zde v rámci jarní části městských slavností proběhne již 19. ročník Zrcadla umění, který opět slibuje velmi atraktivní program pro každého, kdo se rozhodnete jej navštívit.

Z.míru regenerace

Město usiluje o dotace na úpravu sídlišť

10.6.2019

Pardubice žádají o dotace, které městu pomohou při regeneraci veřejných prostranství v sídlištních celcích. Investice převyšující částku 21 milionu má směřovat do Polabin III a na sídliště Závodu míru. Zhruba polovinu by měla pokrýt dotace ze Státního fondu rozvoje bydlení.

Hřiště Studánka 3

Hřiště ve Studánce opět slouží

7.6.2019

V Pardubicích začalo opět sloužit sportovcům hřiště u základní školy Studánka. Stavební práce trvaly deset měsíců a přišly město na více než 15 milionů korun. Hřiště bude, stejně jako sedm dalších pardubických školních sportovišť, sloužit nejen při tělesné výchově, ale bude otevřeno i pro volnočasové aktivity široké veřejnosti.

(K)roky bez násilí 2019

(K)roky bez násilí budou varovat seniory i letos

6.6.2019

Násilí páchané na seniorech neustále roste. Proto magistrát již třetím rokem ve spolupráci s Intervenčním centrem pro osoby ohrožené domácím násilím, Městskou policií Pardubice, Policií ČR, Probační a mediační službou ČR a Bílým kruhem bezpečí pořádá akci (K)roky bez násilí, která se uskuteční ve středu 12. června 2019 od 13 do 16 hodin v Bubeníkových sadech. Cílem města je ukázat, kam se senioři v krizových situacích mohou bezplatně a anonymně obrátit.

25m bazén

Dokončeno, napuštěno. Pětadvacítka se otevře veřejnosti již tento víkend

5.6.2019

Dobrá zpráva pro plavce je tu. Pardubice mají dokončený nový pětadvacetimetrový bazén a místní aquacentrum tak vstoupí do nadcházející letní sezony posíleno o další plaveckou plochu. Letní pláž, která měla loni z důvodu prací na této přístavbě sezonní pauzu, bude otevřena od poloviny června, pětadvacítka sousedící s padesátkou již tento víkend.

časopis TJP jaro 2019

Známý youtuber na titulce městského časopisu

4.6.2019

Časopis To jsou Pardubice začíná jarním vydáním již šestý rok své existence. A rovnou smělým tématem, které je pro mnohé opředené řadou otazníků. Seznámíme vás s předním českým youtuberem Kovym a přiblížíme jeho tvorbu, jíž už několik let úspěšně oslovuje mladou generaci.

pyrotechnická služba

Město má mapu pyrotechnických rizik

4.6.2019

Pardubická radnice má k dispozici mapu možného výskytu nevybuchlé munice z druhé světové války. Útvar hlavního architekta do ní, na základě dostupných podkladů, zanesl místa dopadu bomb, shozených na město na sklonu 2. světové války spojeneckými letadly.

Jednání o letišti

Město s krajem našly možnou cestu, jak pomoci pardubickému letišti

1.6.2019

Město Pardubice a Pardubický kraj mají připravený plán, jak pomoci místnímu regionálnímu letišti. Podle zástupců obou akcionářů společnosti, tedy města a kraje, se jako řešení nabízí navýšení základního kapitálu společnosti East Bohemian Airport (EBA) provozující letiště. Tato podoba pomoci však musí najít podporu také u městského a krajského zastupitelstva.

Kůrovec_požerky

Kůrovec dál zaměstnává správce městských lesů

31.5.2019

Invaze lýkožrouta smrkového se nevyhnula ani pardubickým městským lesům. Lesní správci zaznamenali zvýšený výskyt kůrovce ve čtyřech lokalitách již v loňském roce, kdy je tento hmyz přinutil odstoupit od plánované těžby dřeva a věnovat se plně likvidaci napadených stromů. I letos podnikají všechny kroky, aby zastavili šíření tohoto škůdce.

město - letecký

Nový domov pro seniory by měl vyrůst ve Štrossově ulici

22.5.2019

Pardubice se postupně posouvají v plánování výstavby nového domova pro seniory, který by tak pomohl vyřešit narůstající problémy s kapacitou stávajících zařízení. Z šesti posuzovaných lokalit se na základě podrobných analýz vedení města shodlo, že nejlepší variantou pro umístění nového objektu je areál veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

1 2 3 4 5 6 7 63 126 188 250